Ložnice – místo, které by mělo být převážně vaším královstvím, ale také dokonalým útočištěm. Přesně v tu chvíli, když se máte chuť zavrtat do peřin a schovat se před všemi nástrahami. Útulná ložnice je ideálním místem pro relaxaci, kde načerpáte energii. Pro mnohé je také čtecím koutkem, kde pravidelně usínáte s knihou v ruce. Je místem, kde se uchylujete na cestu za dobrodružnými sny. Proto by měla být ložnice vyladěna čistě podle vašich představ. Dnešní článek odkryje fígle, malé a velké radosti, ze kterých bude vaše ložnice štěstím bez sebe.

Nutno říci, že základem toho, aby byl člověk co nejvíce produktivní je bezesporu kvalitní spánek. Ovšem, chce to správnou postel, řeknete si. Jenže to zdaleka nestačí. I kdybyste usínali na té nejnadýchanější matraci a posteli s roštem, který se přizpůsobí sebemenšímu pohybu, není zdaleka vyhráno. Důležité je vnímat ložnici jako celek. A protože víme, že jste naší krevní skupinou, nejspíše nám dáte za pravdu, že to není jen o nábytku.  Detaily v podobě oku lahodící kombinaci barev, dekorací, kvalitního bytového textilu a dostatečného úložného místa dokáží divy.

Obklopte se příjemnými odstíny

nástěnná lampa IB LaursenObecně platí, že by ložnici neměly ovládnout křiklavé barvy,  které si navzájem skáčou do řeči se strakatými vzory. Ba naopak by měla být oblečena do tlumenějších barev, které na vás dýchnou daleko snáze příjemnou a poklidnou atmosféru. Mají zkrátka předurčeno podepsat se na vytvoření útulna daleko snáz. Krémové, béžové, pudrově růžové, šedivě modré a nebo tajemně smaragdově zelené? Vyberte vaší ložnici takové barvy, aby se v nich dobře cítila. Ať už stěny, textil, nábytek či dekorace – volba barev se týká každičkého kousku. Nicméně, nebojte se kombinací. Tlumené zemité tóny si snadno padnou do noty s dalšími barvami.

Usínejte jako na obláčku

přirodní lněné povlečení
Přírodní lněné povlečení Lovely Linen vás zlanaří k povalování.

Co si budem, kvalitní povlečení má dokonalé přesvědčovací schopnosti. Moc dobře ví jak na nás. A my můžeme potvrdit, že jedny takové máme i u nás v Bella Rose. Pyšní se svými dokonale hýčkajícími vlastnostmi, které má na svědomí 100% přírodní materiál – len. Jakmile do něj ulehnete, nebudete chtít žádné jiné. Do tohoto kousku se rozhodně vyplatí zainvestovat. Nakoukněte na náš eshop a vyberte z nepřeberného množství dechberoucích odstínů, ve kterých se bude usínat jedna báseň.

 

lněné povlečení Lovely Linen

Zkroťte chaos

Co vám budem povídat, útulno si zkrátka moc nerozumí s volně se povalujícími věcmi. Tak jak na ně? Nabízí se řešení – malé úložné prostory tyto rozutíkané věci zkrotí! Dvě mouchy jednou ranou. Poskytne zázemí pro nezbedné věci a vytvoří stylovou dekoraci.

Protože úložné koše, boxy a vaky do ložnice rozhodně patří. Budou si náramně rozumět s plédy, které přehazujete (zásadně ihned po probuzení) přes ustlanou postel a nebo také, když se uvelebíte s rozečtenou knihou a šálkem čaje z vašich vypěstovaných bylinek.

pletený koš s uchy
Malé, velké, s víkem či uchy. Najděte si ten pravý. Prozkoumejte koše dánské značky IB Laursen, jistojistě tam na vás čeká ten osudový.

úložný bambusový košDoplňte to polštářky

V současné době se pjejí ódy na přírodní koše, které vytvoří zázemí pro dekorativní polštářky či měkoučké plédy. A právě zmiňované polštářky umí doladit interiér k vaší spokojenosti.  Co takhle dekorativní kousky, které malým sebevědomím rozhodně netrpí. Nebo třeba barevnější kousky, které přemluví šedivé tóny k menší změně. Najděte si tu ty vaše. Ty, do kterých se vaše ložnice bezhlavě  zamiluje. Ano, i takové tu máme. Tak mrkněte.

polštářky a povlakyZklidněte mysl, zrelaxujte

Televize do ložnice nepatří. Ale co naopak ložnice vítá s otevřenou náručí je pohodlné křeslo, sedací vak či jakékoli čtecí zákoutí, kde se můžete pohodlně schoulit, zachumlat do měkoulinké deky, vypodložit záda polštářky a oddat se naplno další kapitole vaší rozečtené knížky.

Nepodceňte osvětlení

Máme takový pocit, že o tom píšeme neustále, ale tak řekněte. Co je více hygge jak příjemné osvětlení, v podobě stolních či nástěnných lampiček nebo světelných řetězů? Vidíte. A vůbec nemusíte mít zvláštní pocit, že za okny není chumelenice, ale třeba naopak dusno, které by se dalo krájet. Světýlka si to vezmou zkrátka do parády bez ohledu na roční období.

Světelné řetězy si můžete jednoduše proplést čelem postele a vytvořit si tak útulné osvětlení. Nezapomínejte však na to, že při čtení je třeba vidět. Zde bychom to s přítmím moc nepřeháněli. Raději si posviťte.

světelné řetězy
Zdroj: Pinterest

Pokojovky vítány

Přizvěte je do svého království. Zelené rostlinky udělají parádu a vnesou do místnosti ještě více poklidné atmosféry. Posaďte je na stojan, zavěste do jutového závěsného obalu na květináč a nebo usaďte na okenní parapet, ze kterého budou mít výhled. Ať už vaše pokojovky dosahují až do nebe a nebo se drží spíše u země – i jim můžete sladit kabátek s vaší ložnicí. Nakoukněte na náš eshop. Ze všech obalů na květináče vám možná půjde hlava kolem. My však víme, že tam čeká právě ten váš.

závěsný obal na květináč
Závěsné obaly na květináče značky Garden Trading si vaše pokojovky zamilují.

Na detailech záleží

Ať už se vaše ložnice vzhlédla v tmavých či světlých odstínech, ať už si našla zalíbení v minimalismu či popustila uzdu fantazii a pyšní se svým boho stylem, jedno je jisté – je jen a jen vaše. Proto byste do ní měli zakomponovat vaše srdeční záležitosti. Rámečky s fotografiemi z cest, ze kterých přímo sálá nostalgie nebo třeba ten velký bílý kámen, který jste se zatajeným dechem propašovali z vaší minulé dovolené. Zkrátka to, co vám přináší radost.

Tak jo, jste připraveni? Pro jistotu se posilněte  šálkem čerstvě namleté kávy – přesně tak, jak ji máte nejradši – a pojďte se pustit do práce. Výsledek bude stát za to!

Příjemné zvelebování přeje

Anna a Bella Rose

Tyto kousky by se vaší ložnici mohly hodit ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!