Začátkem prosince jsme se s manželem vydali do vánočního Ribe, kde nás čekalo již tradiční setkání obchodních zástupců Ib Laursen.
Součástí setkání byla představení nové jarní kolekce (o té více v příštím článku), shrnutí výsledků v uplynulém roce, plány pro příští rok a také vánoční večírek celé firmy (na který se všichni z firmy samozřejmě těšíme vždy nejvíce:-) ).

Možná už víte, že Ribe je moje zamilované město (ano, dokone více než Kodaň!). Je tak staré, krásné a malinké! Všude potkáte úzké uličky, domy staré několik set let, příjemné lidi…nikde jsem neviděla tolik starých lidí, co se vedou jen tak za ruce, jako právě v Ribe! Je to tak romantické!

Více z naší cesty vám ukážu na fotkách… Mějte pěkný večer! Martina

Toto je restaurace Saelhunden, kde jsme byli už několikrát s firmou na večeři a dělají tu úžasná jídla! Místnosti i okýnka jsou malinké a vše je velice útulné, pravá domácí atmosféra!

Jedna z úzkých uliček Ribe, stejná, jakou se procházeli lidé i před 300 lety a více, místní lidé tu velmi pečlivě dbají o údržbu starých domů i celého města tak, aby byly ve stejné podobě jako před dávnými časy.

Za okny (typicky bez záclon) mají všichni vánoční výzdobu – svícny, zavěšené hvězdy, baňky, skřítky od Maileg atd. Je radost se tu večer procházet!

Toto byl náš útulný pokojíček…

Poprvé jsme v Ribe zažili sníh, jupí, bylo to jako v pohádce!

Jeden večer jsme si udělali čas a zašli si s manželem do mojí oblíbené restaurace Kolvig…
…kde byl překrásný starý interiér…

…byl tu vidět smysl pro detail…

…a hlavně tu měli místní vánoční pivo z Ribe!

A nad vinotékou byl krásný obraz s fotografií Ribe (jé ten bych chtěla do kanceláře!) a krásná vánoční dekorace!
Druhý den jsme už měli se všemi sraz v showroomu Ib Laursen.

U vchodu tu na nás všechny opět čekalo milé přivítání 🙂

A toto je celý náš prodejní IBL tým:-) Zleva první řada: Hanne a Wicky z Dánska, já, Bolette z Dánska, Tove Laursen, Lena ze Švédska, Tia z Finska a Stina ze Švédska. Druhá řada zleva: můj manžel Robert, Ib Laursen, Thomas ze Švédska, Eric a Elna z Dánska a Peter Laursen

Odpoledne jsme měli čas na procházku městem – v této útulné kavárničce jsme si sedli na kafčo. No uznejte, to nešlo vynechat!
Uvnitř byl i prodejní koutek, kde jste si mohli koupit vánoční dekorace, skřítky Maileg a další 🙂

A takto vypadala kavárnička uvnitř!

Tak tento pán mě naprosto okouzlil, byla to momentka a jsem ráda, že se mi ho podařilo zvěčnit 🙂

Místní obchůdek s dekoracemi Dream Art…

…a trocha inspirace z místního květinářství a obchůdků.

Hodiny a plechové cedulky, oboje jak jinak, než od Ib Laursen.

V Ribe je jeden malinký obchůdek, kde prodávají výborná vína, piva, marmelády, čaje a mnoho dalších výborných pochutin a majitelem je tento kouzelný pán, který to vše markuje na sto let staré pokladně, kde se musí otočit kličkou, aby se otevřela kasa (a to jsem se ho při vstupu já bláhová ptala, jestli můžeme platit kartou! No smál se mi opravdu velice! :-))))
Obchůdky s módou jsem samozřejmě nemohla vynechat! Líbí se mi, jak i používají dekorace k aranžování zboží. Kéž by se obchůdky u nás také trošku inspirovaly…

V této prastaré hospůdce, která zvenku vypadá, jakoby se měla každou chvilku sesypat, jsme měli letos Ib Laursen vánoční večírek. Byl to úžasně vtipný večer, všechny kolegy tu mám tak moc ráda! Měli jsme typickou dánskou štědrovečerní večeri asi o 6 chodech a nestačila jsem koukat, kolik jídel tam vlastně bylo – např. ryba, klobása, masové kuličky, červená řepa, smažená ryba, smetanová rýže s mandlemi… a k tomu všemu se pořád přikusoval chléb s máslem  a oopíjel se tradiční dánský nápoj „schnapps“, který se nalévá do malých skleniček a je něco jako naše pálenka, ale kořeněná. No, dvě skleničky stačí na to, abyste byli tzv.společensky unavení 🙂 ps.dala jsem si jen jednu! 😉
Hotel Dagmar byl opět krásně nazdobený – okýnka byla jako adventní kalendář.
A před hotelem se mi podařilo potkat Santu – a protože jsem prý byla hodná, dal mi čokoládu 🙂

Jen tak si jdete po ulici a potkáte toto – neuvěřiteln,é že? Tak jednoduché, tak krásné a přitom nečekané! Je to výzdoba jen tak pro radost na ulici, která patří k obchůdku vedle.

A to je výloha toho obchůdku – co říkáte na nápad s šiškami? 🙂

Jak jsem říkala, nikde jsem neviděla tolik starých lidí, kteří se vedou stále a všude za ruce!

Toto jsem musela vyfotit – tak efektní vánoční výzdoba! Přitom jsou to jen světýlka a dva sedící skřítci na lavičce.

Restaurace Kolvig.

Místní vchod do malinkého kostela.

Místní nádraží, krása že? Dokážete si představit, že by u nás, v malém městečku s cca 18 tisíci obyvateli, bylo taky takové?

Zasněžené Dánsko je prostě úžasné – všimněte si toho políčka a co na něm roste! Jojo, to jsou dánské jedličky, které si potom u nás koupíme!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!