Nejkrásnější dárky jsou ty darované z lásky – plné něhy, vřelých citů a nevyřčených slov. Jsou to zdánlivě nenápadné drobnosti, které v sobě však ukrývají velké poetické poselství. Jedním takovým výjimečným kouskem jsou i půvabné sošky Willow Tree z dílny umělkyně Susan Lordi. Kouzelní andílci z umělé pryskyřice, kteří dokáží vnést světlo a naději (nejen) do našich domovů. Pojďme si ty laskavé bytůstky představit trochu blíže – a vydejme se společně na malou exkurzi do voňavého království umělkyně Susan Lordi.

Andílci Willow Tree
Nejkrásnější dárky jsou ty, které pohladí na duši

První Willow Tree bytůstka

Psal se rok 1999, a zatímco Thomas Anderson objevoval Matrix, čeští hokejisté se radovali z titulu mistra světa a pulty knihkupectví zaplavil zbrusu nový díl Harry Pottera, ožila v Kansas City první Willow Tree bytůstka. Stačila k tomu trocha umělé pryskyřice, špetka lásky a hlavně nezdolná fantazie textilní výtvarnice Susan Lordi. Od té chvíle už uplynula spousta času, avšak tato jedinečná žena svůj prvotní zápal a nadšení neztratila, naopak – osobně navrhla a vlastnoručně vymodelovala stovky figurek, které si získaly své fanoušky napříč celým světem.

Susanina práce je velmi intuitivní

Skryté poselství

Susanina tvorba je velmi intuitivní. Pracuje bez nákresů a vést se nechává především svou nezdolnou láskou k životu. Možná právě proto jsou figurky Willow Tree tak osobité – laskavé, uklidňující, přátelské a inspirující. Jen si tak tiše stojí a beze slov vyjadřují vše, co je třeba. Drobné natočení těla, mírný sklon hlavy a další jemná gesta postačí k tomu, aby znázornily náklonnost, něhu, lásku, odvahu i naději, které v životě tolik potřebujeme. Ačkoliv nese každá soška své jedinečné poslání, samotný výklad zůstává pro každého z nás otevřený. “Snažím se ponechat interpretaci poselství Willow Tree otevřenou. Věřím, že právě proto je vždy jeho význam ryze osobní jak pro dárce, tak i obdarovaného.”

Sošky Willow Tree
Nejhezčí příběhy jsou ty rodinné

Precizní práce

Ze Susaniných originálů vznikají v manufaktuře odlitky z umělé pryskyřice, která věrně napodobuje dřevo. Každá soška je pak ručně domalována a dozdobena. Willow Tree figurky jsou do detailů propracované – andílci mají na šatech jemné vzory z tepaného kovu nebo plátkového zlata, a díky precizním technikám leptání a dobrušování jsou sošky dokonalé opravdu z každého úhlu.

Sošky Willow Tree jsou do detailů propracované

Rodinná láska, souznění a pospolitost

Sošky Willow Tree zahřejí u srdce nejen všechny dámy, ale potěší i pány. „S ním je to nejlepší.“, tak zní poselství půvabné sošky Můj táta vyjadřující vztah mezi tatínkem a jeho malým synem, ke které se váže Susanina nostalgická vzpomínka:  „Když byl můj syn malý, vzpomínám si, jak se svým otcem váleli na podlaze, hráli na slepou bábu, v zahradě šplhali po stromech, skákali po kamenech a na ničem jiném nezáleželo, jen na tom, že byli spolu a smáli se. O několik let později jsem si uvědomila, že všechny tyto lotroviny byly pro tátu a syna společnou cestou, která je spojovala a vytvořila pro ně silný základ důvěry a lásky po celý život.“

Láska je všude kolem nás

Rodinná láska, souznění a pospolitost – to jsou hlavní témata Susaniny tvorby. Mezi desítkami něžných sošek Willow Tree ale nechybí ani  Důvěra, Hojnost, Modlitba, Štědrost, Vzpomínka, Ochránkyně, anebo Požehnání. Ke každé sošce je navíc v krabičce vložena kartička s citátem, podtrhujícím její hlavní poselství, na kterou je možné připsat věnování.

Ze sošek Willow Tree vyzařuje až nadpozemský klid

Láska k přírodě, životu i nám lidem

Se jménem Susan Lordi nejsou spojeni jenom andílci Willow Tree. Působivá práce absolventky oboru Textilního designu na Kansaské univerzitě  je součástí mnoha odborných publikací a výstav po celém světě. V současné době sice žije a tvoří ve svém ateliéru v Kansas City, ale duchem je stále v přírodě, ze které čerpá nejen inspiraci, ale hlavně životní sílu. Ze všeho nejraději pozoruje divoký život prérie.

Příroda je pro Susan nevyčerpatelným zdrojem inspirace

Figurky Willow Tree mají kouzelnou moc přitáhnout do našeho života více lásky, klidu a porozumění. Ať už darujete andílka nebo některou z něžných figurek, můžete si být jisti, že obdarovaného zahřeje u srdce.

Krásné chvilky beze slov přeje

Vendula & Bella Rose

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!