Na začátku byl sen. Martina Svadbíková, majitelka Bella Rose, toužila přinést do českých domovů šmrnc skandinávského stylu bydlení. Nezůstala však pouze u snění a svůj nápad odvážně přetavila do e-shopu s bytovými doplňky, jemuž dala dnes už známé jméno – Bella Rose. Ten vám, našim zákazníkům, vnáší do domova nejen skandinávské doplňky a trendy dekorace, ale hlavně krásnou atmosféru. A právě tu společně s námi šíříte už celých 13 let!

majitelka Bella Rose Martina Svadbíková

Tvůj e-shop funguje už celých 13 let, co se ti při tom pomyšlení honí hlavou?

Třináct let mi pocitově přijde jako takové přelomové období. Za ty roky jsme už hodně vyspěli jako tým i jako e-shop. Naše poslání je stále inspirovat k vytváření krásné atmosféry kolem sebe, ale už nejde primárně o to, sehnat do České republiky nedostupné značky a zboží, jak to bylo nutné na začátku. Spíše se snažíme udržovat širokou nabídku skladem, postarat se o skvělý zákaznický servis, novou inspiraci nebo zážitek ze samotného vybírání. Stále se snažíme v rámci našeho brandu o takový, řekněme, kurátorský výběr, ale v mnohem širším pojetí, co se týče stylů a rozmanitosti.

Vidím, že za těch 13 let jsou i naši zákazníci mnohem více odvážní, osobití a vědí, co se jim líbí. Z velmi široké nabídky jak v Česku, tak i v zahraničí, rychleji poznají, jaký styl nebo vysněný produkt se jim líbí. Také se nebojí designovek ani neotřelých kombinací. Moc oceňuji, jaký pokrok v oblasti designu a jeho dostupnosti i užití se tu za ty roky udál. Zdá se mi, že od dob, kdy jsme začínali, se výrazně proměnila i nabídka našich stálých dodavatelů. Někteří z romantické značky vyrostli do minimalismu, třeba Hübsch, jiní naopak z minimalismu přešli do větší osobitosti, další vyrostli z malé značky na lídra dánského designu, například Maileg. Přidali jsme i plno nových značek, ať už skandinávských ikonických nebo nově vzniklých. Je krásné ten vývoj pozorovat, jak rosteme všichni společně a navzájem se značky i zákazníci ovlivňují.

Poslední dobou na Bella Rose přibylo množství nových značek, třeba Humdakin, Eva Solo, Strömshaga… Čím tě oslovily?

Každá z výše uvedených značek mě zaujala něčím jiným. Na Humdakin se mi moc líbí jejich udržitelná linka ve spojení s nadčasovým designem. Velkou část sortimentu tvoří například úklidové prostředky. Moc mě baví, když jsou takové obyčejné věci zároveň tak krásné, že si je s radostí vystavíte na odiv.

ekologické prostředky na úklid od Humdakin
V sortimentu dánské značky Humdakin naleznete ekologické prostředky na úklid ale i voňavé difuzéry a kosmetiku.

Eva Solo je zase značka, kterou při svých cestách do Dánska obdivuji v obchodech už roky. Je pro mě symbolem minimalismukvality v jednom. Miluju jejich kolekci nádobí a doplňků na vaření Nordic kitchen. Nedá se říct, že by mi nějaká značka byla vyloženě nejvíce blízká, ale asi největší radost mám z Eva Solo, právě proto, že jsem pro ni měla slabost už tak dlouho.

kolekce Nordic Kitchen od Eva Solo
Milujete minimalismus v kuchyni? Tak to se vám kolekce Nordic Kitchen od Eva Solo bude moc líbit.

Švédská Strömshaga jednoznačně potěší všechny milovníky venkovské atmosféry. Já osobně miluju jejich petrolejové lampičky. Myslím, že mohou nádherně vyniknout i v jednoduchém interiéru a zvlášť, kdy jich je více pohromadě.

nová značka na Bella Rose - Strömshaga
Milovníkům venkovského stylu bydlení zajisté udělají radost doplňky od švédské značky Strömshaga.

Které značky na Bella Rose patří mezi tvoje nejoblíbenější?

doplňky v nordic stylu od Ferm Living
Nekonečný zápal pro design a a kvalitní zpracování v sobě snoubí značka Ferm Living.

Co se týče oblíbených značek, obecně se v našem domově nejčastěji obracím ke značkám Kähler, Meraki, Fine Little Day, Ferm LivingSkandinavisk. Na zahradu miluju Ib LaursenGraden Trading. Když jde o dárky pro přátele, nejčastěji dělám radost vějíři, skleničkami nebo hrnečky z naší Bella Rose kolekce. Jako dárek se mi líbí i papírnictví od Rifle Paper anebo vonné svíčky. Ráda daruji i to, co se líbí mně samotné – třeba nedávno jsem kamarádce darovala hrneček z limitované kolekce 70’ od HK Living. Je neskutečně krásný a výjimečný.

Kterým kouskem z Bella Rose sis v poslední době udělala radost?

Když se podívám do historie mých objednávek na Bella Rose, tak to umím říct úplně přesně. 🙂 V poslední objednávce jsem si domů přinesla plno věcí na zahradu, nejvíce od značky Garden Trading, která mi svým designem i kvalitou moc vyhovuje. Konkrétně dva hmyzí domečky, ať můžeme s dětmi pozorovat, jak se v našem hmyzím hotýlku ubytovávají hosté. Potom kovové květinové opory, ty už jsem měla minulý rok a velmi to ocenily mé milované pivoňky, jiřiny a další křehké kytičky. Potom dva nové světelné řetězy k nám na terasu a lucerny na solární napájení, které zavěsím na strom v zahradě. Až budeme sedět v letních večerech u ohniště nebo v houpací síti, budou na doplnění atmosféry nádherné.

doplňky z Bella Rose na terase
Prozkoumejte Martinin výběr na terasu: světelný řetěz, bavlněný přehoz, venkovní osvětlení, hotel pro včely, kovová podpora pro rostliny

Neodolala jsem ani kosmetice. Mám moc ráda například řadu Au Lait od The Scottish Fine Soaps a potom ještě La Brüket nebo Meraki. Od Meraki jsem poprvé zkusila prostředek na mytí nádobí s pumpičkou a hned jsem si ho zamilovala, už jen tím, jak úžasně u dřezu vypadá!

Jednou ze značek, která je oblíbená mezi našimi zákazníky, je i Liewood. Který kousek se líbí tobě/tvým dětem?

Od Liewood máme doma pro naši nejmladší Arianku opravdu hodně věcí. Jsem nadšená z jejich designu i kvalitního provedení a moc ráda s nimi obdarovávám přátele, kteří mají děti. Nedávno jsem Ariance vzala kyblík a bábovičky na písek, konvičku na zalévání a tvořítka na led ve tvaru zvířátek, do kterých zamražuji i malé porce prvního papání. Moc spokojená jsem i s dětským nádobím, doma máme třeba silikonové mističky a talířky. Radovánkovi jsem zase vzala na pracovní stůl tento organizér, kam si dal své kreativní nezbytnosti a skvělé je, že nejen skvěle vypadá, ale dá se snadno přenášet. Na léto mám schovaný dětský bazének, na ten se moc těším. Arianka totiž miluje vodu a něco mi říká, že si v něm vyhraje celé dny. A já už se vidím vedle ní na terase s kafíčkem. 🙂

Doplňky pro děti od Liewood
Omrkněte Martininy oblíbené kousky od Liewood: organizér, konvička, hračky na písek, silikónové nádobí, formy na led, dětský bazének.

Zlákal tě v poslední době nějaký trend v bydlení?

Letos se mi hodně líbí trend brokového skla, pro který jsem se nadchla už v prosinci v Kodani. Proto mě hodně zaujala lampička z jarní kolekce od Hübsch.

lampa z brokového skla
Co říkáte na lampičku z brokového skla od Hübsch?

Také hodně frčí zemité barvy, odstíny jako hnědá, béžová, v barvě písku nebo hořčice, tak pokujuji po tomto tácu od Fine Little Day. Úplně ho vidím u nás na terase s nějakou limonádou nebo letní snídaní.

tác od Fine Little Day
Tác v zemitých barvách od Fine Little day pro milovníky designových kousků.

Podlehla jsem i trendu dřevěných zvířátek. Celoročně máme doma v kuchyni zavěšenou opičku od Kay Bojesen, to je taková skandinávská designová ikona. Věděli jste, že vznikla už v roce 1951? Jako jarní dekorace mám už druhým rokem doma ptáčky od Novoform, ti mi přijdou neskutečně roztomilí.

dřevěné zvířatka a figurky
Dřevěné figurky dodají vašemu domovu hravý prvek.

Co tě v poslední době nejvíce inspirovalo?

Posledně mě nejvíce inspirovala cesta do Kodaně. Cesty do Dánska jsou pro mě vždycky největší inspirace, ať už v pracovním nebo osobním slova smyslu. Vždy tam najdu něco nového, krásného, nové oblíbené místo, značku, kavárnu nebo jen drobnost v životním stylu. Asi už se o mně ví, že Skandinávii, zejména Dánsko, zkrátka miluji, a je to místo na světe, kde si vždy dobiju baterky. Letos bychom s rodinou rádi vyrazili zpět za našimi přáteli na dánský ostrov Bornholm, tak se těším co nového objevíme. A všem, kdo v Dánsku ještě nebyli, ze srdce doporučuji sednout do auta nebo si koupit letenku a vyrazit. Všudypřítomné hyggelásku k designu třeba zažít na vlastní kůži. Budete nadšení!

Jak si představuješ dokonalé víkendové ráno?

Představuji si ráno na naší dřevěné terase, zalité jarním sluníčkem, provoněné vůní šeříku a bylinkami ze zahrady. Zabalená do deky s vrnící kočkou na klíně a voňavým kapučínem v ruce. Arianka si odfukuje spící v kočárku, kdy je klid, nikdo po mně nic nechce a mám vzácný čas sama na sebe. Nebo jsme jen my dva s manželem, povídáme si a spřádáme nové plány a sny… Ach. Tak třeba to někdy klapne! Většina našich víkendových rán je teda o hodně divočejších, ale dá se říct, že na sluníčko, vůni šeříku i kapučíno si mezi vším tím chaosem najdu čas vždycky. 🙂

Terasa majitelky Bella Rose
Terasa majitelky Bella Rose je hotový hygge ráj, co říkáte? Podrobnější virtuální prohlídku naleznete i u nás na e-shopu.

Veříme, že vás rozhovor s Martinou bavil a že vás možná i trošku inspiroval. Přejeme vám krásné jarní dny plné pohodové atmosféry.

Martina, Soňa & Bella Rose

Padly vám do oka některé kousky z výběru naší majitelky? Naleznete je na našem e-shopu:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!