Nudné červenobílé sešity se zažloutlým papírem už dnes nikoho neohromí a počítání ošemetných matematických příkladů jim na zábavě též nepřidá. Ozdobte si sešity podle svého a buďte originál! Určitě to taky znáte, první týden ve školních lavicích je vždy vzrušující, ať jsou vaše děti žáčky základní školy nebo jste i vy sami studenty. Začátek září se nese ve znamení zdobení školních pomůcek a úhledně upravených prvních stránek. Ve většině případů však tento zápal s příchodem října upadne a vše se vrátí do staré, nudné školní rutiny a vám nezbývá nic jiného, než se opět těšit na prázdniny.

S kreativním sešitem vaše snažení o krasopísmo nezůstane pouze u první stránky, to se nebojte! Šikovné maminky, tatínci i školáci, probuďte v sobě kreativitu a tvořivého ducha a oblékněte sešity do nového kabátu. Udělejte si školní rok zábavnější! K výrobě hravých přebalů na sešity nepotřebujete mnoho.

Haló, haló, škola volá! Vyrobte si originální sešit, který vám bude každý spolužák závidět! Zdroj: www.pinterest.com

Co budete na DIY sešity potřebovat? 

Fantazii se meze nekladou, můžete použít balicí papír, designové časopisy nebo si vystačíte třeba s pastelkami či vodovkami. V Bella Rose jsme se ovšem rozhodli pro úplně jiný formát. Pro DIY sešítky jsme si zvolili designové dekorační washi pásky. Jakmile si pořídíte první barevnou vzorovanou krásku, jen těžko odoláte dalším! Užijte si legraci s washi páskou a probuďte v sobě nekonečnou kreativitu. Připraveni na samotnou výrobu? Potřebovat budete:

  • washi pásku –  u nás na e-shopu Bella Rose jich najdete nepřeberné množství, každý si vybere!
  • sešit, který chcete ozdobit – i obyčejný sešit si zaslouží královský obal!
  • nůžky – washi páska je vyrobena z papíru – dá se tedy snadno přetrhnout v ruce a snadno se nalepuje i odlepuje, aniž by poškodila podkladový povrch, ale i tak :). Nůžky budou jistě skvělým pomocníkem a mohou se hodit
Máte už svoji washi pásku vybranou? Zdroj: www.pinterest.com 

Kde začít? 

Vůbec si s ničím nelamte hlavu a vrhněte se rovnou na to! Washi pásky můžete kombinovat podle chuti. Zvolit můžete nějakou méně výraznou do pozadí a druhou s krásným vzorem ozdobte okraje sešitu. A když už budete u toho, ozdobit si můžete washi páskami i tužky, diář nebo obal na mobil!

Pokud si netroufáte na nic složitého nevadí! I jedna washi páska umí vykouzlit pořádné divy! Zdroj: www.pinterest.com

Praktické tipy, jak si vyzdobit sešit i uvnitř

Pokud jste s obalem už spokojeni, vrhněte se na výzdobu i uvnitř sešitu. Máme pro vás pár malých tipů, jak na to. Vystačíte si se zbylými washi páskami, barevnou stužkou, lepidlem, nůžkami. Ještě pár papírových lepítek a svorek, ty vám budou sloužit také do zásoby na nový školní rok.

1. Washi pásky 2. Tužky 3. Veselé lepítka 4. Nůžky 5. Sešit 6. Washi pásky 7. Lepítka s králíčkem 8. Pravítko

Vnitřní plochu sešitu už dávno nepotřebujete k sepsání nového rozvrhu do školy. Vaší prioritou jsou poznámky či psané „to do“ na papírky, které lepíte všude možně? Nebo jen potřebujete nekonečné množství svorek na dokumenty, které nemáte vždy po ruce? Nejdůležitější je, abyste si určili, co je pro vás priorita. Potom už  to bude hračka! My v Bella Rose jsme naznali, že je potřeba od každého trochu, proto jsme vám sepsali jednoduchý návod, jak si vytvořit praktickou a přitom stylovou vnitřní stranu sešitu tak, aby vyhovovala naprosto všem!

  1. Také to máte tak, že co si nenapíšete, jako by nebylo? A úkoly, které si nikam nepoznamenáte, se vám dříve či později vykouří z hlavy a pak nezbývá nic jiného, než dohánět resty na poslední chvíli? Nejlepším řešením jsou lepítkaLepící papírky všichni jistě znáte, hlavně ty fosforově barevné. A pocit, kdy se vám do tašky nevleze už nic dalšího než svačina, ten znáte jistě také. Nemyslíte, že by to chtělo změnu? Vyměňte dávno profláknuté nudné fosforky za sadu stylových a veselých lepítek od dánské značky Rice. Vyberte si ty, které vás okouzlili nejvíce, pak stačí poslední papírek potřít lepidlem a nalepit na vnitřní pevnou stranu sešitu. Místo na poznámky budete mít od teď vždy po ruce!
  2. Vedle barevných lepících papírků si vymezte místo na věšáček pro svorky. Vezměte si tenkou, asi tak 1 cm širokou stužku, ustřihněte si 10 cm a okraje potřete sekundovým lepidlem, které přilepte vedle lepítek na pevnou stranu sešitu. Vznikne vám takový věšáček pro svorky. Teď už postačí, když tam pár svorek připevníte.
  3. Dodejte sešitu šmrnc, stačí když zbylé volné plochy stránky oblepíte ještě odzdobnou washi páskou.
  4. Využít volného místa můžete jakkoliv, jistě doma najdete nejeden reklamní kapesní kalendář, i ten můžete do sešítku nalepit a odškrtávat si den za dnem, kolik jich ještě do prázdnin zbývá.
  5. Vytvořte si kapsičku z papíru na pravítko nebo vzkazy od spolužáků. Pokud si práci chcete ulehčit ještě více, postačí vám barevná obálka, kterou do sešitu z jedné strany přilepíte a kapsička je na světě!
Uvidíte, že s vyzdobeným sešitem půjde vaše učení hned lépe! Zdroj: www.pinterest.com

A jsme u konce, teď už můžeme sešit šoupnout rovnou do aktovky! Máte i vy tip, jak si vyrobit praktický, ale přitom stylový sešit do školy či práce? Rádi se necháme inspirovat.

Úspěšný start do nového školního roku

Petra & Bella Rose

 

Papírnictví a washi pásek není nikdy dost! Udělejte si na začátek školního roku radost ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!