Asi budete souhlasit, že letošní české léto je poněkud tropické. Tipů, jak se zchladit, je hned několik. Můžete si udělat domácí nanuky, skočit do vody, udělat si domácí limču nebo se začíst do Nordic speciálu od Marianne Bydlení, který je plný severské inspirace. A tu vám přinášíme moc rádi, protože inspirace není nikdy dost. Pokud přemýšlíte nad zařizováním bydlení a nad stylem, který zvolit, zkuste severský styl nordic, který v Bella Rose milujeme ♥ Těší nás, že se u nás stává čím dál oblíbenějším a boří mýty o černobílé monochromní domácnosti. Máte prostor se vyřádit a vtisknout domu trochu své osobitosti!

Vykoukneme na vás hned na první straně!

Jak vlastně vypadá nordic styl?

Na rozdíl od klasického skandinávského stylu, který se vyznačuje čistotou, jednoduchostí a světlými barvami, je nordic styl jeho odvážnější odnož. Můžete si vyhrát s barvami, zařadit bláznivější vzory a tvary a nechat malinko popustit uzdu své fantazii. Moc to ale nepřežeňte, ať se vám to brzy neokouká! Nejlepší bude, když jednoduchý skandinávský základ doplníte pár originálními kousky. Jestli vám severský styl padl do oka, ale rádi byste ho něčím okořenili, pak je tu pro vás nordic.

Vsaďte na kvalitní materiály a nebojte se zapojit barvy.

Inspirujte se online i offline

Nepropadejte zoufalství, pokud zrovna nevíte, kudy kam, a bojíte se, abyste vaše dekorování nepřehnali. Hledejte inspiraci na internetu v podobě různých designérských blogů, online magazínů, nebo navštivte trafiku a kupte si Nordic speciál, který nedávno vyletěl ze svého redakčního hnízda a kterého jsme součástí.

Co nás na časopise zaujalo, mimo krásných skandinávsky laděných interiérů, je to, že redakce oslovila a sdružila i blogerky, které se s vámi podělí o své návody na stylové severské dekorace. Takže můžete na chvíli vypnout u tvoření a pročistit si neklidné myšlenky.

Ve výběru skandinávské inspirace nechybí ani naše skvosty z Bella Rose.

Co všechno v časopise najdete? Kousek po kousíčku objevíte tajemství skandinávské krásy, která oslovila celý svět. Od tradičních severských řemesel přes zdejší přístup k bydlení a životu vůbec až po současné trendy. Skandinávská paleta barev není jen černobílá, Nordic číslo vám tenhle dojem jen potvrdí.

Šéfredaktorka časopisu Karolína Hůlová připravila čtyři barevné inspirace, kterým překvapivě vévodí třeba oranžová, královsky modrá nebo fialová. Jiné a přece stále severské. Pestrý je také přístup jednotlivých zemí. Pro Švédsko jsou hlavní demokratické principy designu, Norsko je plné pastelů a oblých tvarů, Dánsko jede v barvách a ve sdíleném bydlení a tajemné Finsko má překvapivě hodně blízko k Japonsku.

A neminou vás samozřejmě ani návštěvy seversky laděných interiérů, ať už u nás, ve Švédsku nebo až z daleké Austrálie. Síla skandinávského stylu se totiž skrývá v přístupu, který nemá geografické hranice. Spočívá v hledání a oprašování starých nálezů, kombinaci přírodních materiálů a v investici do designových skvostů, na které si Seveřané rádi ušetří, protože ví, že kvalitní zpracování a nadčasový návrh se vyplatí. Takové kousky pak doma nestráví jen pár sezón, ale dělají radost mnoho dalších let.

Načerpejte inspiraci a zařiďte si svůj domov ve stylu seveřanů. Pokud si stále nejste jisti, jak by měl váš budoucí dům vypadat, utíkejte si koupit Nordic speciál a třeba, stejně jako my, propadnete kouzlu nordic stylu.

Přejeme krásné severské čtení!

Bella Rose

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!