Vánoční inspirace není nikdy dost, proto vám dnes přinášíme rozhovor s milou Martinou, kterou můžete znát jako Zalito betonem. Jak se těší na Vánoce, čím si usnadňuje přípravy a jaké nejoblíbenější pohádky nesmí vynechat? Čtěte dál.

vánoční dekorace

Jak se těšíš na Vánoce?

Na Vánoce se už od konce léta pravidelně těším. Sbírám inspiraci na výzdobu a přemýšlím, čím obdarovat rodinu a přátele. Mám ráda atmosféru Vánoc, kdy je v jednom balíčku těšení se, vůně a chuť cukroví, vyzdobený dům a taky řízky a bramborový salát.

Je něco, na co se při vánočních přípravách netěšíš a děláš jen ze zvyku?

Úklid? 😀 Snažím se nestresovat, Vánoce by měly být o něčem jiném než o umytých oknech a přerovnaných policích, no ne?

dekorace

Usnadníš si letos trošku přípravy na Vánoce nebo máš ráda ten klasický shon?

Snažím se je usnadnit co to jde. Až s přípravou vlastních Vánoc můžeme vzdát hold našim maminkám, které pro nás chystaly Vánoce. Teprve až poznáme, kolik práce za nimi stojí, oceníme ty naše z dětských let. Určitě se nesnažím někoho ohromit, cukroví peču jen takové, které máme rádi, takže linecké, rohlíčky, ořechy a rumové koule. Nemusíme mít na stole 20 druhů, které nakonec skončí v mrazáku nebo koši. A možná okna umyju až v lednu 🙂

Bez čeho si nedokážeš představit vánoční hygge u tebe doma?

Světýlka. Ráda po domě rozsvěcím světelné řetězy, hvězdy, a dekorace. Má to najednou tu správnou atmosféru a bez nich si Vánoce představit neumím.

vánoční hvězda

Kdy se u vás doma zdobí stromeček a kdy se naopak uklízí?

Stromeček už máme. Chci si ho užívat co to jde, pocitově pro mě totiž Vánoce končí 24. prosince večer. Pak bych ho klidně odstrojila, ale moje drahá polovička si ho přeje mít alespoň do Silvestra. Takže 1. ledna není po stromku ani vidu.

Které tři pohádky máš o Vánocích ze všeho nejraději?

Takže u nás je to jednoznačně Sám doma, Klaus a Polární expres.

Máš nějakou oblíbenou vánoční dekoraci?

Adventní svícen. Mám z Bella Rose parádní kovový svícen, který skvěle vytvoří základ adventního svícnu. Každý rok ho obměňuji, nikdy není stejný. Mám ráda spíše přírodní styl, proto jsem letos zvolila betonový tác, na něj dala kovový svícen, a to vše ozdobila mechem, světýlky a dřevěnými hříbky.

adventní svícen zalito betonem

Jak hodláte strávit Štědrý den?

Asi u nás proběhne takový malý, běžný úklid, nachystám stůl na večeři a pak se už budeme jen dívat na pohádky. V podvečer pojedeme na poutní místo (Svatou Horu), která má úžasnou vánoční atmosféru. Po příjezdu se načančáme, společně povečeříme a hurá ke stromečku.

Přeji vašim čtenářům i celému týmu BR krásné a klidné svátky.
Martina

martina kopecka zalito betonem

 

Dotvořte si vánoční atmosféru těmito kousky ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!