Jestli něco dokáže přilákat jaro ještě víc než vykukující sluníčko, je to rozhodně jarní výzdoba. Využijte první příležitosti k oživení interiéru po dlouhé zimě a podívejte se s námi, jaké velikonoční dekorace si letos připravily jedny z našich nejoblíbenějších značek.

A protože víme, že každý interiér je odlišný, a že každý potřebuje něco malinko jiného, vybrali jsme pro vás dekorace tak, abyste si v nich snáze našli to své. Máte raději skandinávské velikonoční ozdoby nebo jste spíš romantická duše? Anebo letos zkusíte své oblíbené styly propojit? Výsledek necháme na vás, do výběru vás však rádi zasvětíme.

velikonoční stolování
Prostřený stůl v minimalistickém stylu rozzáří váza s velikonočními dekoracemi a větvičkami.

Jemné velikonoční dekorace ve skandinávském stylu

Stejně jako pro celoroční dekorace, i pro ty velikonoční je v případě skandinávského stylu typická jednoduchost a důraz na kvalitní materiály. Přestože jste v případě barev možná opatrní, u jarních dekorací se jich bát nemusíte. Pro skandinávsky laděný interiér zvolte jemné barvy, ať už pastelové nebo mírně zastřené, a doplňte tak neutrální nábytek.

Barvy můžete do svého skandi stylu zakomponovat například pomocí vázy, která dodá nejen tolik potřebnou barevnou vzpruhu, ale vnese vám do domova také trochu zeleně. A to je na jaře přesně váš cíl.

Co se týká nejtypičtější velikonoční dekorace – vajíček  – budou se k vám bezesporu hodit ta porcelánová. Nejčastěji jde o velmi nadčasové a luxusní kousky, avšak právě ty umí nejlépe stát samy o sobě. Žádné další dekorace už proto nebudou třeba, stačí je zavěsit na vrbové větvičky a výzdoba je na světě.

porcelánové velikonoční dekorace

porcelánová vajíčka
Kombinace porcelánové vázy a velikonočních vajíček od dánské značky Kähler je dechberoucí. Vyzkoušíte ji?

Jak na Velikonoce v boho interiéru?

Jestliže jste dobrodružné duše, které milují volnost a přírodu, bezesporu se vaše osobnost odrazí ve výzdobě domácnosti. A věřte, že i natolik tradiční svátky, jako jsou Velikonoce, lze přizpůsobit vašemu ideálu. Ve velikonoční boho domácnosti nesmí chybět košíky a ošatky pletené z přírodních vláken, například vodního hyacintu, případně z kovových drátků. Do nich můžete naskládat nabarvená vajíčka nebo třeba uložit voňavý mazanec.

Velikonoční dekorace nejsou v případě bohémského stylu tolik tradiční, přesto jsou však neméně krásné. Klasická velikonoční vejce samozřejmě nesmí chybět, namísto látkového provedení nebo malování kraslic však značky pro letošní rok vsází na sklo nebo papírmaš, což je směs papíru a lepidla, která pevně drží svůj tvar.

Trend ozdob z papírmaše jste si mohli oblíbit už na dekoracích vánočních, ani ty jarní však nezůstávají pozadu. Ručně malovaný dekor pak ozdobám dodává jedinečné kouzlo.

boho velikonoce

velikonoční dekorace
Ošatka, drátěná mísa anebo mísa keramická? V boho stylu vládne svoboda, vyberte si podle svého gusta!

Velikonoční dekorace pro milovníky romantické tradice

Malovaná vajíčka máte připravena v předstihu, vaše domácnost září krásnými jarními barvami a za vázou s vrbovým proutím vykukuje zajíček? Pak jste jistě milovníky velikonočních svátků a jejich typické atmosféry, kterou zvládnete vytvořit levou zadní. Zkuste však letos přidat něco nového, co vaši každoroční velikonoční výzdobu pozvedne o stupeň výš.

Trendy jsou pro letošní rok látková vajíčka. Například ta pletená dodají výzdobě nádech starých dobrých časů a připomenou ozdoby našich babiček, zatímco papírové ozdoby budou střídmou a jednoduchou dekorací, kterou navíc unesou i tenké větvičky. Nesmíme zapomenout ani na plstěné závěsné dekorace – například ovečky jsou dokonale roztomilé!

velikonoční beránek
Roztomilé plstěné ovečky můžete jak zavěsit na větvičku, tak je naskládat třeba na tác s vajíčky pro koledníky.

Přiveďte velikonoční náladu také do kuchyně! Při stolování si snadno pohrajete s barvami talířů, hrnečků anebo misek. Zkuste klasickou keramiku nahradit smaltem, například v podobě džbánku na vodu nebo třeba smaltované misky, v níž necháte vyrůst řeřichu.

Velmi oblíbené je také sklo, které se na první pohled nemusí zdát jako typická velikonoční volba. Pokud však do skleněné vázy vložíte pár tulipánů nebo ji pomocí drátků zavěsíte, a necháte vyniknout drobné velikonoční ozdoby uvnitř, vytvoříte si krásnou dekoraci, kterou jen tak někde neuvidíte. Nebraňte se ani různým jarním DIY nápadům, například těm s rostoucí trávou nebo bylinkami.

řeřicha

velikonoční dekorace

velikonoční dekorace vajíčka

Doufáme, že si pomocí jarních dekorací alespoň trošku zvednete náladu a vnesete pozitivního ducha do všech místností vaší domácnosti. Po dlouhé zimě je to víc než potřeba. Ať už holdujete jakémukoliv stylu, věříme, že si z letošní trendy nabídky velikonočních dekorací vyberete ty pravé, které k vám zapadnou jako ulité.

Příjemné jarní dekorování vám přeje
MichaelaBella Rose

Na Velikonoce vás dobře připraví také tyto kousky:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!