Pro některé je to možná shon, ale pro jiného potěšení a radost! Vybírání vánočních dárků v každém případě není jen tak. Co nejvíc potěší babičku? Co udělá radost tátovi? Pokud si stejně jako my věci raději užíváte, než abyste z nich měli velkou hlavu, jděte na to chytře a mrkněte na pár tipů, které jsme pro vás připravili a které vám do předvánočních nákupů dodají tu pravou inspiraci.

Babičce kořeněný čaj, bráchovi nejnovější komiks…?

Možná patříte mezi ty, kterým nápady nescházejí, a každý rok přijdou s něčím originálním. No jo, jenže některým z nás ta inspirace někdy zas až tolik neproudí… nalezení perfektního dárku je pak skutečnou výzvou. Zvlášť těžké to je, když máte velkou rodinu a vaším snem je samozřejmě dát každému z nich nezapomenutelné překvapení. Určete si nejdřív, pro koho budete dárek vybírat. Čím bližší vám obdarovaný je, tím snazší výběr bude – víte co má rád nebo čemu se naopak vyhýbá. Někdo je věhlasný knihomol, jiný se ve volném čase věnuje jízdě na koni, hraje na kytaru nebo chodí do posilovny. Popřemýšlejte, co danou osobu nadchne, a na základě toho se pokuste vybrat ten pravý kousek.

vánoční kniha
Zdroj Unsplash

Vánoční dárky pro ženu

Začněme s dárkem „klasiků“, který se v mnoha domovech tyčí na prvních příčkách mezi vánočními balíčky pod stromečkem. Ženy milují šperky – a to nejen ve formě krásných náušnic, přívěsků a prstenů, ale také krásných svíček, dekorací, dek a doplňků. Perfektní volbou mohou být například hodinky. Vyberte je v elegantním provedení, které se bude hodit k tomu, co žena obvykle nosí. Zvažte, jaké šperky zaujímají hlavní místo v její šperkovnici nebo na poličce, a pořiďte jí nové náušnice nebo náramek. Milovnice interiérového designu určitě ocení dekorace, od keramických a skleněných ozdob, přes obrazy, plakáty až po svícny a ozdobné krabičky. Radost udělá i opravdu kvalitní domácí textil. Obecné pravidlo platí – dejte si záležet na výběru, aby měl váš dárek skutečnou hodnotu.

dárek pro ženu
Zdroj Pixabay

Není ženy, která by nemilovala aromatické parfémy v krásných flakonech! A co teprve dopřát jí koupelovou sadu, která vykouzlí příjemné závěje horké pěny s plátky květin a vonných olejů? Potěší všechny její smysly… Některé ženy totiž nejvíc ocení, když mohou všechno dát na chvíli stranou a nechat o sebe pečovat někým druhým. Poukaz na masáž, bylinnou lázeň nebo kosmetický zábal rozhodně nebudou výstřelem naslepo.

Vánoční dárky pro muže

Šperky jsou obvykle spojovány spíše s dámami, pánové je ale docení zrovna tak. Pánské náramky nebo řetízky můžou být skvělým dárkem, outfit pomůžou doladit i vkusné náramkové hodinky. Milovníci elegantních detailů zase rádi doplní svoji sadu manžetových knoflíčků. Možná ale hledáte dárek pro někoho, kdo má rád design v praktických věcech, které používá každý den. Kvalitní kožený batoh, ručně vázaný zápisník nebo luxusní plnicí pero pak budou jasnou volbou. No a se sportovci to není až tak těžké – permanentka na bazén, do posilovny nebo do sauny určitě úsměv vykouzlí.

prskavky
Zdroj Unsplash

O tom, že muži jsou vynikající kuchaři, nemusíme vést spory. Pokud nějaký muž ve vašem okolí také patří do této čestné kulinářské skupiny, udělejte mu radost kvalitním vybavením pro jeho nejoblíbenější speciality. Jeho chuťové buňky navíc skvěle navnadíte dárkovým balíčkem s neobvyklou směsí olejů a koření nebo zajímavou knihou gastronomických inspirací. Vynikající večeře, připravená vaším osobním domácím šéfkuchařem, pak bude dárkem i pro vás.

Vánoční dárky pro děti

Nakupování pro děti je snadné a obtížné zároveň. K výběru je dnes obrovské množství hraček a doplňků, až by z toho jednomu šla hlava kolem… Proto není od věci zaměřit se na kvalitu materiálu i na to, zda bude hračka pro děti přínosná – tedy zda bude rozvíjet jejich představivost a učit je něčemu novému. Samozřejmě hodně záleží na věku dítěte, které chcete obdarovat, a také na tom, co ho nejvíc baví. Proto, pokud se nejedná o vaše vlastní, je dobře něco „vyzvědět“ od jeho rodičů. Pak už budete přesně vědět, jestli sáhnout po plyšovém jednorožci, po stavebnici, po knížce, tenisové raketě nebo stolní hře.

dítě
Zdroj Unspalsh

Přejeme spoustu zábavy při výběru i rozbalování všech tušených i netušených překvapení!

Martina a Bella Rose.

 

Pár originálních dárků určitě najdete i zde:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!