Dávno už víme, že pracovní stoly nejsou součástí jen dětských pokojíčků. Naopak, spolu se stále častější prací z domu se v domácnostech po celém světě objevují domácí pracovny nebo pracovní koutky, kde vznikají skvělé nápady a produktivitou se to jen hemží. Pro to správné pracovní rozpoložení je však třeba, aby byl prostor inspirativní, uklizený a také přizpůsobený vaší pracovní náplni. Jak si takový prostor vykouzlit pomocí papírnictví? To vám ukážeme v dnešním článku.

Vybrali jsme pro vás několik tipů, jak si svůj pracovní koutek vyšperkovat do posledního detailu a cítit se v něm příjemně, i když bude určený zejména pro plnění povinností.  Své tipy si zde najdete, ať už jste milovníci roztomilostí nebo spíše minimalisté. Dejme se do toho!

domácí pracovna

Hlavní ingredience produktivity: Pořádek

Abyste dali myšlenkám volný průchod a necítili se zahlcení, udělejte si okolo sebe pořádek. Jednoduché, přesto však účinné řešení, které vás zbaví rozptylování a vytvoří prostor, v němž se budete moci dobře soustředit.

Stejně jako kancelář, i domácí pracovna často trpí syndromem vršících se papírů. Jistě znáte ty štosy dokumentů, které po pár dnech už jen skládáte na sebe a nikdy v nich nenajdete, co zrovna hledáte. Na tento problém existuje jednoduché a také estetické řešení: pořadače, šanony a složky.

Potřebujete-li zavést pořádek ve větším množství dokumentů, sáhněte po šanonech, které budou vypadat k světu v každé polici i kartotéce. Na papíry, které potřebujete mít po ruce, přijdou vhod pevnější složky. Ty můžete vzít kdykoliv na schůzku, dát je do kabelky nebo tašky a mít vše potřebné u sebe. A pokud vám zbývá místo na stole, můžete využít také organizér, ať už kovový nebo kartonový.

Tyto pořadače si poradí s každými dokumenty!

stylové pořadače na dokumenty
1. květované složky 2. drátěný pořadač 3. složka na gumičku 4. ilustrované šanony 5. pořadač na dokumenty 6. krabice na dokumenty 7. stolní organizér 8. zakládací šanon na dokumenty
domácí pracovna
Elegantní papírnictví značky Rifle Paper Co. si zamiluje každá domácí pracovna!

Psací potřeby jako pomocníci i dekorace

Tužka, pero, propiska. I v době práce na počítačích jsou tito pomocníci potřeba a neměli by chybět v žádné domácí pracovně. Navzdory tomu, že jsou tolik potřeba, mají tendenci se ztrácet a povalovat po celém pracovním stole. Zatočte s neustálým hledáním psacích potřeb pomocí stojánku a udělejte z nezbytnosti stylovou dekoraci. Je libo skleněný nebo raději kovový?

Samotné psací potřeby mohou být samy o sobě také doplňkem. Stačí jen vybrat ty správné! Oblíbená jsou pera od Tine K, která hladce kloužou po papíře a na stole udělají nemalou parádu. Radost sobě i svému stolu uděláte také některou sadou tužek od americké značky Rifle Paper Co., kterou milujeme nejen my, ale také spousta papírenských nadšenců.

papírnictví Monograph
Minimalistické doplňky na psací stůl od Monograph si získají zejména milovíníky skandinávského designu.
designové psací potřeby
Jste tým tužka nebo propiska? Tyhle kousky vás přesvědčí, že rozhodně obojí!

Termíny, deadliny, schůzky. To chce diář!

Na pracovním stole rozhodně nesmí chybět ani diář, váš oblíbený kolega, na kterého se můžete vždy spolehnout. Nezáleží, zda plánujete do diáře předtištěného nebo do vlastního, tvořeného metodou bullet journal, všechny poznámky je nejlepší vypsat na papír a vyčistit si hlavu. Budete se lépe soustředit na aktuální úkoly a budete vědět, že vše je zapsáno v paměti vašeho papírového pomocníka.

Diář s krásnými deskami, jako mají například kousky od Busy B nebo Rifle Paper Co., bude také perfektním detailem pro vaši domácí pracovnu. Dejte mu čestné místo, na kterém bude dobře vidět, a to nejen, aby v interiéru zazářil, ale také proto, abyste si na něj vždy vzpomněli a měli jej po ruce, když bude třeba přidat novou poznámku.

diáře Busy B
Diáře Busy B nejsou jen krásné na pohled, ale především dokonale uspořádáné uvnitř. Nahlédněte!

papírnictví Rifle Paper Co.

Domácí pracovna v podání milovníků papírnictví

Diář a psací potřeby, to je pro některé z nás jen malý základ. Pokud jste kreativec, profesí, duší nebo obojím, jistě vás potěší drobnosti, kterými si můžete zkrášlit nejen své poznámky. Pořiďte si na stůl samolepky nebo washi pásky a vytvořte si své malinké papírnictví uprostřed pracovního zázemí.

Sáhnout můžete například po samolepkách do diáře z autorské kolekce Bella Rose, které jsme vymysleli tak, aby nejen ozdobily váš diář, ale především vám pomohly s plánováním všech důležitých činností. Sladit s nimi můžete i naše papírové lepicí pásky, které se hodí jak do diáře, tak třeba k přichycení oblíbených fotek na stěnu za počítačem.

samolepky Bella Rose
Samolepky Bella Rose si zamiluje každý diář. Kterou si nalepíte dnes?
samolepicí pásky Bella Rose
Papírové lepicí pásky se hodí jak do diáře, tak třeba k lepení pohlednic na zeď. A nepotřebujete k nim nůžky!

Nepodceňujte sílu malých kancelářských pomocníků

Malí, ale šikovní. To jsou pomocníci z řad kancelářských potřeb, kteří však nemusí vypadat nudně a jednotvárně. Dopřejte své domácí pracovně originální šmrnc s barevnými ořezávátky a sešívačkami Monograph nebo stylovými vintage nůžkami. Uvidíte, že s nimi bude domácí pracovna vypadat víc k světu než kdy dřív!

kancelářské pořeby

Nejen papírnictví dělá dojem. Zaměřte se na doplňky

Kromě elegantního papírnictví si vaše domácí pracovna zalouží i pohlazení v podobě interiérových doplňků. Přeci jen je součástí vašeho domova, měla by do něj proto dobře zapadnout. Rozzařte ji menší pokojovkou, obrázkem v rámečku nebo třeba přilepenou pohlednicí pomocí washi pásky. Personalizace prostoru hraje důležitou roli nejen ve firemních kancelářích, ale také u vás doma. A když vám zeď nebude stačit, můžete si do pracovny pověsit třeba menší nástěnku.

domácí pracovna

Už máte v hlavě přesnou představu, jak by měla vaše pracovna vypadat? Doufáme, že se pro vás stane nejen místem produktivity, ale také příjemného posezení, přestože do ní budete den co den usedat za prací. I v pracovně se totiž můžete cítit dobře a plní inspirace.

Příjemné dekorování a šťastnou ruku při výběru toho nejlepšího papírnictví přeje

Michaela & Bella Rose

Dostali jste chuť na dekorování pracovny nebo nové papírnictví? Tyhle kousky by se vám mohly hodit!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!