Svatební sezóna je v plném proudu. Proto jsme se rozhodli vyzpovídat majitelku známé svatební agentury Svatby podle Katy. Zajímal nás pohled profesionála. Dejte se spolu s námi do čtení! Třeba právě pro vás bude rozhovor inspirací.

Svatební dekorace

 Autor fotografie: Pavel Šidla / BíláČerná

Zdravím vás Katy. Můžete nám na úvod povědět, jaká je dle vás svatební sezóna v létě 2016? 

 

Svatební sezóna 2016 je hodně nabitá. Opravdu máme plné ruce práce poskytnout všem nevěstám ten nejlepší servis. Nicméně nemůžeme vyhovět všem a proto musím, ač nerada, některé nevěsty odmítat.

 

Povězte nám prosím něco k historii agentury Svatby podle Katy?


Působíme na trhu už od roku 2007. Za tu dobu jsme si vybudovali, řekla bych, dobré jméno v oblasti svateb. Snažíme se svatby dělat jiné, srdcem a s láskou. Klademe důraz na detail a styl svatby. Prostě plníme sny všem nevěstám.

 

Co všechno nevěstám a ženichům nabízíte?


Je to kompletní servis. Snoubenci si mohou vybrat, co z našeho portfolia služeb využijí. Je to nabídka od vazby květin, výzdoby místa obřadu a hostiny, vytvoření celého konceptu svatby, doporučení dodavatelů jednotlivých služeb, ale i svatby na klíč. Mohou si vybrat to, co jim nejvíce vyhovuje.

 

Svatební stolování na Bella Rose

Autor fotografie: Pavel Šidla / BíláČerná

 

 

Jaký je běžný pracovní den zakladatelky svatební agentury?


Tak díky tomu, že mám i děti, tak nejdříve se musím postarat o ně. Takže škola, školka. Poté pracovní pochůzky, maily, telefonáty. Každý den je jiný. Samozřejmě ve svatební sezoně je to hektičtější, protože je potřeba už i více cestovat, vyrábět dekorace, vázat květiny apod. 
Ale je dobré si udělat nějaký systém, protože rodina mne také potřebuje ☺. Někdy to není lehké to všechno skloubit, ale pokud máte milující rodinu, tak jde všechno ☺.

 

A jaká je tedy svatba podle Vás?


Já miluju přirozenost. Nic moc načančaného. Přizpůsobit se prostoru a místu svatby. Takže za mě určitě nic moc pompézního. Hodně důležité je si svatbu užít, takže přesunout všechny starosti na profesionály. Tím opravdu myslím agenturu. Neříkám to jen proto, že ji vlastním, ale vím, že pokud nevěsty přehodí starosti na kamarádku, maminku nebo kohokoliv ze svatebních hostů, tak v tu chvíli pro něj svatba není zábava, ale práce a ten den si určitě svatbu neužije.

 

Kdy je podle Vás „akorát“ termín pro objednání svatební koordinace? Kdy už je naopak pozdě?


Tak pozdě není nikdy 
☺. Ale hodně záleží, kdy se svatba má konat. Pokud chcete mít svatbu v oblíbených měsících červen – září, tak je dobré minimálně některé služby, místo pro svatbu a obřad, řešit třeba i rok dopředu. Jinak svatba se dá naplánovat i za 14 dní. Ale musí být volno jak u oddávajících, tak na daném místě svatby atd. Ale za mě tak určitě rok dopředu je dobré všechno řešit. Pokud chcete mít pohodu a klid na duši.

 

Jaké svatební styly vévodí letošnímu roku 2016? Dá se říci, že jsou romantické, vintage, či snad „hipsterské“?


U
ž delší dobu vévodí rustikální styl s vintage. Hodně moc oblíbené jsou přirozené svatby v lese, v přírodě.

 

Svatební dekorace

Autor fotografie: Pavel Šidla / BíláČerná

 

 

Jakou nejveselejší svatbu jste organizovala?


Nemůžu říct jednu svatbu, která byla nejveselejší 
☺. Každá svatba je veselá. Ale samozřejmě vše záleží hodně na svatebních hostech a na samotných snoubencích.

 

Napadne vás největší svatební trapas, u kterého jste byla přítomna?


Musím říct, že toto se nám vyhýbá
☺. Pokud něco takového postřehneme, tak se snažíme, aby to nepostřehl nikdo jiný. Ale žádné svatební faux pase se zatím na našich svatbách nestalo. Pokud nepočítám rozverné hosty padající ze židliček, nebo bezdomovce, který během obřadu spadl do fontánky s vodou (nicméně zde to všechny hosty pobavilo ).

 

Na jakém místě svatebčany nejčastěji oddáváte? Máte takové místo, na kterém plánujete svatbu klidně i několikrát do roka?


Ano, oblíbená místa máme. Jsou to hlavně vinařství, ale i hotely v Brně. Ale třeba do Úval se vracíme hodně moc rádi a často.

 

Svatební dekorace na Bella Rose

Autor fotografie: Pavel Šidla / BíláČerná

 


Co podle vás nesmí chybět na letní venkovní oslavě?


Zde je těžké říct, co by tam nemělo chybět, protože se vždy všechno odvíjí od přání snoubenců. Nicméně určitě dobrá nálada, dobří přátelé, rodina. Pokud toto všechno máte na Vaší svatbě, tak výzdoba, světýlka, květiny jsou jen třešinkou na dortu. Ale samozřejmě i dobré jídlo a pití dotváří celou svatbu 
☺.

 

Světelné řetězy

 

Katy, děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří!

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!