Znáte to, nejlepší výhled na zataženou oblohu je z tepla měkkého gauče nebo zpod nadýchané peřiny! Dlouhé večery nad knížkou mají právě v zimě nenahraditelné kouzlo, jednoduše proto, že mohou být opravdu dlouhé… Ale co když mrzne už třetím týdnem a vy jste stihli prolistovat všechny kousky, které vám na polici doma leží? Sáhněte po něčem novém. Pokusíme se vás inspirovat a třeba se trefíme do vašich čtenářských chuťových buněk.

1/ Chovejte se jako kočka

Člověk běžně jedná jako pán tvorstva, to je známá věc, ale popravdě není marné se občas inspirovat zvířecím světem a tak nějak se sám nad sebou zamyslet. Stépahen Garnier to rozhodně umí. Za svého zvířecího mistra si vybral kocoura Ziggiho, se kterým sdílí společnou domácnost a který je mu vzorem po všech stránkách. Pokud chcete zapracovat na své vnitřní pohodě, rozhodně v této útlé knížce najdete patřičnou inspiraci.

Studoval jsem mnoho filosofů a mnoho koček, avšak moudrost koček je nesrovnatelně větší.

Hyppolyte Taine

V krátkých, čtivých kapitolách se dozvíte vše o vlastnostech kočky je svobodná, umí se prosadit, delegovat, vyhýbat se konfliktům, má se ráda, je tichým pozorovatelem, soustředí se na podstatné, cítí se dobře v každé situaci a ví, co chce. A ještě mnohem víc. Každá kapitola je jako bonbónek, který zahřeje na duši a zázračně zklidní rozčeřenou hladinu naší neklidné mysli. Dokonce si i budete moci spočítat vás kočičí koeficient. Prostě ideální čtení na líné, povalovací odpoledne.

kočičí pohoda
Máme se od těch koček co učit… Zdroj Google.

2/ Urban Jungle

Možná jste taky trochu jako kočky a rádi odpočíváte v příjemném prostředí, ale zároveň se občas s potěšením vydáte do divoké džungle. Obojí si můžete splnit, pokud se stejně jako my bezhlavě zamilujete do pěstování pokojových rostlin. Jak moc velká věda to je? Začněte postupně. Knížka Urban Jungle vám k tomu bude praktickým průvodcem, ve kterém načerpáte důležité informace i nadšení. Autoři Judith a Igor vás provedou pěti byty/domy, kde se to zelená jedna radost, představí jedenáct druhů či skupin rostlin s jejich pěstitelskými specifiky a vše doplní o tipy pro styling. Cestovatele zaujme i seznam doporučených obchodů z celého světa pro milovníky rostlin.

urban jungle
Zelená barva údajně zklidňuje mysl a ulevuje očím. Zdroj Pinterest.

3/ Lagom švédský způsob života

Pokud máte blízko k přírodě, určitě vás zaujme útlá knížka Görana Everdahla. Jeden by řekl, že dnes se to jen hemží záhadnými severskými slovíčky, které nemají ekvivalenty v jiných jazycích. Lagom, překládáno jako „ani moc, ani málo“, je jedním z nich a rozhodně stojí za bližší prozkoumání.

Jeho základní myšlenkou je zachovávat v každé situaci zlaté pravidlo „všeho s mírou“ a mít při svých rozhodnutích vždy na paměti životní prostředí. Kolikrát dnes neumíme poznat míru, kdy máme „příjemně dost“ máme tendence chtít víc, než je nutné, nebo si naopak nedopřát vše, co skutečně potřebujeme. Rádi byste nad tím hloubali důkladněji? Zkuste Lagom a zrevidujte svůj životní styl.

4/ Love x Style x Life

Zdravá míra se v životě hodí všude a u žen (u mužů taky!) obzvlášť v tom, jak moc velký důraz kladou na svůj zevnějšek. Abyste dámy zbytečně netápaly, zda si koupit to či ono, a netrávily nad otázkami svého šatníku dny a noci, vybavte se praktickým průvodcem. Najdete ho v knížce Love x Style x Life jediná kniha o stylu, kterou potřebujete od Garance Doré.

Ives Saint Laurent to řekl první nejlépe: Bez elegance v srdci není elegance.

Autorka, inspirovaná Paříží a New Yorkem, vám připravila celou paletu rad, jak najít svůj styl a zároveň se u toho cítit dobře, vše prokládá osobními fotografiemi a příběhy ze života. Jako vaše nová módní guru vám tahle knížka pomůže připravit se (nejen) na slunečnou sezónu se vším všudy.

kniha love x style x life
O krůček blíž tomu, kým jsme.

5/ 150 věcí, které musíte společně zažít

Máme tu jednu třešničku pro čerstvě sezdané páry! Lásku je nejlepší opečovávat když je v plném květu, bude tak kvést roky a roky a roky. Základem je nepropadnout rutině. To vám rozhodně s deníkovou knížkou od Iris Warkusové nehrozí. Možná se považujete za kreativní a akční pár, ale už jste spolu veslovali každý jedním veslem? Uspořádali jste zápas v páce? Schovali jste do věcí toho druhého milostný dopis? Mlsali jste lékořicové šneky z obou konců současně? Nebo už jste při usínání poslouchali tlukot srdce toho druhého? Možná je tu stále pár úkolů, které je třeba dohnat…

6/ Ruční písmo 33 nejkrásnějších abeced

Na závěr jsme si nechali jednu kreativní radost. Kaligrafie, nebo dnešními slovy lettering, zažívá menší znovuzrození a není těžké jí propadnout a sám se pustit do vytváření elegantních, charismatických nápisů. Pokud vás ale neuspokojí výsledek jen tak od ruky, pusťte se do toho seriózně s patřičným návodem. V knížce Norberta Pautnera najdete hned 33 krásných ručních abeced včetně proporcí jednotlivých písmen i inspirací, jak a kde je využít. Ale pozor, je to návykové.

ruční písmo
I zima je v něčem dobrá. Naučíte se věci, na které není jindy čas.

Čerpejte nápady, inspiraci, rekapitulujte, hloubejte, zima je na to jako dělaná! Až přijdou první paprsky jara, budete ve formě a plní nadšení ♥.

Za celou Bella Rose vám přeji krásné chvilky s knížkou,

Anna

 

 

Inspiraci na další čtení nebo tvoření můžete načerpat tady:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!