Skandinávské bydlení je naše vůbec nejmilovanější, proto jsme oslovili naši zákaznici Petru, která na Instagramu jako @petra.humble sdílí střípky ze svého bydlení. Pojďte nahlédnout k ní domů a zjistit maličko z Petřina soukromí.

Dávám na svoje pocity a snažím se vybírat nadčasové kousky, které spolu ladí a odolávají módním trendům. Chci mít doma raději pár kvalitních dražších kousků, o kterých vím, že se mi časem neokoukají.

Jak byste popsala styl Vašeho bydlení? Máte ráda kombinaci více stylů nebo upřednostňujete pouze jeden?

Při zařizování našeho bydlení jsem se nejvíc inspirovala skandinávským stylem, který jsem si zamilovala pro jeho čisté linie, vzdušnost prostoru, tlumené barvy a přírodní materiály. Ale v první řadě se řídím svými pocity. Je pro mě důležité, abychom se doma všichni cítili dobře. Upřednostňuji studené odstíny, proto je u nás hodně bílé a šedé barvy. A aby prostor nepůsobil neútulně, dotvářím ho dřevěnými doplňky, pokojovými rostlinami a mám ráda trošku modrého akcentu na některých doplňcích.

skandinávské bydlení zákaznice Bella Rose Petry

Řídíte se při zařizování módními trendy? Sledujete, co je právě “in”?

Sleduji, ale ne vždy se jimi řídím. Dávám na svoje pocity a snažím se vybírat nadčasové kousky, které spolu ladí a odolávají módním trendům. Chci mít doma raději pár kvalitních dražších kousků, o kterých vím, že se mi časem neokoukají. Přiznám se, že jsem hodně nerozhodná a dlouho zvažuji, než něco koupím. Ale ve chvíli, když se pro něco rozhodnu, vím, že je to to pravé.

Který kousek v bytě jste si nejvíce zamilovala?

Moc si teď užívám novou kuchyni, která v létě proběhla kompletní rekonstrukcí. Manžel mi nechal volnou ruku, takže je přesně dle mých představ. Bílá, minimalistická a funkční. Doplnila jsem ji několika dřevěnými doplňky, aby nepůsobila příliš studeným dojmem a na zeď místo hodin umístila oblíbený plakát v dubovém rámečku. Mým cílem bylo mít co nejmíň věcí na pracovní desce vzhledem k jejím rozměrům, a to se mi povedlo.

kuchyně ve skandinávském stylu

Kde hledáte inspiraci?

Hlavně na internetu, který je plný inspirace. Ať už na sociálních sítích nebo Pinterestu… Vyhledávám různé DIY návody na bytové dekorace, protože tvoření mám moc ráda a je pro mě formou odpočinku. Před časem jsem úplně propadla macramé technice. Vytvořila jsem několik nástěnných dekorací, povlaky na polštářky a duhu dětem do pokojíčku. Teď o Vánocích jsem zase zkusila udělat několik typů papírových hvězd a před pár dny jsem dokončila další vyšívaný polštářek. Již třetí v pořadí.

vyšívaný potah na polštář

Patříte mezi milovníky pořádku, nebo si neděláte hlavu z drobného chaosu v bytě?

Patřím. Mám ráda, když jsou věci na svém místě, což moje dcerky velmi rády bojkotují… S malými dětmi je drobný chaos nevyhnutelný, ale nepořádek bych nesnesla.

Je u Vás doma něco, co byste chtěla změnit?

Mám to u nás doma moc ráda, ale zároveň mám ráda i změny. Často šoupu s nábytkem, přemísťuji dekorace jak se mi to zrovna líbí a vymýšlím, kam bych co přidala nebo ubrala. Můj manžel je z toho většinou vysloveně „nadšený“, hlavně když po něm chci, aby něco přivrtal. Ale vždy mi vyjde vstříc a toleruje všechny mé výmysly.

Co pro Vás znamená slůvko “hygge”?

Hygge pro mě je… Když nemusím nikam spěchat, jen si užívám blízkosti své rodiny. Horký čaj nebo káva v oblíbeném hrníčku, zachumlat se do deky a číst si… nebo když něco tvořím, vždy u toho vypnu a svět kolem mě na okamžik přestane existovat. Hrát si s dcerkami, poslouchat hudbu, koukat na dobrý film, procházka v přírodě… Všechny tyhle běžné chvilky s mou rodinou mě dělají šťastnou.

skandi bydlení

Co Vám doma nesmí chybět k vytvoření krásné a útulné zimní atmosféry?

V zimním období mám ráda větvičku jehličí nebo modřínu ve váze, v oblíbeném křesle nesmí chybět kožešina a svíčky. Hodně svíček. Mám ráda jejich měkké světlo, právě díky nim má každý večer svou kouzelnou atmosféru.

Na který kousek si právě brousíte zuby?

Jak jsem již zmínila, miluji zeleň v interiéru. Ráda bych pořídila nějakou knížku, ve které bych našla užitečné rady jak o pokojové rostliny pečovat. Můj wish list je samozřejmě delší, ale uvidím časem, pro co se rozhodnu. Momentálně jsem spokojená s tím, co doma mám.

skandinávský styl u Petry Humble

Chtěli byste vědět, jaké produkty má u nás Petra ve svém wish listu?

produkty Bella Rose
1. Povlak na polštář Velv Mustard 50×50 cm 2. Umělá dekorativní květina Dried Snowball 3. Kvítka v bytě – V. Ježková & N. Francová 4. Bluetooth reproduktor aGO Black

Doufáme, že jste načerpali spoustu inspirace a přejeme vám krásné zimní dny plné té nejkouzelnější atmosféry

MichaelaBella Rose

Zařiďte si to doma jako Petra. Tyto drobnosti vám k tomu určitě pomůžou ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!