Patříte k vánočním nedočkavcům, kteří s první, i když ještě trochu ostýchavou, vločkou za okny shání vánoční dekorace? Podzimní playlist přepnou na vánoční koledy a začnou laškovat s myšlenkou o pečení vánočního cukroví? A nebo spíše necháváte vánoční atmosféře volný průběh ala – až příjde, tak příjde? Svítící hvězdy v oknech, plápolající plamínky svíček na každém pracovním stole a vánoční repertoár od naší hlavní DJ E. prozrazuje, že my v Bella Rose už od prosince (dobře, tak půlky listopadu) jedeme na vánoční vlně.

A něco nám říká, že přesně teď je ten správný čas pro pár kg vánoční inspirace. Máte-li navíc slabost pro skandinávský styl, pak je tento článek psaný právě pro vás. Vyberte si, naše milé nákupčí sestavily seznam, ve kterém nenajdete nic jiného než dechberoucí vánoční trendy pro rok 2021. Nemá cenu to jakkoli obkecávat, jen si to ještě zkontrolujem. Čaj s medem a citronem ve vašem oblíbeném hrnečku, máte? A nějakou sladkost na talířku? Dobře, tak můžeme.

V jednoduchosti je krása

Přiznáme se, že pod toto tvrzení jsme se, až na pár vyjímek, podepsali. I seveřani moc dobře vědí, že –  držet se zkrátka ve zdobení svého domova, udělá daleko více jak upovídané, různobarevné dekorace všech tvarů a kdo ví čeho ještě. Dárečky zabalené v přírodním papíru, omotané provázkem a dozdobené větvičkami. Pod stromečkem posazeným ve stylovém přírodním koši se budou krásně vyjímat.balení vánočních dárků

Šťastné a barevné!

Protože víme, že přírodní papír, jemná světýlka a sem tam nějaká ta ozdobička –  nejsou každému interiéru po chuti, přicházíme s jednou barevně hravou vzpruhou. Stojí za ní dánská značka Bloomingville. V její nabídce najdete vedle výřečných ozdob i opěvovaný motiv Louskáčka (Nutcracker), kterého si zamilují jak malí, tak velcí. Objevte jedinečné kouzlo osobitých vánočních ozdob, které si i přes svoji průbojnost neskáčou do řeči – ba naopak jdou pěkně ruku v ruce.Bloomingville

Zemité Vánoce

Jestliže holdujete zemitým odstínům, které do své party řadí například světle hnědou, béžovou, krémovou či offwhite barvu, pak můžete hlasitě zajásat. S těmito barvami, nešlápenete vedle ani o Vánocích! Jsou nadčasovésnadno kombinovatelné. A tak milerády, když zatoužíte po barevném rozptýlení, přijmou i upovídanější barvičky do své party.vanocni dekorace v zemitých barvích

Zlatá ví kdy zazářit!

Kdy jindy než právě o Vánocích. Zlatá barva v interiéru dokonale podtrhne významnost vánočního období a mimojiné zamotá hlavu vašemu interiéru. Nemusí být nutně doprovázena dalšími barvami. Elegantně doplní váš minimalistický interiér. Po boku smrkových větviček a přírodních materiálů v surové podobě jí to bude zkrátka slušet. A kam se zlatou? Začleňte ji na adventní svícen, ozdobte smrkové větvičky ve váze. V decentním množství udělá parádu ať je – kde je.

zlaté dekorace

V hlavní roli porcelán

A ne jen tak ledajaký, tento si vás získá svými vánočními motivy. Tušíte o jaké značce mluvíme? Bingo! Je to legendární KÄHLER. Postará se o to, aby vaše štědrovečerní večeře nabrala na ještě větší vyjímečnosti. Jídelní set, božské svícny, ale i vánoční baňky s jemným motivem, kterými se větvičky vánočního stromečku budou chlubit široko daleko. Jemný vánoční motiv, promítající se na každém jednom vánočním kousku, působí pospolu uceleným dojmem. Stačí doplnit červenou nebo tmavě zelenou a dokonalost je na světě! Vznešenost, preciznost a čistá krása – to jsou charakteristické rysy této značky.

Kahler porcelánová mísa
Pro vyjímečné chvíle s vašimi nejlbižšími. ♥

vánoční dekorace Kahler

Skandinávské kouzlo

Severské země to mají prostě v malíku. Při listováním inspirativními fotkami na Pinterestu jen horko těžko narazíte na interiér, kterému by něco scházelo. Dýchne na vás hřejivé útulno, které je rovnoměrně rozmístěno po celém pokoji. Máte chuť schoulit se ke krbu a hltat tu dokonalou atmosféru, kterou už chcete cítit a prožívat – minimálně do konce života. Nemusíte se nutně stěhovat do Kodaně, abyste se plnohodnotně obklopili tímto příjemnem. Stačí pár fíglů a severské kouzlo učaruje i váš domov. Co je k tomu třeba?

skandinávský styl

Vánoční ozdoby bez jakýchkoliv zábran

S neutuchajícím zápalem pro design – to je vánoční nabídka dánské značky Ferm LIVING. Obohaťte  interiér o mnohdy excentrické kousky, ze kterých sálá sebevědomí a hrdost. Posaďte netradiční svíce do svícnu, dozdobte pár smrkovými větvičkami. Na stromeček zavěste textilní ozdoby, které vás při bližším pohledu uchvátí precizním vyšívánímsmyslem pro humor a nezapomeňte doplnit prostřenou štedrovečerní tabuli slaměnými ozdůbkami. Třeba těmito.

Vánoční dekorace ferm LIVING

Formálnost stranou

Jestliže vás na precizně kreslené vánoční ozdoby až tak neužije, sáhněte raději po neformálnějších kouscích. Tyto od dánské značky House Doctor se nám jeví jako to pravé ořechové. Mimo jiné tu narazíte i na zlatémosazné závěsné ozdoby. Uvolněný styl v zastřených barvách – to jsou poznávací prvky, podle kterých je bezpečně najdete.

Pohoda, klídek a Tinekhome

Bláznivé barvy vás v nabídce této dánské značky nepřivítají. Za to sofistikované kombinace zemitých tónů, střídmé světelné dekorace a skandinávsky bohémské baňky, které nepřehluší krásu vánočního stromečku. Co víc říct? S Tinekhome budou vaše Vánoce klidné a dokonale sladěné. Vyzkoušejte.

vánoční inspirace Tinekhome

Nevšední všednosti

Za okny se začíná smrákat a vy jste se právě vrátili z před štědrovečerní procházky. Zapalte v krbu, vyberte gramofonovou desku s vánočními koledami a užijte si tento vzácný moment s vašimi nejbližšími. Společné rozmrzání ve vyhřátém domově, sušení promočených sněhulí a rukavic u krbu, tlumené světlo od svíček v každém rohu a hřejivé objetí útulného domova, které vám připomíná, že ten nejkrásnější dárek už rozbalený máte. Podtrhněte tento slavnostní den něčím speciálním. Vánoční dekorace dánské značky Artilleriet jsou plné čarokrásna. Vedle klasických baněk vás překvapí vskutku netradiční kousky, které nezůstanou jen tak bez povšimnutí.

vánoční interiér Artilleriet
Štědrovečerní prostřená tabule v nostalgickém pojetí.

vánoční atmosféra s Artilleriet

Aby byly letošní Vánoce přesně podle vašich představ!

To vám ze ♥ přeje Anna & Bella Rose.

Vánoční poklady, které vezmou interiér za srdce.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!