Zajímá vás, jaké trendy v bydlení letos ovládnou (nejen) skandinávské domácnosti? Připravte se na pořádnou dávku osobitosti, barev, křivek a udržitelnosti. Dnes pro vás máme inspiraci na to, jak tyto trendy začlenit u sebe doma a vykouzlit tak místo, kde vám bude nejlépe.

trendy v bydlení

Jaké jsou trendy v bydlení pro letošní rok?

  1. Výrazné barvy
  2. Přírodní materiály a textury
  3. Oblé křivky a houbovité tvary
  4. Voda a přímořský svět jako zdroj inspirace
  5. Udržitelnost
  6. Míchání stylů
  7. Inspirace z Japonska

1. Výrazné barvy v interiéru

Už od podzimu se „vkrádá“ do domácností stále více barev a snaží se rozveselit okolí, které je ovlivněné dnešní dobou. Není proto divu, že čím dál víc značek zařazuje do svých novinek barevnější a odvážnější kousky, než na které jsme u nich zvyklí. Letos bude v kurzu výrazná modrá a zelená barva, kterou uvidíte například u značek Hübsch, Madam Stoltz nebo třeba HK Living. Také pastelové barvy mohou osvěžit váš interiér nejen na jaře, ale klidně po celý rok. Kombinovat je můžete se stále oblíbenými zemitými tóny, které s nimi půjdou ruku v ruce. Nebojte se trochu odvázat, pro začátek stačí začlenit malý polštářek, vázu nebo plakát na zeď a uvidíte, jak místnost ihned prokoukne.

trendy v bydlení modrá

2. Přírodní materiály a textury

Tento trend v bydlení se objevuje už několik let, ale letos ho uvidíme o dost častěji. Přírodní materiály a textury jako dřevo, kámen, kamenina a terakota dodají interiéru pocit útulnosti a hřejivosti, který se bude skvěle doplňovat s výraznými barvami. Obzvláště pak kousky z terakoty, které můžete obdivovat například u Madam Stoltz, nebo dřevěné nádobí budou letos hitem!

3. Oblé křivky a houbovité tvary

Pomalu, ale jistě odzvonilo ostrým hranám, nastupuje čas oblých křivek a houbovitých tvarů! Že si houbovité tvary doma nedokážete představit? Věřte nám, že dokážou ozvláštnit jakoukoliv místnost a dodají mu navíc špetku originalityexklusivity. Na tu je expert například značka Hübsch nebo AUDO Copenhagen (MENU x by Lassen), která nabízí skutečně skvostné a roztomilé lampičky, jaké vám budou všichni závidět.

houbovité dekorace

4. Voda a přímořská atmosféra jako zdroj inspirace

Převážně ve skandinávských interiérech vidíme čím dál častěji modrou a zelenou barvu, která je inspirovaná vodou. Je totiž ztělesněním harmonieklidu, který tak moc v dnešní době vyhledáváme. Obklopte se doma doplňky, které připomínají vodu a přímořskou atmosféru a načerpejte z nich pozitivní energii. Značka Ferm Living nabízí nádherná zrcadla, která připomínají mořské vlny a budí uklidňující dojem. Ozvláštnit místnost můžete také například vázičkami od Storefactory nebo doplňky od Ib Laursen.

inspirace vodou

5. Udržitelnost jako trend v bydlení

Možná jste si všimli, že se o udržitelnosti stále více mluví a my dáváme tomuto směru velkou jedničku s hvězdičkou. A ví to také značky, které v posledních letech dbají častěji na udržitelné materiály jako je recyklovaný plast, dřevo a papír s certifikací FSC či organickou bavlnu s certifikací GOTS. Mnohé z nich také dbají na šetrnou/odpovědnou výrobu jako například značka Ferm Living nebo Kählar Design. Doplněk, který bude zároveň udržitelný, vydrží řadu let a zároveň stylový? Porozhlédněte se u nás, jistě vyberete ten pravý.

6. Míchání stylů

Poslední dobou si u našich dodavatelů všímáme, že malinko vybočují ze svých standardů a jsou odvážnější. Je to proto, protože už tak úplně neplatí pravidlo jednoho interiérového stylu. Teď je trendy styly míchat a vnést do nich svou osobnost.  Nejčastěji se kombinuje retro styl s tím moderním a to se nám moc líbí! Značka HK Living je toho krásným případem – svou kolekci ze sedmdesátek si zkrátka nejde nezamiloval. Nádherná žíhaná keramika s retro nádechem bude dokonale ladit i s minimalistickým designem. Navíc se dá mezi sebou skvěle kombinovat a pořád vypadá dokonale. Nesmíme zapomenout ani na značku OYOY nebo Hübsch, která dodává svým retro kouskům takový futuristický vzhled.

trendy v interiéru

7. Inspirace z Japonska alias Japandi styl

Japandi styl v sobě ukrývá to nejkrásnější ze skandinávského a japonského stylu a bude i nadále velmi oblíbeným pro ty, kteří milují umírněný a minimalistický styl. Největším trendem v této oblasti bude tmavě hnědé dřevo, jemné vzory a nižší nábytek či doplňky.

japandi styl bydlení

Ať už jste milovníky barev nebo ne, věříme, že vás naše trendy v bydlení pro letošní rok inspirovaly a že si pomocí nich vytvoříte útulný domov.

Tyto poklady by Vašemu domovu slušely

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!