Už brzy budeme při procházkách míjet krásné rozkvetlé stromy, natrháme si luční kvítí a ve váze nám budou dělat radost barevné tulipánky. Jaro je za dveřmi! Rozhodli jsme se proto trošku vyzpovídat naši nákupčí Romy, která nám například prozradí, jaké jarní dekorace jsou momentálně trendy a nebo na které velikonoční dekorace nedá ona sama dopustit.

jarní dekorace do bytu

Jaké jarní trendy vidíš u našich dodavatelů?

Letošní jarní sezóna má krásný svěží nádech. Odívá se do zemitých krémových odstínů a „nude“ barevné škály, která je podtržena lehkým pastelem. Dominantou interiéru je často výrazný prvek v podobě atypické lampy, skleněných váz nebo zakřivených zrcadel. Jarní trendy odrážejí touhu po volnosti, idylicky je prostor uzemněný teplými meruňkovými tóny v kombinaci s výraznou růžovou, svěží mentolovou nebo odvážnou ametystovou.

Které jarní dekorace do bytu ti nejvíc padly do oka?

Jaro je pro mě obdobím plným hravosti, něžnosti a vůní. Nemůžu se dočkat, až vytáhnu velikonoční dekorace a připravím domov na svátky a vítání jara, například i v podobě jarního úklidu s prostředky od Humdakin. Miluji úložné boxy a organizéry, proutěné koše od ferm LIVING či Bloomingville a také si dělám zálusk na knižní novinky, které jsme pro vás připravili.

Z nových kolekcí se nemůžu vynadívat na minivázičky Hammershøi Spring – ty musí v kombinaci se sněženkami vypadat nádherně. Mými favority jsou i skleněné petrolejové lampy od Stromshaga, konvičky HAWS v nových dokonalých barvách (už jste je viděli ve světle modré?) a Eva Solo termosky či květinové Green Gate hrnečky. Top designovky jsou pro mě novinky od Fermu, například lampa Vuelta White okamžitě zamířila do Seznamu přání.

jarní dekorace
1. Stolní lampa Vuelta White 2. Latte Cup Columbine White 3. Nerezová termoska Cool Soft Blue 4. Skleněná petrolejová lampa Majken Ash Rose Brass 5. Designové nástěnné zrcadlo Pond Brass 6. Dřevěný ptáček Mama Sparrow Natural Oak 7. Dárkové balení miniváz Hammershøi Spring

Dřevěná zvířátka jako velikonoční dekorace? Co ty na to?

Určitě ano! Dřevění zajíčci či ptáčci jsou velmi trendy, mají v sobě dávku rozkošnosti a zároveň je jejich předností minimalismus a jednoduchý design. Jsou skvělou volbou pro milovníky jemných interiérů, nedokážu si představit místo, kam by nepasovali.  Do interiéru vnesou šmrnc a originalitu, ale pozor, dětské ručičky si je velmi rády přivlastní pro svoje království, a popravdě jim to nemůžeme mít za zlé. 

dřevěný ptáček
Dřevěný ptáček od Novoform se bude skvěle hodit ke keramickým zajíčkům značky DBKD.

Zdobíš si to doma na Velikonoce? Je něco, po čem sama pokukuješ?

Už delší dobu pokukuji po Hammershøi Easter vajíčkách. Jsou krásně vyzdobené pastelovými ilustracemi. Připomínají mi oslavu Velikonoc v dětství, kdy byl celý náš domov vyzdobený   ručně zdobenými vajíčky a čerstvými tulipány či narcisy. 
Nedávno jsem dostala darem vázu Lyngby Vase Burgundy, takže se mi splnil další jarní sen a nemůžu se jí doma nabažit! Těším se, až si na větvičky zlatého deště zavěsím vajíčka, které jsem si minulý rok barvila ve šťávě z červené řepy a borůvek.

velikonoční závěsná dekorace

Inspirujte se i našimi tipy, jak na jarní refresh balkonu či terasy, už brzy tam můžete relaxovat a načerpat energii ze sluníčka. Přejeme vám, ať se vám jarní výzdoba vydaří na jedničku!

Michaela, RomyBella Rose

 

Tyto jarní dekorace musíte omrknout ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!