Léto pomalu končí a dovolenou máte možná už za sebou. To znamená, že cestování bude žít ve vašich vzpomínkách… A taky to znamená, že je čas naplánovat další výlet 🙂 Jste pro?

"Tak přesně sem máme namířeno" - blogerská výzva s cestovatelským deníkem může začít
„Tak přesně sem máme namířeno“ – (nejen) blogerská výzva s cestovatelským deníkem může začít! Foto: Miss Travel Fairy.

Zkoušeli jste si už někdy psát deník? A dokonce cestovatelský? Pokud ano, tak možná souhlasíte, že není nic krásnějšího, když si v něm můžete po nějaké době zalistovat a všechny vzpomínky zase oživit. A když je před vámi nějaká cesta? Asi se shodneme na tom, že si to čekání můžete vylepšit sepisováním plánů a nápadů, co všechno chcete zažít.

Blogerka Tereza z blogu Miss Travel Fairy má za sebou pěkně perné cestovatelské léto, ale už taky začala spřádat plány na příští měsíce. A to se týká naší země i exotických dálek. Aby si to čekání trochu zpříjemnilamohla si všechno ohledně svých výprav poznačit a zaznamenat, poslali jsme jí cestovatelský deník. Co všechno s ním má Terka v plánu? Deníček jí bude dělat společnost celý rok na jejích cestách a Terka si do něj bude průběžně zaznamenávat, co ji čeká, i co se už událo.

Celý rok bude na cestách dělat společnost cestovatelský deník Rifle Paper Co.
Celý rok bude na cestách dělat společnost cestovatelský deník Rifle Paper Co. Foto: Miss Travel Fairy.

Terezina roční výzva

„Nedávno jsem od Bella Rose obdržela na testování cestovatelský deník s krásnými ilustracemi od umělkyně Anny Bond, která je zakladatelkou úžasné papírenské značky Rifle Paper Co. Vzhledem k tomu, že momentálně na mém stole leží několik diářů, zápisníků a bloků, do kterých zapisuji všechno a nic, velmi jsem uvítala mít jen jeden jediný kousek zaměřený pouze na cestování. Plán je takový, že do něho budu zapisovat veškeré své cesty až do května příštího roku, kdy se vám opět ozvu, a to v podobě dalšího příspěvku na blogu. Podělím se s vámi o to, jak to mé, skoro roční, zaznamenávání probíhalo.

Buďte kreativní!

Deník je lehký, má asi 208 stran a vejde se do každého batůžku. Moc se mi líbí, že na každé dvoustránce má jeden prázdný a jeden linkovaný list, což dává prostor ke kreativitě. Jedinými předtištěnými políčky jsou lokalita a datum cesty. Do deníku se dají vlepit i fotky, letenky, vstupenky, a tím pádem si vlastně můžete vytvořit i takovou vzpomínkovou knihu. Jak jsem už zmiňovala, kreativitě se meze nekladou a vy si ten svůj kousek můžete vyzdobit přesně podle vašeho gusta.

Tak a jde se zdobit cestovatelský deník :-)
Tak a jde se zdobit cestovatelský deník 🙂 Foto: Miss Travel Fairy.

Co k tomu budete potřebovat?

Ať je na co se těšit

Já mám momentálně na konec léta naplánovaný víkend v Tábořena podzim několik dní v Lisabonu, takže jsem si ihned zaznamenala veškeré informace, týkající se letenek a ubytování. Doufám, že v zimě se k tomu přidá i nějaká cesta do teplých krajů a další výlety po Evropských městech, do kterých nejraději vyrážím mimo sezónu. Ceny letenek i ubytování jsou mnohem přívětivější a nemusím se trápit s tak velkými davy turistů jako v létě.

Na začátku září se Terka chystá na výlet do Tábora. A kam máte namířeno vy?
Na začátku září se Terka chystá na výlet do Tábora. A kam máte namířeno vy? Foto: Miss Travel Fairy.

K plánované cestě do Lisabonu jsem si vyhradila hned několik stran. Protože se už nemohu dočkat, hned na tu první jsem si nakreslila takové malé odpočítávadlo s počtem dnů, které zbývají do mé cesty. Na konci každého dne vybarvím jedno políčko a budu doufat, že mi to čekání rychleji uteče.

Blogerka Miss Travel Fairy odpočítává dny do své cesty do Lisabonu
Blogerka Miss Travel Fairy odpočítává dny do své cesty do Lisabonu. Foto: Miss Travel Fairy.

Zápisník = praktický pomocník

Dalším důležitým zápisem, bez kterého bych se neobešla, je seznam věcí, které si potřebuji vzít s sebou. Původně jsem přemýšlela, že bych si vytvořila hned na začátku jeden univerzální seznam, ale jinak bude vypadat batoh na víkend do Tábora a jinak kufr na tři týdny do Asie. Proto jsem se rozhodla psát seznamy ke každé cestě zvlášť. Chybět by ve vašich zápiscích neměly časy odletů, adresa ubytování a seznam toho, co je potřeba zařídit před cestou samotnou. Snadno se zapomíná třeba na tak důležitou věc, jakou je cestovní pojištění.

Co všechno zařídit před odletem? Nejlepší je si to sepsat!
Co všechno zařídit před odletem? Nejlepší je, si to sepsat! Foto: Miss Travel Fairy.

Můj to-do list i zápisky z cest

Na další stranu jsem si vytvořila seznam kaváren, restaurací, jídel a míst, která by mi neměla v Lisabonu uniknout. A poslední, třetí stranu jsem zatím nechala volnou. Bude mi sloužit jako místo na poznámky z místa činu. Budu si sem psát jakékoliv postřehy a zajímavosti, které mi poté skvěle poslouží jako inspirace při psaní článků na blog. Pomocí washi pásek si sem po návratu přilepím vstupenky, pohlednice, fotky, prostě cokoliv, na co se váže příjemná vzpomínka… Už se těším až si za pár let vezmu deník do ruky a budu vzpomínat na všechny cesty, které jsem v minulosti podnikla 🙂

Blogerka Tereza má už jasno v tom, kam se v Lisabonu vydá
Blogerka Tereza má už jasno v tom, kam se v Lisabonu vydá. Foto: Miss Travel Fairy.

Jdete do toho taky?

Zapisovat, zdobit a plánovat se mnou můžete i vy, protože Bella Rose pořádá soutěž právě o tento cestovatelský deník. Stačí, když zde do komentářů napíšete do 16. 9. 2018 (včetně) svůj nejzajímavější zážitek z vašich letošních cest, a pak už jen stačí doufat, že právě ten váš bude zvolen jako vítězný.“

Vyhrajte cestovatelský deník americké značky Rifle Paper Co.
Vyhrajte cestovatelský deník americké značky Rifle Paper Co. Foto: Miss Travel Fairy.

 

Krásný cestovatelský a kreativní rok vám přeje

Tereza & Petra & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!