Máte rádi teambuildingy? My v Bella Rose ano. A hodně. Pravidelně pořádáme „kolektiv tmelící“ akce a snažíme se vytvářet pěknou atmosféru všude kolem nás. Někdy si zajdeme do kina, jindy do divadla, uspořádáme piknik, zajdeme na bowling nebo na sklenku něčeho ostřejšího.

Kreativní workshop

Když přišla naše šéfka Martina s nápadem, že bychom se mohli poslední květnové úterý po práci společně zrelaxovat při kurzu krasopsaní, všech 13 natěšených a do té doby kaligrafií téměř nepolíbených duší bylo pro.

Kurz krasopísma v Bella Rose

Jak jsme se učili psát

30. května jsme se všichni sešli v naší zbrusu nové zasedací místnosti, připravili si občerstvení a pozvali k nám odbornici na slovo vzatou – Krasopisku Hanku. Tři hodiny jsme pak společně zkoušeli, jestli v nás nějaký ten talent skutečně dříme.

Kurz krasopísma v Bella Rose

Zkušenosti s krasopsaním měly pouze dvě z nás. Většina neměla ani tušení, do čeho vlastně jde, ale všichni se do toho ponořili na 100 % a psali jako o život. Hany nám nejdřív ukázala, jak fungují všechny štětce, barvy a kaligrafická pera a začalo pekelné soustředění!

Kurz krasopísma v Bella Rose

Samozřejmě nechybělo ani stylové občerstvení. Nakrájeli jsme jahody a meloun a k pití jsme si do nádoby Kilner připravili domácí limonádu z čerstvých pomerančů.

Kurz krasopísma v Bella RoseMožná si řeknete, že na psaní nic těžkého přeci není, ale zkuste si teď hned vzít papír a sepsat všechna velká psací písmena jako ve škole a ještě je trochu vyšperkovat.

Kurz krasopísma v Bella RosePo trénování jednotlivých písmen jsme se začali věnovat různým stylům, které se při krasopsaní obvykle používají.

Kurz krasopísma v Bella Rose

A protože život přeci není černobílý, nesměly chybět ani barvičky. 🙂

Kurz krasopísma v Bella Rose

Krasopiska Hany nám ukázala kaligrafické triky a kouzla a my jsme začali tvořit svoje vlastní umělecká díla. 🙂

Prvním byla kartička s akvarelovým podkladem, který jsme si dopředu všichni připravili. Druhým výtvorem byl větší plakátek. Některé kousky jsme si vzali domů na památku, některé nechali v našich kancelářích, aby nám dělaly radost i při práci.

Kurz krasopísma v Bella Rose

Jak to celé dopadlo?

Začalo to tréninkem šikmých tahů štětce, obkreslováním předloh a končilo to veledíly! No, posuďte sami.

Kurz krasopísma v Bella RoseZajímá vás, jestli v nás workshop něco zanechal? Popravdě, valná část z nás si doma teď po večerech kreslí a píše. Je to skvělý relax, hlavně v případě, že celý den trávíte u počítače a pak chcete vypnout, tvořit, probouzet svou fantazii a vidět, jak pod vaší rukou pomalu vzniká malé umělecké dílo. Hančiny kurzy můžeme jen a jen doporučit.

Ale pozor, je to návykové! 🙂

Kurz krasopsaní Bella Rose

A jaká je vaše oblíbená relaxační aktivita? Malujete, píšete, cvičíte jógu nebo chodíte ven se psem? Napište nám do komentáře, jaká činnost má na vás blahodárné účinky.

Krásné letní dny vám přeje

Petra & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!