Krásně zabalené dárky, dělají dvojnásobnou radost!

Vánoce jsou za dveřmi a protože ze zásady nakupuji s předstihem, na tajném místě ve skříni se mi pomalu začínají kupit dárečky pro rodinu. A jelikož už začalo regulérně hrozit, že tu hromádku za komínkem svetrů někdo objeví, rozhodla jsem se letos dárky zabalit už teď.

Již několik let na Vánoce vyrábím svůj vlastní balicí papír pomocí razítek, letos jsem ale chtěla zkusit i něco jiného. Takže pokud si stejně jako já dáváte záležet na s láskou zabalených dárcích, snad vám přijdou vhod mé dva tipy na DIY balicí papír a vánoční balení v černobílém nordic stylu. Zaručuji, že obojí je časově i finančně nenáročné, ale přitom zábavné a hlavně efektní!

Abychom mohli začít, budeme potřebovat:

– obyčejný hnědý papír na balíky – stojí pár korun, ale přitom má ideální tloušťku i savost barvy
– půlku brambory a akrylovou barvu na tisk (tempery mají tendenci se drolit a rozmazávat)
– štětec, nůžky, větvičky, šípky či jiné bobule
– hromadu papírových washi pásek, stuh a plochých vánočních ozdob na dekorování, papírové jmenovky
První papír jsem se již tradičně rozhodla potisknout. Letošní volnou inspirací mi byly stromečky švédské značky Fine Little Day, které vypadají krásně a hlavně se na nich nedá nic zkazit! I tak ovšem doporučuju si stromeček na bramboru předkreslit a nevyřezávat rovnou. Samotný proces vyřezávání do brambory je nám myslím všem dobře znám a není jej třeba blíže popisovat 🙂
A pak už stačí jen namíchat barvu do ideální konzistence, nanést barvu štětcem a tisknout! Nedělejte si hlavu s chybkami, ani přesným rozložením stromečků – je to právě ta dokonalá nedokonalost, která má na svědomí nezaměnitelné kouzlo DIY papíru.

A je hotovo!


Druhý papír jsem se rozhodla jednoduše popsat štětcem. Nápisy jsem volila velké a spíše neurčité, určitě ale můžete na papír napsat vzkaz či přání přímo na míru obdarovanému!

Velká písmena na zabaleném dárku pouze vykukují a vytváří tak zábavný dekorativní efekt.
Pak už jen zbývá nechat papíry pořádně proschnout a můžete se pustit do balení! Kombinace hnědého papíru a černé barvy vypadá krásně s jehličím, které se skvěle hodí jako voňavá dekorace pod stužku. Černo -„bílou“ kombinaci můžete ozvláštnit i kapkou červené nebo zlaté barvy. Uvidíte, že dárečky budou se stromečkem vyloženě „ladit“!
Tradičnější stromečkový papír jsem kromě jedlového chvojí a šípků dozdobila černou stuhou s hvězdičkami, ale můžete použít i trochu veselejší stuhu se srdíčky. Pokud nemáte stužky, vyzkoušejte Washi pásku. Nebojte se ji použít přes celý obvod, u některých dárků ji může dokonce zcela nahradit.
Elegantnější papír s nápisy si zasloužil trochu více metalických odlesků v podobě hvězdičkových ozdob nebo těchto s názvem Stone. I zde jsem využila textilní stuhy, které jsou příjemné a v posledních letech získávají velkou oblibu.

Tak já už mám zabaleno!

Doufám, že jsem vás alespoň trochu inspirovala k letošnímu balení a přeji všem ty nejkrásnější vánoční svátky!

La Petite Anne & tým Bellarose

Možná vám ale přeci jen ještě něco chybí ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!