Jste nenapravitelná romantička a již dlouho sníte o tom, že vtisknete romantiku i vašemu domovu? Romantický styl bydlení je stálice, která odolává trendům i výrazným změnám. A není se čemu divit. Je elegantní i útulný, nadčasový i jemný. Jestli se nechystáte na úpravy v celém domově, přesto se vám romantický styl velmi líbí, zařiďte si v jeho duchu koutek v ložnici, terasu nebo balkon. Poradíme, jak na to.

Světlé barvy tvoří základ romantického stylu.

Jak na romantický styl

V romantickém stylu hraje prim bílá barva doplněná o pastelové odstíny, květinové motivy, patina, krajky, zdobné doplňky na nábytku, a to vše doplněno o lesklé a třpytivé doplňky ze skla i kovu. Volte pastelové odstíny na neutrálním světlém základu: bílá, béžová, světle šedá. Ten použijte i na podlaze, zdech a nábytku. Naopak v doplňcích se zaměřte na barvy, a to nejlépe v pastelových odstínech. Škála pastelových odstínů se k sobě velmi hodí, nemusíte se bát kombinace např. pastelové zelené a pastelově fialové.

Nebojte se pudrových odstínů, krásně je doplní přírodní košíky.

Romantický nábytek

Pro romantický styl se nejvíce hodí skutečně poctivý nábytek z masivu. Ideálně s patinou. Pokud se vám ceny nového nábytku v romantickém stylu zdají nad rámec vaší peněženky, podívejte se po bazarech. Velmi snadno si nábytek přizpůsobíte vlastnímu stylu nátěrem a obroušením. Ideální je nábytek, kterému nechybí zdobnost a vyřezávané prvky. Patinu můžete místo broušení i nanášet polosuchým štětcem, v takovém případě jde na světlý základ použít patina třeba v pastelovém odstínu, aby ladila s doplňky.

Romantika může být elegantní a vzdušná.

Ještě více romantiky

Něco tomu chybí? V romantickém stylu se klade důraz na textilie, a to především ty s krajkou. Dále kombinace nařasených textilií, baldachýnů, jemných plédů a přehozů. Závěsy a kožešiny také domov skvěle doladí a příjemně zateplí. Z materiálů se hojně používá křišťál, mosaz a lesklé kovy. Doma vám nesmí chybět ani sbírka luceren, svícnů a svíček, pro tu nejkouzelnější romantickou atmosféru. Pokud si dobře prohlédnete fotky z romantických interiérů, najdete mnoho společných jmenovatelů. Jedním z nich jsou květiny – hlavně růže, pivoňky. Jestli nemáte zahrádku, je vám líto rostliny stříhat nebo kupovat do vázy, vsaďte na pokojové rostliny. Těm dodá nádech romantiky květináč. Takové africké fialky jsou navíc něžné a potěší vás květy!

Květinový koutek je must have každého domova.

Suma sumárum

Romantický styl není jen růžová bublina sladká jako žvýkačka. Romantický styl můžete krásně zakomponovat tak, aby se v něm hezky žilo i pánské části rodiny. Romantika je i vzdušná a lehká, pokud k ní přistoupíte s rozumným a střídmým přístupem. Udělejte si svůj domov tak, aby se v něm všichni cítili jako doma.

Romantické okamžiky přeje

Martina a Bella Rose

 

Objevte romantické doplňky a dekorace, se kterými vám bude doma krásně ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!