Že jsou světýlka záležitostí Vánoc? Kdepak! Teprve v létě nastává jejich hlavní sezóna. Takový světelný řetěz zavěšený na trámu na terase nebo v zahradě mezi stromy dokáže udělat naprosté divy. Třeba vám i navodit pocit, jako byste se ocitli v romantickém filmu. Pojďte se inspirovat, jaké světelné řetězy teď frčí, kde je můžete naaranžovat a jaké další možnosti venkovního osvětlení jsou ve hře!

Zútulněte si venkovní posezení světelným řetězem!
Zútulněte si venkovní posezení světelným řetězem!

Velké žárovky, žluté světlo a neodolatelná atmosféra

Jistě, základem pravého venkovního posezení je pohodlný nábytek a spousta měkkých polštářků. Té pravé atmosféry ale nikdy nedocílíte, pokud si posezení nezkrášlíte nějakým světelným řetězem. Světelné řetězy mají totiž úžasnou schopnost oživit i ten nejchmurnější kout, poskytnou příjemné světlo a hlavně se postarat o nejpohodovější atmosféru. Nevěříte? Čtěte dál!

Světelný řetěz, nejkrásnější dekorace venkovního posezení
Světelný řetěz, nejkrásnější dekorace venkovního posezení

Existuje nespočet druhů světelných řetězů. Milovníci severského minimalismu rozhodně ocení světelný LED řetěz s velkými žárovkami vyzařujícími teplé žluté světlo. Vybrat si můžete z čirých a bílých žárovek, z černého nebo bílého kabelu a dokonce i ze světelného řetězu s žárovkami v tradičním tvaru. Ten navíc napájí solární panel, takže vám bude dělat venku parádu a ještě bude šetrný k přírodě.

Světelný LED řetěz na solární napájení
Světelný LED řetěz na solární napájení

Párty světelné řetězy – hra barev

Pořádáte často zahradní párty? Večírky pod širým nebem si přímo říkají o barevný světelný řetěz. I milovníci barev a večírků si tedy přijdou na své, protože švédská značka Star Trading nabízí kromě klasických světelných řetězů také řetězy hrající všemi barvami. Stejně jako v předchozím případě si můžete vybrat z barevného světelného řetězu s průhlednými žárovkami nebo neprůhlednými. Už ho stačí jen pověsit na správné místo a párty může začít!

Párty řetěz s barevnými žárovkami
Párty řetěz s barevnými žárovkami

Nemůžete se rozhodnout, který ze světelných řetězů vás baví nejvíc? Nevadí! I pro vás máme řešení. Dokonalým kompromisem je světelný řetěz – přesněji řečeno kabel s objímkami – do kterého si můžete dokoupit jakékoliv žárovky a podle nálady je kdykoliv měnit. Je tedy jen a jen na vás, zda si pořídíte LED žárovky či klasické, zda budou žluté, bílé nebo barevné, velké nebo malé – nekonečné množství kombinací se otevírá přímo před vámi.

Kabel s objímkami na vlastní žárovky - ideální řešení!
Kabel s objímkami na vlastní žárovky – ideální řešení!

Lucerna a světelný řetěz v jednom? Proč ne!

Na své si přijdou i milovníci originálnějšího venkovního osvětlení. Nudí vás světelné řetězy s obyčejnými žárovkami? V tom případě by vás mohl zaujmout světelný řetěz, který má místo klasických žárovek roztomilé LED lucerničky. Jestli jste zároveň i milovník vintage stylu, není co řešit.

Světelný řetěz s lucerničkami - dokonalé!
Světelný řetěz s lucerničkami – dokonalé!

Kam s ním?

Ptáte se, kam takový světelný řetěz umístit? Možností je nespočet! Osvědčenou klasikou je omotat ho kolem trámu na terase nebo v zahradním altánu. Světelný řetěz můžete pověsit i mezi sloupky, na plot nebo třeba na starou polorozpadlou kůlnu. Fantazii se meze nekladou!

V altánu vypadají světelné řetězy naprosto fantasticky
V altánu vypadají světelné řetězy naprosto fantasticky

Světelné řetězy si nádherně rozumí se stromy. To moc dobře vědí i v House Doctor a proto neváhají světelný řetěz pověsit na strom, rozvěsit ho mezi vícero stromů a nebo jím dokonce ozdobit žebřík nebo schodky vedoucí k domku na stromě. Geniální!

Stromy a světelné řetězy? Dokonalá kombinace!
Stromy a světelné řetězy? Dokonalá kombinace!

Pokud patříte mezi ty méně šťastné a nebydlíte v domě se zahradou, nezoufejte! Světýlka se dají snadno a rychle naaranžovat i na balkoně. Jestli máte lodžii, můžete světelný řetěz rozvěsit mezi stěnami. Pokud váš byt disponuje klasickým balkonem, není nic jednoduššího, než řetěz omotat kolem zábradlí. Stačí chvilka a váš soukromý útulný koutek je na světě!

Posviťte si na cestu

Nezapomínejte ale ani na ostatní venkovní osvětlení. Světelné řetězy vám sice vytvoří úžasnou atmosféru a poskytnou světlo u posezení, ale na dlouhé cestě od branky ke dveřím vám moc nepomůžou. Posviťte si proto na cestu třeba přízemním osvětlením v industriálním stylu nebo sloupkem na solární napájení, jehož trendy měděná barva způsobí, že vaše zahrada bude zkrátka dokonalá.

Měděný zahradní sloupek na solární napájení
Měděný zahradní sloupek na solární napájení

Jestli stejně jako my nedáte na světýlka dopustit, neváhejte a pořiďte si také nějaký pěkný kousek k doladění atmosféry vašeho venkovního posezení. Zaručujeme vám, že teprve pak se budete ve svém relaxačním koutku cítit jako v pohádce.

Pohodové večery strávené ve vaší soukromé oáze klidu přeje Aneta & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!