Jako malé holky si hrály na svatbu, vzaly mamince bílou noční košili, tátovu kravatu a kráčely špalírem mezi všemi plyšovými hračkami. S téměř nábožnou úctou společně poobědvaly balíček sušenek a na svatební cestu vyrazily do nejvzdálenějšího koutku zahrady mezi záhonky pelargonií. Časem trochu povyrostly a jejich představa získala konkrétní obrysy. Připomíná vám to něco?

Někdo si zakládá celé svatební šanony nebo používá speciální svatební plánovače, vystřihuje siluety šatů, dělá si seznam svatebních písniček a už dlouhé roky dopředu ví, z čeho se bude skládat svatební kytice. Nachystali jsme pár svatebních tipů, díky kterým budete nadcházející sezónu zaručeně in!

Dobré jídlo je základ

Váš svatební den je především o vás, zkrátka se musíte cítit dobře. Proto si zvolte takovou variantu stolování, která se vám líbí! Může to být pohádkově krásná tabule nebo upravený raut. Každá možnost má své výhody i nevýhody a je jen na vás, co je vám blíž.

Raut via Pinterest

Výhody rautu jsou zřejmé! Můžete ho složit ze všeho, co máte rádi a velmi snadno jej lze doplnit i o pokrmy pro ty, se specifickými požadavky. Pro ty, co žijí zdravým životním stylem nebo z etických důvodů odmítají živočišné produkty, lze obstarat širokou škálu dobrot, které si mohou dát i milovníci klobásek a roastbeefů. Náš malý tip je doplnit raut o kartičky se jmenovkami jednotlivých jídel a na zadní stranu uvést i složení, aby si každý mohl dát jen to, co přesně chce.

Stolování via Pinterest

Pokud se rozhodnete pro o něco tradičnější koncept společného oběda, na dekorování svatební tabule se můžete opravdu kreativně vyřádit! Už několik sezón jsou v kurzu přírodní barvy doplněné o jednoduché květinové variace. V kyticích i svatebních dekoracích lze najít eukalyptus, různé odrůdy pivoněk i holé větvičky. To vše vkusně doplněno o zlatou barvu, svíčkysvětýlka.

Dekorujte stolování v oblíbené barvě, via Pinterest

Vzácné okamžiky

Výrazným trendem se poslední dobou staly i fotokoutky, které se těší velké oblibě. Pokud plánujete nějaký i na vaší svatbě, vyberte mu fotogenické místo, kde se všichni budoucí aktéři budou cítit skvěle a doplňte o rekvizity. Fotokoutek umístěte například ke staré zdi nebo kmenu stromu. Jestli jste kreativní typ, pozadí do fotokoutku si klidně vyrobte.

Svatební fotokoutek, via Pinterest

Kreativnější typy zajásají, protože toto je opravdová výzva!

Papírový fotokoutek, via Pinterest
Papírové květiny nemusíte vyhazovat, vypadají pěkně i na zdi, via Pinterest

Atmosféru dělají maličkosti

Pokud jste překonali počáteční stres, vybrali místo i jídlo, je čas zabývat se dekoracemi! Dekorace – kouzelné slovíčko, které dokáže velké věci. U nás milujeme ty maličkosti, které nám dělají hezčí den. Na slavnostní událost, jako je svatební den, si musíme ujasnit hned z počátku, v jakém duchu bychom si přáli celý ten slavný den prožít. Stylů je na výběr spousty, tento rok nás nejvíc zaujala severská jednoduchost s výraznými doplňky.

Dekorace na stůl, via Pinterest
Trendy sukulenty, via Pinterest

A co na sebe?

Načerpali jsme i inspiraci, co na sebe, a tak, jak jsou jednoduché i dekorace, šaty nezůstávají pozadu! Už dávno odzvonilo načančaným róbám, které svazovali celé tělo. Konec je i úplým korzetům, kovovým obručím držícím tuny tylové látky a složitým účesům, které drží jen díky pinetkám a velkému množství laku na vlasy. Pro letošní rok dáváme zelenou vaší přirozenosti! Jednoduché líčení, rozpuštěné vlasy a pohodlí na každém kroku.

V jednoduchosti je krása, via Pinterest
Krajkové rukávy, via Pinterest
Široké rukávy, via Pinterest

A pokud cítíte, že máte chuť trochu bořit mýty, co takhle vyzkoušet i barevné kombinace?

Lehké jako pírko, via Pinterest
Modré ombre, via Pinterest

Už víte, jak budou vypadat vaše šaty? Základem je, cítit se dobře. Doufáme, že jste načerpali inspiraci tak, jako my, a věříme, že se vám vše podaří! My v Bella Rose vám budeme držet palce a budeme rádi, pokud se s námi podělíte i o fotografie a historky z vaší svatby.

via Pinterest

Přejeme vám mnoho šťastných dní a chladnou hlavu při svatebním plánování!

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

 

Ještě máte málo inspirace? Mrkněte na naše svatební vychytávky a nezbytnosti! ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!