Velikonoční hodování se nazadržitelně blíží a my už se nemůžeme dočkat voňavého mazance, beránka a sladkých perníčků. Mhmm! Už teď se nám sbíhají sliny. A když mluvíme o perníčcích, zkuste je letos trošku jinak! My svoji inspiraci našli u paní Aleny, která v Havířově vede Tvořivé večery a věnuje se i pečení perníčků. Musíme říct, že ty velikonoční se jí obzvlášť povedly! O Aleně a jejím kreativním životě si můžete přečíst v rozhovoru, kde jsme ji malinko vyzpovídali. Tentokrát se s námi podělila o recept a návod na dokonalé jarní perníčky inspirované úchvatnými motivy Cath Kidston. Doufáme, že vás nadchnou stejně, jako nás! Tak jdeme na to!

Velikonoční perníčky Aleny Chovancové
Perníčky se povedly na jedničku!

VELIKONOČNÍ PERNÍČKY INSPIROVANÉ MOTIVY CATH KIDSTON

Před časem jsem poprvé ke zdobení perníčků použila kousky fondánové fólie. Fondánová fólie je lisovaná cukrová hmota. Je silnější než jedlý papír a téměř neprosvítá. Je sladká, zářivě bílá, při teplotě nad 25°C je ohebná. List lze snadno stříhat. Motiv na fólii jsem si nechala natisknout na přání. Tentokrát jsem perníčky pokryla celoplošně a polevou jen dozdobila okraje. Fondánovou folii lze položit na suchý povrch dortu, krém i čokoládu. K jejímu přilepení se používá voda nebo jedlé lepidlo.

Je výborným řešením pro všechny, kdo si netroufají na složitější zdobení nebo na zdobení nemají čas. Pro mé jarní perníčky jsem se tentokrát inspirovala romantickými motivy Cath Kidston. K docílení správného tvaru fondánové fólie jsem si obrys vykrajovátka překreslila na papír. Poté jsem celý motiv zmenšila o půl centimetru a vystřihla. Takto vytvořenou papírovou šablonku jsem přiložila na fondánovou fólii a tvar jsem obtáhla (vytlačila) pomocí párátka. Motiv jsem vystřihla, perníček potřela štětečkem zlehka vodou a fólii jsem přilepila. Nakonec jsem perníček dozdobila bílkovou polevou. Stačí pár teček a je hotovo!

Velikonoční perníčky Aleny Chovancové 1
Motiv Cath Kidston vypadá na perníčcích parádně.

RECEPT NA PERNÍČKY

Potřebujeme:

  • 50 g Hery
  • 100 g medu
  • 3 vejce
  • 250 g cukru moučka
  • 1 lžička jedlé sody
  • perníkové koření
  • 650 g hladké mouky
  • 1-2 lžíce kakaa

Postup

Heru a med společně rozpustím a nechám vychladnout. Vajíčka, cukr moučku, lžičku jedlé sody a perníkové koření smíchám a ušlehám, poté přidám vychladlé máslo s medem. Následně smíchám hladkou mouku s 1-2 lžícemi kakaa a přidám ke zbytku ingrediencí. Pak už jen na vále zpracuji těsto, aby bylo dobře smísené.

Pečení perníčků
Obkreslit vzor vykrajovátka a šup s ním na fondán!
Fondánová folie
Fondánovou fólii snadno vystřihnete.

Na všechny tvary perníčků jsem tentokrát použila vykrajovátka dostupná na našem trhu. (Dlouhý zajíček patří mezi mé vlastní návrhy vykrajovátek).

Perníčky peču 3-5 minut na 225 stupňů (v elektrické troubě). Po vytažení ihned potírám rozšlehaným vejcem s troškou cukru moučka.

Zdobím bílkovou polevou z 1 bílku, 150 g cukru moučka a 1 čajové lžičky šťávy z citronu. Polevu šlehám přibližně 3 minuty elektrickým šlehačem.

Perníkoví zajíčci
Zajíčci nesmí chybět.
Hrnečky s motivy Cath Kidston
Ozdobit můžete i hrnečkové perníčky.
Perníčky
Velikonoční perníčky s motivy Cath Kidston ♥

Přejeme hodně štěstí s perníčky a dobrou chuť!

Míša & Alena & Bella Rose

www.tvorivevecery.cz
www.facebook.com/TvoriveVeceryVhavirove

 

Kosmetika Cath Kidston s úchvatnými, nejen květinovými, motivy

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!