Možná jste zaznamenali, že se mezi produkty Bella Rose objevila naše kolekce plakátů a samolepek s názvem Hygge Manifest. Vytvořili jsme ji ve spolupráci s šikovnou výtvarnicí Markétou Jinochovou alias Myynou a těmito produkty to zdaleka nekončí. Už brzy se totiž dočkáte dalších! Ale o nich zase příště. No a právě Myyně jsme zasvětili měsíc říjen. Prozkoumejte, které kousky jí u nás padly do oka a poznejte ji trošku blíž.

Kreslila jsem si jako všechny ostatní děti a myslím, že jsem nijak nevynikala. Na základce jsem měla i horší známky z výtvarky. Pak jsem absolvovala Střední umprumku a tam se to asi nějak zlomilo.

Seznamte se s Myynou. Foto: Iva Marešová

Jak vzniklo jméno Myyna?

Myyna je jedna velká náhoda. Stane se to tak, že si založíte blog a chcete mít přezdívku. A ani ve snu vás nenapadne, že byste se třeba prosadili nebo se o vás někdo cizí dozvěděl. Střih. O sedm let později mě tak oslovují nejen zákaznice, ale i někteří přátelé.

Jste velmi kreativní žena. Prozraďte nám, čím vším se zabýváte?

Moje práce vyžaduje spoustu znalostí a dovedností. Chtěla bych, aby to bylo vždy romantické a povznášející, ale kromě malování a kreslení se musím zabývat i marketingem, cenotvorbou, fakturováním, focením a sebevzděláváním.

Co Vás baví ilustrovat a malovat nejvíce?

V životě jsem ilustrovala dvě knížky, takže se zdráhám nazývat svojí práci ilustrováním a sebe nepovažuji za ilustrátorku. Jsem výtvarnice, dělám hlavně akvarely a fascinuje mě příroda.

Foto: Iva Marešová

Kde berete inspiraci na svoje výtvory?

Koukám se kolem sebe. Pořád. Už od malička zírám a pozoruji a do dneška si pamatuji, jak mě mamka jako dítě poměrně často napomínala, že jí zase nevnímám. Měla pravdu, nevnímala jsem, protože jsem zrovna zase něco pozorovala.

Jak jste se vlastně k malování dostala?

Kreslila jsem si jako všechny ostatní děti a myslím, že jsem nijak nevynikala. Na základce jsem měla i horší známky z výtvarky. Pak jsem absolvovala Střední umprumku a tam se to asi nějak zlomilo.

Kde se vzal Váš nápad, pořádat akvarelové kurzy?

To nebyl můj nápad, kdyby bylo na mne, uzavřela bych se před světem, jsem naprosto plachý člověk. Byl to nápad mých dlouholetých zákaznic a fanynek. Tak dlouho mě uháněly, až jsem ty kurzy začala dělat.

Od malování k bydlení. Jaký máte ráda styl?

Já jsem eklektik, kombinuji nekombinovatelné a překvapivě mi to vychází. Boho styl je mi asi nejblíž.

Papírnictví MANKAI Paper založila už v roce 2013.

Promítá se vaše láska k umění i do způsobu, jak máte zařízenou domácnost?

Rozhodně. Sbírám originální výtvarná díla a fotografie od svých přátel – umělců a taky potřebuji čím dál tím více prostoru pro svoje barvy.

Je nějaký kousek u Vás doma, který máte ze všeho nejradši?

Asi stůl, kde maluji a kde mám zároveň výhled na celou Prahu.

Jak si užíváte volné dny?

Moc jich nemám, většinu roku pracuji v kuse bez volna, malovat na zakázku a vést úspěšný, byť malý, e-shop je v jednom člověku docela záhul, ale když mám krátké volno, snažím se ho trávit venku a když delší, což bývá v zimních měsících, tak ráda cestuji do tepla.

Milníkové kartičky z dílny MANKAI Paper

Značku MANKAI Paper, kterou Myyna založila v roce 2013, najdete i u nás na e-shopu. Krásné a romantické papírnictví vás určitě okouzlí! ♥

Krásné podzimní dny přeje

MichaelaBella Rose.

 

Podlehněte také kreativitě ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!