Udělejte si ze své domácnosti útočiště před shonem moderního života a ponořte se do toho nejpříjemnějšího, co nám tu zanechaly staré časy. Inspirujte se domácnostmi provoněnými buchtami na smaltovaném pekáči, domácnostmi, které jsou spjaté s přírodou a které nás vždy spolehlivě vrátí do babiččiny náruče. Objevte kouzlo ukrývající se v květinových vzorech a přírodních materiálech, spojte současné s tradičním, vsaďte na venkovský styl.

venkovská kuchyně
Světlé barvy a květinové vzory, to je podpis venkovského stylu.

Jak zřídit domácnost ve venkovském stylu

Co spojuje interiéry zařízené ve venkovském stylu a ty, které venkovské skutečně jsou? Je pár základních prvků, které vaší domácnosti dodají autentičnost a propojí vás s tradičními domácnostmi našich babiček. Nezáleží na tom, zda své doma máte v domě nebo bytě. Stačí se zaměřit na tyto snadné koncepty, kterými docílíte požadovaného, venkovsky laděného, vzhledu:

  • Používejte světlé barvy, nebojte se však menší patiny ani oděrek
  • Přírodní materiály jsou základ. Vsaďte na dřevo, len nebo proutí
  • Masivní dřevěný nábytek se postará o dobrý základ, kouzlo však dodají menší doplňky
  • Květinové vzory, proužky nebo káro – na ty určitě nezapomeňte
  • O typickou rustikálnost se postarají textury. Ať už to budou vroubky dřeva nebo pokrčený len, své místo ve venkovském stylu rozhodně mají
  • Jestliže je opakování matka moudrosti, pro venkovský styl to platí dvojnásob. Použijte stejné vzory napříč celou domácností
rustikální kuchyně
Dřevěný nábytek položí dobrý základ pro jemný venkovský dekor i rustikální interiérové prvky.

Venkovský styl má v malíčku dánský Green Gate

Jestli hledáte dokonalé spojení moderního stylu s romantickými venkovskými prvky, rozhodně nesmíte vynechat žádnou kolekci od dánské značky Green Gate. S citem vytvářené doplňky, jako je kuchyňský porcelán, utěrky nebo třeba polštáře, dokonale doplňují nejen sebe navzájem, ale také každý interiér, který potřebuje malou dávku osobitosti.

Všechny produkty z nové jarní kolekce Green Gate pak spojuje důraz na jemné, pastelové barvy, které rozzáří každé vaše ráno. Nechybí v ní jemné květinové vzory, stejně jako kvalitní materiály, které zajistí, že se ze svých doplňků budete moci radovat po dlouhá léta. Ostatně, na dlouhodobé využití byl kladen důraz zejména v dřívějších časech, z nichž značka čerpá inspiraci.

venkovské stolování
Porcelán značky Green Gate snadno sladíte se vzory na ubrusech i polštářích. Krása!

Venkovská romantika pro každého

Rádi byste podlehli kouzlu květinek a jemných proužků, ale stále váháte, zda to není příliš? Do dekorování se klidně pusťte, venkovský styl totiž nemusí být ani zdaleka tím, který vás zcela zahltí. Interiéru dodejte letmý venkovský šmrnc pomocí doplňků a vzorů na bytovém textilu, které se snadno spojí s modernějším pojetím zbytku domácnosti.

Mezi jednobarevné polštáře vložte jeden, dva květinové, do kuchyně pak pořiďte pastelový džbánek a pověste třeba utěrku z kolekce Clementine White. Velké divy udělá rovněž výměna ubrusu, jiným větší plochám se však raději vyhněte, pokud toužíte jen po malých akcentech romantiky.

prostřený stůl

venkovský porcelán
Prostírání nebo ubrus s jednoduchým vzorem – snadný recept pro venkovský šmrnc.

Ať už si s myšlenkou venkovského stylu teprve pohráváte nebo ve svém romanticky zařízeném domově už v klidu odpočíváte, drobné jarní osvěžení v podobě nových dekorací rozhodně neuškodí. Snad jsme vás k rozveselení interiéru alespoň kapku inspirovali, ta zábavnější část však čeká na vás. Tak vzhůru do toho!

Plno krásných jarních nápadů vám přeje
Michaela a Bella Rose

S těmito kousky vnesete do svého domova kouzlo venkova!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!