Letošní rok je pro celou Bella Rose klíčovým! Je to přesně 10 let od založení e-shopu, od zlomového okamžiku, kdy se konečně po dlouhém váhání zhmotnil tajný sen. V průběhu pár let naše zakladatelka Martina Svadbíková vdechla život dvěma e-shopům se skandinávskými doplňky, které jí imponovaly již spoustu let a rozhodla se vkročit do neznáma. Rozhovor o začátcích Bella Rose a Nordic Day, jejích oblíbených produktech i o tom, že občas je dobré vykročit ze zaběhnutých kolejí a přijmout změny, díky kterým můžete povyrůst.

Majitelka Bella Rose Martina Svadbíková

Jaké byly začátky Bella Rose a Nordic Day?

Když jsem před deseti lety založila e-shop Bella Rose a o dva roky později Nordic Day, byly to průkopnické začátky. Severské značky byly v České republice málo známé a těžko dostupné. Každý ikonický kousek ze zahraničních blogů nebo horké novinky na poli severského designu u nás působily jako zjevení. Sama jsem na začátku byla překvapená, jaký zájem e-shop vzbudil. Jsem ráda, že našim zákazníkům severský styl učaroval stejně, jako mě.

Zpočátku bylo mezi e-shopy jasné rozdělení. Bella Rose zastupovala skandinávské značky směřující k romantickémuvenkovského stylu. Doménou Nordic Day potom byl čistý minimalistický design, jednoduché barevné kombinace, kdy v jednoduchosti krásně vynikla pravá podstata designu. Bella Rose bylo tehdy hodně zažité jako romantický e-shop a v té době jsem měla pocit, že by dva takto výrazné směry nebylo dobré dávat dohromady. A to byl impuls k založení dvou e-shopů.

Jenže jak roky plynuly, vyvíjel se i samotný styl značek na severu. Najednou se začalo vše více prolínat a my sami jsme začali mít problém určit, které zboží půjde na Bella Rose a které na Nordic Day. Dříve romantický a patinový Bloomingville byl najednou úplně minimalistický, vždy květinový Green Gate představil i geometrické vzory. Začaly se objevovat marocké pufy, exotické dřeviny, boho prvky a dříve rozpoznatelné kolekce působily jako nádherný, ale těžko oddělitelný mix.

Takže značka Bella Rose se za ty roky hodně posunula. Už není čistě romantická, což je myslím znát i celkového pojetí loga, nového webu i nabídky sortimentu. Věřím, že bude nordic styl dál krásně reprezentovat.

Bloomingville

Jak na ty změny postupem let reagují zákazníci?

Naši zákazníci začali mít poslední roky více odvahy a chuti hledat si svůj vlastní styl a osobitost. Mixovali u sebe doma prvky z více stylů a nakupovali vlastně na obou e-shopech současně. Začala jsem to pozorovat asi dva roky zpět a tehdy jsem si poprvé řekla, že už se asi čas Nordic Day naplnil. Měla jsem potřebu se zase posunout o kousek dál a vytvořit jeden brand. Místo, kde bude všechna inspirace pod jednou střechou, a sjednocující prvky nebudou jen jeden striktní styl, ale právě atmosféra. Myslím si, že ať má někdo raději minimalistický styl, další více bohémský či romantický, všechny nás spojuje hlavně dar umět pomocí designu tvořit krásnou atmosféru kolem sebe. Vidět ji, umět ji okem i srdcem ocenit a věnovat jí pozornost.

Fine Little Day

Jak dlouho jste to připravovali?

Právě i s ohledem na to, že Nordic Day byl populární brand, snažili jsme se toto spojení připravovat skutečně dlouho a citlivě, nakonec to v podstatě trvalo téměř dva roky. Chceme sloučit Nordic Day s Bella Rose s vděčností, že měl plno let smysl a určitě přispěl k popularizaci severského stylu. Do poslední chvíle se těšil velké podpory mnoha zákazníků a i díky němu jsme poznali spousty skvělých lidí. Nicméně nyní věřím, že nastal čas se posunout dál.

Smysl vidím v citlivém propojení, rozmanitosti a v možnosti vybírat si od každého stylu kousek, pohodlně a přesně podle vlastního cítění. U nás na Bella Rose dbáme na kurátorský přístup při výběru jednotlivých produktů. Díky tomu si naši zákazníci mohou vybrat kousky, které doladí interiéry například v boho, romantickém i čistě minimalistickém stylu.

Video o tom, kam se poděl Nordic Day, můžete shlédnout zde. ♥

Takže Nordic Day skutečně končí?

Nordic Day jako samostatný e-shop končí, ale vlastně ne tak docela, jen se přirozeně propojil v jeden celek s Bella Rose. Všechny produkty, které byly na Nordic Day, jsou už více než rok i v nabídce Bella Rose a i nadále budou. Skandinávský minimalistický styl je jeden ze stěžejních stylů na Bella Rose, takže tam bude Nordic Day a nordic styl “žít” dál.  A navíc i o něco svobodněji. Kdo bude chtít, může se inspirovat i dalšími značkami a styly a vybrat si to, co se mu opravdu líbí. Na druhou stranu, pokud ale striktně milujete minimalistický styl, máte zde plno možností, jak si ho vyfiltrovat a například patinovaný hrníček vůbec nepotkat.

Co byl úplně první produkt na Nordic Day? A prodává se ještě dnes?

Úplně první produkt bylo asi povlečení s černobílým potiskem vlka od značky By Nord, která už nyní bohužel není na trhu a také kolekce designových pochutin od Nicolase Vahé, které se úspěšně prodávají dodnes. Už roky používám doma několik mlýnků s ochucenou solí a moc ráda s nimi vařím, jsou výborné a navíc na kuchyňské lince vypadají neskutečně stylově.

Povlečení s vlkem By Nord

Je něco z nordic stylu, co jsi si zamilovala a bez čeho se už neobejdeš?

Já mám v nordic stylu nejméně polovinu domácnosti a miluji všechno! 🙂 Největší slabost mám pro polštářky se stromečky od Fine Little Day. Jsem závislák na svíčkách od Skandinavisk, které mám snad v každé místnosti a obývák nám už roky zdobí svícen Kubus od By Lassen. V ložnici máme zase stoleček od Normann Copenhagen, který je nejen stylový, ale hlavně úžasně praktický a určitě nesmím zapomenout na lucernové domečky a vázy od Kähler, bez těch bych se doma už opravdu neobešla, vytvářejí totiž dokonalou atmosféru.

Kdy sis naposledy udělala radost nějakým kouskem v nordic stylu? A co to bylo?

Naposledy jsem si z práce odnesla ptáčka od Normann Copenhagen, který nám zdobí v jídelním koutě poličku a fascinuje mě jeho jednoduchost a éteričnost v jednom. A ještě novou vázu Kabell od Kähler, kterých u nás doma není nikdy dost, protože miluji čerstvé květiny ve váze.

Mnoho lidí trápí, že nemohou najít svůj osobní styl, máš pro ně nějakou radu?

Myslím, že trápení není na místě. Často není potřeba svůj styl nějak pojmenovat, stačí se řídit vlastními pocity a srdcem. Jen my sami nejlépe poznáme, v čem se cítíme dobře, jaké prostředí nás inspiruje nebo uklidňuje a co nám dělá radost. Toho se musíme držet nehledě na nějaký styl.

Nicméně pro ty, kteří si rádi hrají a objevují, jsme na Bella Rose připravili skvělý online test, kde si každý může s pomocí několika otázek ověřit, k jakému stylu směřuje nejvíce. Nejde tu o nějaké striktní dělení, ale spíše o zábavu, lehkost a inspiraci. Mně třeba test opravdu moc bavil a vyšel mi výsledek, se kterým jsem se hned ztotožnila. Takže pokud tápete a nevíte, jakého stylu byste se mohli držet, směle do toho, je to super! 🙂

Protože na Nordic Day bylo možné nakoupit i kosmetiku, máš nějakou svou oblíbenou značku nebo produkt?

Od první chvíle, kdy jsme jejich produkty poprvé naskladnili, mám ráda značku L:A Bruket. Roky používám jejich mýdla na ruce (hlavně to s rozmarýnem), ale i krémy nebo produkty pro domácí spa – jejich soli do koupele jsou velice kvalitní, z přírodních složek a ještě překrásně voní, to je něco na mě!

Zlákal tě nějaký trend v poslední době?

Určitě mě ovlivnil trend znovuobjeveného domácího zahradničení a s tím spojená slabost pro všechny pokojovky! Hlavně ty populární a nenáročné jako je monstera, tchýnin jazyk, pilea a další. Jsem za to ráda, protože dřív mi umřel i kaktus a teď jsem se o kytičky naučila lépe starat, hezky prospívají a u nás doma vypadají krásně. K tomu všemu je to úžasný relax!

Je něco, co by si chtěla, aby zákazníci Nordic Day věděli?

Za mě je to jen osobní přání – aby se nebáli vyjádřit ve svém stylu sami sebe. Aby byli hraví, kreativní, neustále objevovali a udělali si na krásnou atmosféru čas vždycky. Styly a trendy se možná budou měnit, ale chuť mít krásný a útulný domov, užívat si klidné zázemí, rodinu, přátele, čas na sebe nebo na společné tvoření, to nikdy z módy nevyjde!

Skandinavisk

Doufáme, že se vám článek líbil a děkujeme Martině za milý rozhovor. Jsme si jisti, že ti hraví z vás si jistě rádi vyzkouší svůj test stylů, ať už proto, že tápou, nebo proto, že jsou prostě zvědaví. Budeme rádi, když se zde v komentářích nebo pomocí #bellarosecz s námi podělíte o váš výsledek a užijete si chvilky plné zábavy.

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

 

Nechte se okouzlit doplňky ve skandinávském stylu ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!