V prvním díle, jsme vám představili několik blogerek, které jsme tak trošku vyzpovídali ve vánočním duchu. A protože Vánoce milujeme z celého roku úplně nejvíce, rozhodli jsme se od nich zjistit ještě malinko víc. Pokud vás zajímá, jak tyto blogerky tráví Štědrý den a kdy začínají s přípravou vánoční výzdoby, pak se můžete pustit do čtení.

Vánoce podle Veru Harnol

Veru Harnol

Kdy začínáte s vánoční výzdobou a jaká se Vám líbí?

Výzdoba u nás bude s první adventní nedělí, to se musí. Miluji světýlka, svíčky, klidně i trochu toho vánočního kýče snesu. Před x lety byla výzdoba minimalistická, ale s příchodem dětí je barevnější a veselejší. Určitě budu mít na nových dveřích v novém domě věnec, letos bych si ho chtěla vyrobit s mou milou sousedkou, uvaříme si k tomu svařák, klidně navodíme vánoční atmosféru pomocí koled, atd. A pečeme cukroví, nejraději máme perníčky a linecké, ta vůně, no už ať to je.

vánoční hvězdy

Kupujete dárečky s předstihem nebo na poslední chvíli?

No tak to je otázka, většinou na poslední chvíli. Ale když si zajistím hlídání dětí a když to okolnosti dovolí, nakoupím vše najednou v obchodním domě. Moc nenakupuji online, maximálně poukázky. Vždy jdu do obchodu pro konkrétní dárky, nehledám mezi regály a snažím se nenakupovat hlouposti. K Vánocům patří davy lidí a mě to vůbec nevadí. Jsem v euforii a miluji to! Ovšem chce to další půl den na balení dárků a na dobré uschování.

vánoční dárky Veru Harnol Vánoce u Veru Harnol

Na co se o Vánocích nejvíc těšíte?

Letos na první Vánoce v našem novém domečku. Na rozzářené oči sedmiletého Lukáška, který uvidí dárky pod stromečkem. On je po mně, Vánoce strašně prožívá. Už loni rozdával dárky, jelikož uměl číst jména, letos to bude stejné. Dvojčata si jistě také rády roztrhají své dárky. Určitě se těším i na čas s rodinou na Moravě…

Verču najdete také na blogu: veruharnol.cz

Vánoce podle Veroniky Kletenské alias My White Obsesssion

Vánoce podle Veroniky Kletenské

Kdy začínáte s vánoční výzdobou a jaká se Vám líbí?

Decentně už v listopadu, a to ,,decentně“ chápejte jako svíčky, světýlka a vánoční vůně. Naplno pak první adventní neděli. Něž se nám narodila dcera, výzdoba u nás byla hodně minimalistická, jak barevně, tak množstvím dekorací. Poslední dobou mě ale čím dál více táhne až kýčovitá výzdoba, kterou vidíme v amerických vánočních filmech 🙂 Takže je u nás velké množství světýlek, girland, třpytek. Na stromeček si zas místo elegantní designové koule raději pověsíme louskáčka, velkou rolničku, medvídka nebo baletku 🙂 V dceřině pokojíčku pak zdobíme ještě o něco víc. V podstatě, co se dá 🙂 Vyrábíme mini věnce na domeček pro panenky, zdobíme dveře pro víly a elfy,  Miffy dostane santovskou čapku, nesmí chybět vánoční povlečení, fotky z minulých Vánoc do vánočních rámečků a tak dále. Snažím se, aby se Leontýnka cítila jako v pohádce (resp. spíš jako na Severním pólu :D)
Veronika Kletenská vánoce

Kupujete dárečky s předstihem nebo na poslední chvíli?

Začínám nakupovat už v září, ale stejně sháním vždy něco i 23.

Na co se o Vánocích nejvíc těšíte?

Na kouzelnou atmosféru a radostí zářící očička naší Leontýnky 🙂
Na fotky z Verčina krásného stylového domu se můžete podívat zde: mywhiteobsession.cz

Vánoce podle Páji alias B e t t y & Co.

Vánoce podle blogerky Pája Betty

Kdy začínáte s vánoční výzdobou a jaká se Vám líbí?

Jenom díky vašim vánočním výzvám jsem dělala poslední dva roky výzdobu v předstihu a doufám, že to zvládnu i letos. Začíná to prvním adventem, kdy se snažím mít adventní věnec a od toho se to pak odvíjí. Mám ráda Vánoce plné světel, svíček, eucalyptu a zelených věnců.

vánoční věnce Paja Betty

Kupujete dárečky s předstihem nebo na poslední chvíli?

Já jsem žena poslední chvíle. Manžel je můj úplný opak, a tak to u nás někdy jiskří, ale na Vánoce jsou přeci jiskry třeba. Přiznám se, že bych se už chtěla naučit plánovat a mít dárky koupené v předstihu, ale stále mi to nejde. Loni mě vytrestal dárek pro manžela, který jsem málem nesehnala, a co myslíte? Poučila jsem se? Ještě žádný dárek nemám :D.

Na co se o Vánocích nejvíc těšíte?

Všeobecně na takový klid. Ano, někdy je na Štědrý den stres, ale po většinou cítím klid a dobrou náladu. Jinak se těším na to, jak budou kluci trhat papíry a hledat co je uvnitř, jak jim budou jiskřit oči. Na tu jejich radost a nespoutanost. Na všechny jejich emoce. Starší syn už teď mluví o Vánocích a počítá dny. Těším se, jak se spolu schováváme v pokojíku a budeme vyhlížet Ježíška. Těším se i na to, jak je u stolu budeme s manželem zlobit. On totiž naschvál jí hrozně pomalu, aby to celé pozdržel.

Střípky ze života Pája sdílí na svém blogu Betty & Co.

Vánoce podle Marti alias Decór Blanc

Martina Decor Blanc

Kdy začínáte s vánoční výzdobou a jaká se Vám líbí?

Díky článku pro Bella Rose máme ozdobenou ložnici už od listopadu a můžu vám říct, že to není vůbec špatné. Mám všude různé světelné řetězy, nejčastěji ty minimalistické ve formě kapek, které na smrkové větvi, v lucerně nebo trámu udělají velkou parádu. Okna jsou duší domu, zdobím je světelným řetězem a na parapet přijde betlém a větve do vázy ozdobené koulemi s antik patinou. Líbí se mi přírodní výzdoba spolu se sklem a světýlky. Jak to svítí, budí to až romantickou atmosféru, a to mám na Vánocích moc ráda.

Kupujete dárečky s předstihem nebo na poslední chvíli?

Mám ráda klid, hlavně před Vánoci, takže já nakupuji s předstihem. Dárky začínám vybírat už v září, dělám si seznamy, které pak postupně vyškrtávám a měním. Nevýhoda dřívějšího nakupování je, že se nám kolikrát nejeden dárek zatoulal. Schovávám je totiž různě po domě a pak na ně s jistotou zapomínám.

Na co se o Vánocích nejvíc těšíte?

Ujídání cukroví před Štědrým dnem. Společné sledování pohádek našeho mládí. Rozzářené dětské oči, překvapení a radost. Výzdoba celého domu, který v šedých a tmavých dnech svítí a voní skořicí, vanilkovým cukrem a badyánem.

Zajímá vás kouzelné bydlení a kreativní tvoření Marti? Tak hurá na blog decorblanc.blogspot.cz

Doufáme, že jsme vás pořádně naladili na vánoční atmosféru a že si ji i vy vytvoříte podle svých představ.

Ty nejkrásnější Vánoce přeje

MichaelaBella Rose

 

Při výzdobě by se vám mohly hodit tyto maličkosti ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!