Vánoce jsou svátky, které se na první pohled mohou zdát rok co rok stejné. Stromeček, cukroví, koledy, dárečky a pohodová atmosféra. Když ale budeme pátrat dál, zjistíme, že každý si ty své svátky představuje malinko jinak.

Pojďte s námi nakouknout pod pokličku a zjistit, jak mají své Vánoce rádi členové týmu Bella Rose: Kdo se těší na kokosový salám, kde se zdobí stromeček hlavně zepředu a proč je dobré vybrat si ten nejošklivější smrček? Pusťte se do čtení a objevte čistou vánoční pohodu, která vychází z autentických prožitků a vzpomínek.

Pro opravdové vánoční skřítky: Ke čtení si můžete pustit náš vánoční playlist

Pelíšky nebo Láska nebeská?

Podobně jako u spousty českých domácností, i na televizních obrazovkách týmu Bella Rose byste o svátcích našli zejména film Láska nebeská nebo Pelíšky. A když se zeptáte, co bychom volili radši, jsme nerozhodní. Možná malinko navrch má přeci jenom romantická Láska nebeská.

Nejčastější volbou je však obojí, protože jak říká naše nákupčí Káťa: ,,Pelíšky jsou štědrovečerní záležitost, zato Lásku nebeskou sjíždím už od října. Ale ani bez jednoho by to nebyly ty pravé Vánoce.“ A tak si s chutí rádi užijeme oba filmy, někdy je stihneme dokonce i dvakrát!

Bez jakého jediného cukroví si nedokážete představit Vánoce?

Jestli se na něčem projevuje odlišnost Vánoc nejvíce, je to rozhodně jídlo. Každá rodina má své tajné recepty, a i když si všichni během svátků pochutnáváme na cukroví a štědrovečerní večeři, všude se pod tímto označením skrývá něco jiného. Ačkoliv byl pro mnohé z nás výběr jediného druhu cukroví nadmíru složitý, nejčastěji se neobejdeme bez perníčků a vanilkových rohlíčků.

Mezi odpověďmi však najdete i originální tipy na to, co zařadit do svého vánočního pečicího menu. ,,Neznáte kokosový salám? To je delikatesa! Děláme ho zvenku bílý a uvnitř hnědý, voní po kokosu, rumu a oříškách,“ popisuje své nejoblíbenější vánoční cukroví produktová šéfová Evča.  Máme rádi také pařížské rohlíčky, domácí marokánky, rumové a sádlové kuličky, karamelové košíčky nebo tradiční, lehce štiplavé zázvorky. Naše paleta cukroví je zkrátka nadmíru bohatá!

perníček
Perníčky jsou u nás velmi oblíbené!

Voní u vás na Štědrý večer ryba nebo řízek?

Oproti cukroví, v této otázce jsme mnohem jednotnější. Na pánvi nebo v troubě se u nás na štědrovečerní večeři připravuje ryba, ať už kapr nebo losos.

Pár řízků by se mezi námi také našlo, ale jistě byste neuhodli, na jakou přílohu k vynikajícímu bramborovému salátu se těší Lída, naše silačka ze skladu: ,,Často to lidem sice připadá zvláštní, ale protože nejím maso, každý rok se nemůžu dočkat svého celeru. Plátek se povaří ve vodě s citronovou šťávou, aby trošku změknul, a pak se obalí jako řízek. Je to fakt mňamka. Vážně!“

Jakou připravujete vánoční polévku?

I v tomto případě výsledky ankety hovoří jasně: nejoblíbenější je mezi námi klasická čočková polévka, v těsném závěsu za ní najdeme rybí. Podle Nikči, pečovatelky o reklamace, je ale nejlepší od babičky: ,,Lepší než od mojí babičky jsem snad neměla, takže míváme rybí.“ Někdo má radši houbovou s kroupami, u naší projekťačky Anetky pak odjakživa voní vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi.

Pro odvážlivce je tady však tip od copywriterky Míši: ,,My vaříme bánovskou kyselicu po prababičce, ve které je zelí, mrkev, celer, houby, bílé a fialové fazole, smetana a vařejné vajíčko. A aby toho nebylo málo, přikusuje se k ní vánočka.“

vánoční stolování

Měkké nebo tvrdé?

Odpověď na tuto otázku za nás dokonale vystihla projekťačka a e-mailová přebornice Anetka: ,,Všechny!“

Každý dárek nás potěší, ať už jej dokážeme zmáčknout nebo ne. A protože je mezi námi spousta knihomolů milujících pohodlí, často na nás pod stromečkem čekají knihy a teplé ponožky. Ty se totiž nikdy neztratí, stejně jako vlastnoručně vyrobené pozornosti, které vykouzlí úsměv na tváři.

vánoční dárky
Dárečky milujeme na všechny způsoby. Tvrdé nebo měkké, každý nám udělá radost.

Máte oblíbené vánoční pitíčko?

Pokud hádáte, že nejčastější odpovědí byl svařák, musíme vám dát za pravdu. Tradiční vánoční svařáček si rádi vychutnáváme z oblíbeného vánočního hrnečku, nejlépe v dobré společnosti. ,,Nejvtipnější je jej pocucávat v rodinném kruhu, především babička pak sází jednu perlu za druhou,“ říká naše copywriterka Anička.

Neodoláme ale ani vynikajícímu vaječnému koňaku, který si ti šikovnější z nás dovedou i sami připravit. A kakao? To si s pořádnou vrstvou šlehačky taky rádi dopřejeme. Třeba zrovna u Lásky nebeské.

vánoční hrneček
Vánoční punč ve vánočním hrnečku? Žádný problém!

Tradiční dilema: Živý nebo umělý?

V našem malém průzkumu jsme dospěli k jasnému závěru: živý. Tu nádhernou vůni jehličí všichni milujeme, a snad se pomocí ní i přenášíme do dalekých severských lesů.

O tom, že vánoční stromeček však nemusí být nutně ten nejvyšší a nejbohatší, nás přesvědčil markeťák Viktor: ,,Sáhneme vždy po smrčku, aby to doma hezky vonělo. Vždycky ale kupujeme ten nejškaredější, aby mu to nebylo líto, protože když se nazdobí, tak je stejně pěkný, jako ty ostatní.“ Tak pro který se letos vydáte vy?

Zdobíte stromeček ve stylu „vpředu byznys vzadu zábava“? Tedy, ze zadní strany méně než zepředu? Nebo poctivě celý?

Pokud tým Bella Rose některá otázka znamenitě rozděluje, je to rozhodně případ zdobení stromečku. Přestože je v Dánsku zvykem mít stromeček uprostřed místnosti, aby se okolo něj mohlo tancovat, v Česku jej často stavíme do rohu, čemuž mnohy přizpůsobujeme také rozmístění ozdob.

Jinak tomu není ani u naší marketingové specialistky Míši: ,,Stromeček je většinou postavený v rohu místnosti a tam, kam oko nedohlédne, to až tak nazdobené není,“ směje se. Přidává se k ní také nákupčí Káťa: ,,To nedělají všichni stejně? U nás je vždycky ta viditelná strana hezčí!“

Máme mezi sebou ale také poctivé dekoratéry. Například naše Ivča, nejen zákaznická podpora, se bez rovnoměrně ozdobeného stromečku zkrátka neobejde: ,,Jasně, že jedině ze všech stran! S mým puntičkářstvím by byznys vpředu rozhodně nestačil.“ Poctivě ozdobený živý stromeček byste každoročně našli také u naší šéfové Martiny, která rok co rok přidá na stromeček jednu novou ozdobu, a vytváří si tak vlastní jedinečnou sbírku plnou vzpomínek.

zdobení stromečku
Ať už zdobíme stromeček celý nebo hlavně zepředu, ty nejhezčí ozdoby dáváme vždy tak, abychom na ně dobře viděli. 🙂

A poslední otázka: Co na Vánoce rozhodně neděláte?

O Vánocích je skvělé nejen spoustu věcí dělat, ale také si od něčeho odpočinout. A to je mnohdy mnohem důležitější. Co tedy na Vánoce rozhodně nedělají členové týmu Bella Rose? Téměř jednohlasně: neuklízí. Lehký úklid zvládneme, aby se neřeklo, během adventu, a ve svátcích pak už jen odpočíváme, uždibujeme cukroví, nestresujeme se a také neřešíme, kolik toho sníme.

Užíváme si také krásnou hygge atmosféru, kterou nám Vánoce každoročně přináší. A i když jsou každý rok velmi podobné, jako ty předchozí, vždy jsou nabité pozitivní energií a hřejivostí, kterou umí vykouzlit jen rozvěšená vánoční světýlka, svíčky, vánoční dekorace, vůně cukroví a veselé historky vyprávěné v rodinném kruhu.

Vánoce
Užít si Vánoce v kruhu svých nejbližších, to je základ pohodové atmosféry.

Doufáme, že jste si spolu s námi odpověděli na vánoční otázky a našli přesně to, na co se každoročně těšíte už od začátku adventu. Ať už je to pro vás zdobení nejošklivějšího stromečku, shlédnutí Lásky nebeské (už snad posté!) nebo popíjení Baileys, které nejvíc miluje naše všestranná odbornice na reklamace a zákaznický servis Lůca, jistě si vše naplno užijete v té nejlepší společnosti.

Kouzelné Vánoce plné jen toho, co máte rádi, přeje

Michaela & Bella Rose

Vykouzlit ty nejkrásnější Vánoce vám pomohou třeba tyto kousky:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!