Stejně jako každý rok, i letos jistě přemýšlíte nad tím, jaké vánoční dárky zabalit pro své blízké. Přijít na to, co zaručeně uspěje a vykouzlí nepředstíraný úsměv na tváři, může být ale někdy pěkný oříšek. Pokud však máte při ruce spolehlivého rádce, výběr těch správných dárků zvládnete hravě a bez rizika vracení nevhodných překvapení.

A protože víme, že kvůli vánočním nákupům není třeba se stresovat ani v nestandartních časech, připravili jsme pro vás malého průvodce dárky, s nimiž nešlápnete vedle, ať už se chystáte být Ježíškem pro kohokoliv.

Co vaši blízcí letos najdou pod stromečkem?

Chci darovat něco…

Praktického, ale hezkého pro oko

Také jste někdy dostali dárek, pro který jste nenašli využití? Předejděte zbytečným rozpakům a vsaďte na osvědčené kousky, které vaši blízcí mohou používat den co den, a zároveň se těšit z jejich krásného designu. Požadavek na praktičnost dokonale splňují doplňky do kuchyně, jako jsou skleničky na víno, hrnky nebo třeba kvalitní koření v hezkém obalu.

Stejně praktická je však také kosmetika. Krásné balení pohladí na duši, zatímco kvalitní složení bude doslova balzámem pro namáhanou pokožku. Jakmile odhalíte, které vůně se vaši blízcí nemohou nabažit, máte téměř vyhráno! A když navíc sáhnete po něčem, co dotyčný snadno spotřebuje, jako jsou menší krémy nebo sprchové gely, jistě vám to nebude mít za zlé, ať už to bude dárek pro kamarádku nebo tatínka.

vánoční hrneček
Udělat si kakao do vánočního hrnečku a rozsvítit stromeček. To je to pravé vánoční hygge!

Jedinečného, co potěší i ty nejnáročnější

Někdy Ježíšek potřebuje víc než jen drobnost. Pokud hledáte dárek pro své nejbližší, které chcete potěšit možná o něco více než ostatní, budete potřebovat také o kapku více odvahy, pokud přesně nevíte, po čem sáhnout. Existují ale zaručené tipy na krásné vánoční dárky, které pro vás pečlivě střežíme. Tady jsou!

V případě, že pro svůj hlavní dárek nemáte žádné kritérium od svých blízkých, zaměřte se například na kvalitu. Ručně vyráběné kousky od značek s dlouholetou tradicí a láskou k poctivému řemeslu rozhodně nezklamou. Podívejte se také po čistém, jednoduchém designu, který má potenciál zapadnout do jakkoliv laděného interiéru. Ručně vyráběný porcelán, originální autorské ilustrace nebo svícny z kvalitních materiálů. Stačí si vybrat.

luxusní vánoční dárky
1. Porcelánová konvička 2. Porcelánový hrnek 3. Porcelánová baňka 4. Mramorový svícen 5. Svícen domeček 6. Mosazný svícen 7. Porcelánový talíř

Malého, co však udělá velkou radost

Ať už sháníte dárek pro kamarádku, kolegyni nebo třeba drobnost k dárku většímu, malé pozornosti v sobě ukrývají velký potenciál. Na výběr je totiž z nepřeberného množství a je tedy snazší najít přesně ten kousek, který odpovídá vašim představám.

Myslete proto i na praktické využití a zabalte do balicího papíru něco, co má i další přesah. Skvělým dárkem jsou knihy, které obdarovaného ledaccos naučí, ať už půjde o pěstování pokojovek nebo krasopis. Na to pak navíc můžete tematicky navázat další drobností, třeba krásným květináčem nebo sadou uměleckých fixů. Vhod přijde jistě také diář nebo nástěnný kalendář.

knihy
1. Vánoční plánovač 2. Kalendář 3. Kniha krasopisu 4. Kniha o vyšívání 5. Pokojovky 6. Pero 7. Diář 8. Pero

Voňavého pro úžasnou atmosféru

Jestli něco potěší snad každou ženu, je to rozhodně voňavý dárek. Nemusíte však riskovat v parfumérii a hledat vůni, která dokonale vystihne osobnost vaší vyvolené. Vsaďte místo toho na kvalitní svíčku, difuzér nebo třeba lahodný čaj, které díky své vůni dokáží zázraky. Ať už chcete darovat uklidnění, dobrou náladu, pohodu nebo povzbuzení, voňavé dárečky jsou k tomu jako stvořené.

Skvělým dárkem pro maminku bude například směs kvalitního čaje, případně svíčka s relaxační vůní levandule. Vybrat však můžete také vánoční vůni, která bývá sice silnější, zato však jedinečná. Darujete tak navíc i krásný kousek nostalgie – pokaždé, když obdarovaný vůni ucítí, rázem se ocitne u stromečku a obklopí jej ta užásná atmosféra Vánoc.

Voňavá svíčka potěší snad každou ženu a zpříjemní chvilky u vánočních pohádek.

Roztomilého, co rozzáří oči dětem

Pro někoho je výběr dárků pro děti snadným úkolem, pro jiného běh na dlouhou trať. Jistě se však shodneme, že dětská radost z roztrhaného papíru a v něm ukrytého pokladu je na Vánocích jednou z nejkrásnějších věcí. Udělat dětem radost přitom nemusí být vůbec složité.

Pokud uvažujete o hračkách, věnujte dětem takovou, na kterou nezapomenou ani do dospělého věku. Kus nostalgie se například ukrývá ve zvířátcích Maileg, které obklopuje kouzelný vintage desgin a kvalitní materiály. Chcete-li dát dětem spíš něco praktického, vsaďte na originalitu. Netradiční talířky s kočičími oušky nebo třeba lampička ve tvaru králíčka, to je ten správný způsob, jak děti potěšit i na první pohled běžnými věcmi. Vánoční dárky už stačí jen zabalit!

vánoční dárky pro děti
1. Myška 2. Lampa zajíček 3. Úložný koš 4. Lampička Miffy 5. Talířek 6. Lněný sloník 7. Lampička kočka
Vánoce
Čekání na Ježíška bude příjemnější s hrnečkem plným horké čokolády!

Věříme, že vaše vánoční nákupy teď budou alespoň o malý kousek snazší. Nezapomínejte však, že vánoční dárky nejsou všechno, a že ta pravá hygge atmosféra tkví v dobré společnosti, milovaném jídle a třeba i příjemném posezení u pohádek, které všichni dobře známe, ale rok co rok se na ně těšíme.

Pohodové vybírání vánočních dárků bez stresu a shonu vám přeje

Michaela a Bella Rose.

Pokud chcete objevovat dál, spousta dárečků se ukrývá i tady:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!