Užijte si krásné počasí a vyrazte s přáteli nebo rodinou do přírody na piknik! Sluníčkové dny brzy vystřídají podzimní chmury, tak neotálejte dlouho, ať to léto stojí za to! Vybrat krásné místo vhodné na piknik není žádná fuška. K dokonalému pikniku nepotřebujete rozlehlou travnatou louku s motýly, jako z pohádek, ani drahé sýry a proscuitto nejlepších kvalit. Důležité je, abyste se na místě cítili příjemně, ať to bude lavička v městském parku s dobrotami z farmařských trhů nebo třeba piknik v trávě na zahradě za domem s buchtou od babičky. Věděli jste, že piknik vznikl původně ve Francii ze slova „pique-niquer“, což znamená obědvat v trávě? Kdo by si také nezamiloval chvilky strávené v přírodě ve společnosti chutného jídla, viďte?

Piknik s výhledem na krásné Znojmo
Naše piknikové místo bylo ve Znojmě u řeky Dyje s výhledem na kostel sv. Mikuláše – nemohli jsme si vybrat lépe! Co říkáte?

My jsme si jeden takový dokonalý piknik uspořádali s celou partou Bella Rose ve Znojmě. Bylo to skvělé, společnost nám dělala lahodná panna cotta, čerstvé ovoce ze zahrádky, výborné víno a hlavně ta nejlepší společnost – celý tým Bella Rose. Jsme skvělá banda, a tak není divu, že náš piknik byl plný smíchu, klábosení a vtipných historek z práce. Konečně jsme totiž dohnali to, co se běžně v práci nestihne probrat. Pojdťe se s námi podívat, jak vyrazit na piknik stylově!

Pokud možno, zvolte místo na piknik, kde najdete i kousek stínu. Sluníčko je skvělým parťákem, ale někdy je to s ním dost těžké, haha.

Symbolem celého pikniku je zajisté deka, piknikový koš a spousty dobrot. My jsme tentokrát vsadili na naše šikovné ručičky a den před piknikem jsme si v naší Bella Rose kuchyňce připravili do stylových lahviček ovocnou panna cottu – mňam! Pokud stejně tak, jako my milujete smetanové dezerty s ovocem, rádi se s vámi o recept na ovocnou panna cottu podělíme, najdete ho v našem letním lookbooku Bella Rose.

Panaccota s ovocem
Recept na lahodnou ovocnou pana cottu najdete v našem letním lookbooku Bella Rose.

Sladká pochoutka je na světě! Nezapomeňte myslet ovšem na občerstvení, které zažene hlad. Hodování v trávě si oblíbili nejen francouzi, ale vychutnávání dobrot pod širým nebem má kořeny i v Anglii. Zatímco ve francouzském piknikovém koši nesmí chybět čerstvá bageta, nejrůznější druhy sýrů, olivy a lahodné víno, v tom Anglickém dávají přednost různým druhům salámů, slaných i sladkých koláčů – zkoušeli jste například takový špenátový quiche, to je panečku doborta a na místo vína, nesmí chybět láhev sektu. Tak co myslíte, bude váš piknik ve francouzském stylu nebo spíše v tom anglickém?

Bagety na pikniku
Nám tentokrát do noty padl spíše ten francouzský styl, ale rozhodně takový meruňkový koláč, ten nezavrhujeme a Anglii milujeme stejně tak!

Dodejte vašemu pikniku šmrc

Panečku, také se vám sbíhají sliny, už jen při pouhém pohledu na fotky? Raději se přesuneme do další části a tou je, ihned po nepostradatelném jídle, výzdoba, která dokáže navodit příjemnou atmosféru pikniku stejně tak. Piknik můžete uspořádat s přáteli jen tak nebo může být tématický, například oslava narozenin, dětská párty, ale také piknik jako rozlučka se svobodou. To necháme na vás. Důležité je, abyste výzdobu pikniku danému tématu přizpůsobili. Dětská oslava si zaslouží pestré a hravé barvy a rozlučku se svobodou můžete vyladit do oblíbené barvy budoucí nevěsty. Jaké doplňky jsou společné pro kterékoliv piknikování?

  • Deka, ta nesmí chybět na žádném pikniku a pro ještě větší komfort můžete piknikové místečko vyladit i polštářky.
  • Piknikový koš, je stylovka.
  • Mističky na ovoce.
  • Dózičky, do kterých si připravíte doma laskominky na zobání.
  • Papírové kelímkytalířky vám usnadní spoustu práce.
  • Vychytávkou je i multifunkční dřevěná bedýnka, kterou stačí obrátit a stoleček je na světe!
  • Dřevěné prkénko bude praktickým pomocníkem při přípravě lahodných sýrů, ale také na bezstarostné odkládání dobrot na dece.
  • Nezapomínejte pít! Se stylovou lahví na vodu bude dodržování pitného režimu brnkačka!
  • Co se vám zajisté bude hodit, jsou vlhčené ubrouskyutěrky, přece jen je to piknik v přírodě a ne vždy je v blízkosti dostupná tekoucí voda.

  1. utěrka 2. miska 3. pikniková deka 4. láhev 5. piknikový koš 6. papírové talíře 7. kelímek na nápoje 8. dřevěná bedýnka

Připravte se také na možnost, že se vám nebude chtít domů a piknik protáhnete do pozdních večerních hodin. Vezměte tedy s sebou i baterky, lucerničky nebo třeba lampiony, piknik se rázem promění v romantickou oázu večerní pohody.

Nalákali jsme vás alespoň trochu? Sdílejte s námi piknikové i jiné letní radosti na sociálních sítích #atmosferasbellarose a nezapomeňte! Užijte si letní hygge naplno, není nic víc než kouzelná atmosféra po boku přátel a rodiny.

Sluníčkové léto a krásné nejen piknikové chvilky přeje

Petra a Bella Rose

 

Vyberte si ty správné doplňky, ať je vám na pikniku krásně ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!