Dnes vás vezmeme na návštěvu k Evě – milovnici zvelebování svého domova ve skandinávském a industriálním stylu. Načerpejte inspiraci v tomto útulném domě a nezapomeňte si ke čtení vzít i kousek dezertu, ať si tuto chvilku můžete vychutnat naplno.

dětský pokojíček ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová

Představte se nám v jednom odstavečku.

Moje jméno je Eva a momentálně si užívám rodičovskou dovolenou se svou dvouapůlroční dcerou Natálkou a jejím tatínkem v našem nově postaveném domečku na Vysočině. Do rodinné idylky nám nechybí ani domácí mazlíček Jorkšírský teriér, se kterým můžeme trávit volný čas na zahradě nebo na vycházkách v přírodě. Podnikáme také různé výlety a jsme milovníci dobrého jídla. Mým největším koníčkem je zařizování našeho společného bydlení. Radost mi dělá jakákoliv úprava interiéru i exteriéru.

Jak byste popsala styl Vašeho bydlení?

Nemohu říci, že bych měla jeden vyhraněný styl. Líbí se mi hned několik stylů, a to například industriální a skandinávský. Snažím se ale vždy z toho konkrétního vybrat to, co se mi nejvíce líbí. Jednotlivé kousky se pak ladím k sobě, aby jako celek vytvářely příjemné prostředí k bydlení.

skandinávský styl ložnice
Zdroj: Eva Pluskalová
detail ložnice
Zdroj: Eva Pluskalová
Zdroj: Eva Pluskalová

Co Vás poprvé inspirovalo k zařízení Vaší domácnosti tímto stylem?

Mám takovou vlastnost, že si v hlavě vždy dopředu představím, jak by mělo bydlení vypadat. Od nábytku až po jednotlivé doplňky. A abych mohla své představy následně zhmotnit, dokáži hledáním toho pravého kousku strávit hodně času v kamenných obchodech i na internetu. Už od mala jsem ráda listovala papírovými časopisy s bydlením, abych se mohla inspirovat, a to mi vydrželo dodnes.

Jaký kousek máte doma ze všeho nejraději a proč?

Vždy se mi v interiéru líbila krbová vložka, ale protože jsem bydlela v panelovém domě, nebylo technicky možné ji tam umístit. No a teď ji v domečku mám, takže se mi tím tak trochu splnil můj sen.

skandinávský styl s krbem
Zdroj: Eva Pluskalová
kuchyně ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová
kuchyně ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová
kuchyně ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová

Řídíte se při zařizování svého bydlení trendy nebo máte svůj osobitý styl, který jen tak něco neovlivní?

To co je zrovna trendy se mi samozřejmě líbí, ale snažím si vybírat především nadčasové kousky, které pak mohu kdykoliv vyměnit případně různě kombinovat.

Jaké jsou Vaše nejoblíbenější barvy?

Všeobecně mám ráda barvu modrou, ale v interiéru se mi momentálně nejvíce líbí bílá. A protože mám ráda přírodní materiály, jako je beton, tak momentálně převládá šedá doplněná o trávově zelenou.

Kde nejčastěji hledáte inspiraci na zvelebování domova?

Nebudu se tajit tím, že inspiraci nejčastěji hledám na internetu. Konkrétně na pinterestu a instagramu. Dále také navštěvuji webové stránky s bydlením, různé blogy a eshopy s nábytkem a bytovými doplňky.

koupelna
Zdroj: Eva Pluskalová
koupelna s přírodními doplňky
Zdroj: Eva Pluskalová
koupelna s přírodními doplňky
Zdroj: Eva Pluskalová
koupelna s přírodními doplňky
Zdroj: Eva Pluskalová

Jak nejraději trávíte svůj volný čas?

Svůj volný čas nejraději trávím zvelebováním domu. Konkrétně aranžováním jednotlivých dekorací. Každé roční období si přetvářím dekorace po celém domě, včetně exteriéru. Ráda si některé dekorace vyrobím i vlastnoručně z toho co příroda nabízí. Hrdá jsem na svůj proutěný věnec, který jsem si upletla z vrbového proutí z naší zahrady, a zdobí nám vchodové dveře domu. Jinak si také ráda dopřeji odpočinek a relax u dobré kávy.

relax
Zdroj: Eva Pluskalová

A poslední otázka: máte momentálně vyhlídnutý nějaký kousek, který Vám doma chybí?

Už delší dobu se dívám po rozkládací pohovce, kterou bych ráda umístila do pokoje pro hosty a dopřála jim tak komfortní zónu pro přespání.

Jak se vám u Evy líbí? Nám moc! Více inspirace z tohoto útulného bydlení najdete na Instagramu: @ewiista.

Přejeme krásné letní dny plné sluníčka

Michaela a Bella Rose 

Zařiďte si bydlení podle Evy. Tyto kousky by se vám mohly líbit!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!