Každý měsíc si s naší Bella Rose crew užíváme den plný krásné atmosféry, ať je to klábosení nad dortíkem a kávou, zábavné soutěžení o drobné designovky nebo kreativní tvoření. Tentokrát se toho chopila naše talentovaná brand manažerka Anka, která si pro nás připravila workshop na výrobu lapačů snů. Takový lapač může být talismanem na spaní, doplněk do domácnosti a nebo krásný dáreček k blížícím se Vánocům.

Toužíte také po ochránci klidného spánku a nevíte, k čemu takový lapač snů vlastně slouží? Lapače snů jsou tradičním talismanem indiánů, zavěšují je v blízkosti spícího, aby chránili dobré sny, které po peříčku sklouzávají zpět do říše vašich snů a ty zlé jsou zachyceny v síti. Pokud na pověry a talismany nevěříte, lapače snů si i tak zamilujete. Jsou to totiž jedny z nejkrásnějších dekorací do domácnosti a při jejich výrobě si jako třešničku na dortu také odnesete krásný pocit z vlastnoručně vyrobeného dárečku. Udělejte si s rodinkou či přáteli krásný večer a relaxujte při výrobě lapačů snů. My vám ukážeme, jak na to!

Co budete k výrobě lapačů snů potřebovat?

Lapač snů si můžete koupit, ale věděli jste, že podle indiánského výkladu funguje jen ručně dělaný nebo darovaný? Vystačíte si pouze s pár pomocníčky a můžete jít rovnou na to!

Vypadá to složitě, ale věřte, že na tom nic není a výsledek stojí za to!
  • dekorativní kruh
  • koženkový provázek
  • pletací bavlněná příze
  • korálky, střapečky, peříčka, stuhy
  • nůžky
  • metr
  • nějakou dobrotu, aby vám to pletení šlo od ruky!

Jak na to?

Dekorativní kruh pevně omotáme koženkovým provázkem, který lapači snů dodá šmrnc. Při motání si dávejte pozor, aby kruh nikde nevykukoval. Z konečku koženkového provázku můžeme udělat poutko na zavěšení nebo jej pevně zavážeme a ustřihneme. Začátek jsme zvládli skvěle!

A teď už stačí jen soustředěnost a úchvatný lapač snů bude rázem hotový!

Teď přichází další krok, ten nejzábavnější a také nejdůležitější – vyplétání vnitřní sítě. My se pro začátek pustili do jednoduššího vyplétání a bavlněný provázek jsme začali kousek po kousku v pravidelných rozestupech přivazovat ke kruhu. Pavučinka by měla být symetrická, ale je jen na vás, jak uzlíky bavlněné příze budete omotávat. Na bavlnku můžete průběžně provlékat i korálky nebo jiné ozdůbky, ale nezapomeňte, že v jednoduchosti je krása.

Užijte si zábavu při pletení lapačů snů stejně tak, jako my v Bella Rose!

Máte dopletenou vnitřní pavučinku? Výborně! Teď je čas na závěs, který je korunkou krásy každého lapače snů. My zvolili peříčka, které jsme zavěsili na provázky bavlnky. Použili jsme také krajkové stužky, které dodaly ochráncům snů jemnost a něžnost.

Stužky a peříčka budou korunkou krásy celého lapače snů.

Teď už zbývá jen lapače pověsit a těšit se na krásné sny. Už víte, kam ten svůj umístíte? Budete se držet tradic nebo se bez originální dekorace neobejdete i mimo ložnici a pověsíte si lapač snů třeba na trám na terase? Nám jeden dokonce zdobí i kancelář v Bella Rose.

Na poprvé jsme to zvládli skvěle, co říkáte?
Korálky a peříčka vám při pletení lapačů nesmí chybět.

Pohádkové sny a krásné bdění přeje

Petra a Bella Rose

 

Udělejte si radost kreativními potřebami a pusťte se do tvoření s Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!