Psal se rok 1999. Rok, ve kterém spatřila světlo světa značka, jenž začala dobývat dětská, ale i dospělácká srdce. Značka, za jejímž vznikem stála spousta práce, ale především nekončící představivost dánské designérky a ilustrátorky Dorthe Mailil. Ta společně se svým manželem Erikem dotáhla svůj sen do konce. Založili značku Maileg, která pod svými křídly vytváří propracované pohádkové postavičky, skřítky, zvířátka různých druhů a velikostí a spoustu dalšího. V dnešním článku si pozornost ukořistila právě zvířecí parta.

Zvířátka Maileg
Zabydlete myšky a myšáky v hradu, který je pro ně jako stvořený!

Zvířátka Maileg jsou, stejně jako další Maileg radosti, vyráběna s láskou a maximální pečlivostí. Poznávacím znamením je jejich kvalitní zpracování, díky kterému se mohou dědit z generace na generaci, ale také jedinečný skandinávský design, jenž vyniká svým vintage akcentem podpořeným dechberoucí paletou barev. 

Myšky Maileg

Myšky Maileg si nezískávají srdce pouze vašich dětí, uloupí si kousek i toho vašeho, dospěláckého. Překypují hravostí, smyslem pro detail. Rozvíjejí fantazii v pohádkovém světě malých dětí. Vzhledem k bohaté nabídce doplňků pro myšky jako – oblečky, doplňky, praktické nezbytnosti do domácnosti apod., mohou myšky psát nové příběhy.

myšky Maileg domeček
Jak tráví den myšky? Nahlédněte do jejich domečku.
Myšky Maileg
S oblibou tomu říkají „Chill na pláži“. A moc je to baví. Nedivíme se.

Překvapení v krabičce od sirek

Patří mezi jedny z nejoblíbenějších hraček značky Maileg. Myšky, které dorostly kapesní velikosti. Nejspíše je najdete zachumlány v peřince v „krabičce od sirek“. Ale když  naberou spánkem dost sil, jsou pro každou neplechu. Jsou nejlepšími kamarády, kterým můžete kdykoli pošeptat svá tajemství. Nechají si je pro sebe. Vytvoří krásnou dekoraci dětského království, ale umí být i talismany, se kterými se snáze zdolávají životní zkoušky.

Maileg myšky v krabičce od sirek

Maileg Myšky v krabičce od sirek

Myšák v krabičce od sirek Little Brother

Pohádkovější už to být nemůže

A nebo jo? No, necháme to na malých odbornících. Myší královna, princ a ani princezna by rozhodně neměla chybět v žádném dětském království. Natož pak v hradu pro myšky!  Královská rodinka je vyrobena z měkoučké bavlny – která, jak už víme, je jedním z nejlepších muchlacích materiálů. Ačkoli si myšky zakládají na svém dress codu, sem tam se rádi převlečou do oblečení „na lítačku“. Jejich šaty jsou ušity tak, že si s jejich převlékáním poradí i malí šikulové.

myšky Maileg

Myšky Maileg

Králíci a zajíci Maileg

Budou s dětmi na každém kroku. Hledáte-li nejlepšího parťáka na cesty, který si rád zdřímne, pak jsou látkoví zajíci a králíci tou nejlepší volbou. A jejich poznávací znamení? Zajíce bezpečně poznáte podle natrčených uší vzhůru, zatímco ty králičí jsou poněkud měkčí a jdou druhým směrem. A víte co? Společně si krásně rozumí! Nejčastěji jsou ušiti z bavlny, kterou u jednotlivých kousků doplňuje přírodní len. Roztomilý obličej je už samozřejmostí.

Doplňte jim šatní skříň. Na našem e-shopu najdete spoustu oblečení a doplňků, se kterými se tito malí fešáci blýsknou! Stačí jen vybrat správnou velikost. To bude však hračka, veškeré oblečení je přesně označeno, aby padlo na vašeho zvířecího přítele – jako ulité.

zajíc Maileg
Zajíčci Maileg už mají sbaleno. Vyražte vstříc velkému dobrodružství!

Nejen na hraní. Zajíčci zvládnou být i dekorací. Interiér díky nim dostane ten správný jarní nádech. A Velikonoce můžou začít! V naší nabídce na vás čeká nepřeberné množství těchto láskyplných ušáků. Objevte toho svého.

Králíci Maileg

Maileg Velikonoce
Hody, hody doprovody, kde jsou vejce malovaný?!

Rozkošní medvídci ze lnu

Stejně jako každé zvířátko Maileg, tak i tato medvědí maminkatatínkem byli ušiti s maximální precizností z přírodního lnu. O tom, že v jednoduchosti je krása vypovídá jejich jednoduchý vzhled, s vintage nádechem. Díky svým rozměrům padnou do paciček těch nejmenších mrňousků.

lněný medvídek Maileg

lněný medvídek Maileg

Hroší kamarádi k potulení

Nenechá si ujít předčítání pohádek na dobrou noc. Ze všeho nejradši usíná až po krk zakrytý peřinou. Textilní hroch, který poskytne svou měkoučkou náruč kdykoli je třeba. Hrošíci Maileg jsou ušiti z příjemného lnu, který postupem času získává ten správný tulící komfort. A pro lepší stabilitu jsou zadečky hrochů vycpané kuličkami, díky kterým mohou bez obav sedět na poličce a zkrášlovat tak dětský pokojíček.

látkový hroch Maileg

hračky do dětského pokojíčkuMyšky, zajíci, králíci, roztomilí medvídci a nebo měkoučcí hrošíci či sloníci? Která Maileg zvířátka si ukořistila vaše srdce?

 

Nekonečně barevnou fantazii se zvířátky Maileg přeje

Anna & Bella Rose

Doplňte si Maileg sbírku, třeba těmito radostmi:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!