U nás v Bella Rose z celého srdce milujeme snad každý kousek, který je pečlivě uložený na svém místě ve skladu. Od prvního výběru z katalogu pro nadcházející sezónu až po finální popisek na našem velitelství! Občas se ale stane, že se nám v hlavách zrodí myšlenka, která nejde jen tak vypudit. Pijete kávu, přemýšlíte nad tím. Snídáte, zase to tam je. Jedete na návštěvu k babičce a je to tam! V ten moment si říkáte, sakra, mělo by se s tím něco udělat… A tak se věci dají do pohybu, napřed pomalinku, krůček po krůčku, dostává váš nápad jakési hmatatelné obrysy.

Jsou momenty, kdy je dobré jít s kůží na trh a možná raději moc nepřemýšlet, co by kdyby.

Všechno to začalo s naším hygge manifestem, měli jsme jednoduše potřebu „hodit na papír“ to, čím je pro nás hygge! A světe div se, každý z nás to cítí trochu jinak, ale ve výsledku všichni stejně. Je to ten lechtavý pocit kolem žaludku, když je vám pěkně a nezáleží na tom, jestli jste právě u osmi knedlíků s pečenou kachnou nebo máte zapálenou voňavou svíčku a ležíte zachumlaní v dece. Pro tuto spolupráci jsme si vybrali nadanou českou ilustrátorku Markétu Jinochovou, známou jako Myynu s jejím kouzelným papírnictvím Mankai Paper! Byla to pro nás nádherná a intuitivní spolupráce, ze které se zrodil náš Vánoční HYGGE manifest i ten klasický HYGGE manifest.

hygge manifest
HYGGE Manifest

Zeptali jsme se naší “branďačky” Aničky, co všechno předcházelo tvůrčímu řádění u nás v Bella Rose

Pověz mi prosím, jak tě to napadlo, vytvořit vlastní kolekci?

Myšlenku vytvořit vlastní kolekci Bella Rose jsme s Martinou postupně rozvíjely již několik let. Už si ani nepamatuju, co byl takový náš první „oficiální“ produkt, ale buď to byly naše české nápisy na lžičkách La De Da nebo na svíčkách Love Inc. Pak jsme vymyslely hygge boxy, vloni přibyla kolekce vánočních baněk… a jak už to tak bývá, najednou jsme zjistily, že to jde a že bychom toho mohly našim zákazníkům přinést mnohem víc. Nápadů jsme v Bella Rose měli a máme fůru, ale až letos konečně přišla odvaha se do toho pustit naplno. Během pár měsíců přibyli díky práci celého týmu skleničky, mýdla, vějíře… a letošní vánoční kolekce, tak to je teprve ta pravá šlehačka na vršku.

Proč právě Myyna a kde si ji poprvé viděla?

Tvorbu Markéty Jinochové alias Myyny sleduju už od doby, kdy s akvarelem teprve začínala (a vlastně ještě kousek před tím). Od začátku se považuju za jejího fanouška, takže když jsme začali dumat nad tím, jakého ilustrátora oslovíme pro náš vysněný Hygge manifest, Myyna mě okamžitě napadla jako první. Vyměnily jsme si pár emailů, na jaře se i s Marťou potkaly v Brně na obědě… a věci se brzy daly do pohybu silou urvané laviny.

Jak se ti spolupracovalo a co bys jednou ještě chtěla vytvořit?

Spolupráce s Myynou byla za mě neskutečně příjemná a profesionální. Věřte mi, není to vůbec samozřejmost, že někdo zadání uchopí přesně tak, jak si to představujete, a ještě navíc stojí nohama na zemi a je na něj spoleh. Vymýšlet zadání jednotlivých témat manifestu a ilustrací bylo zábavné, ale vidět je pak hotové, to bylo teprve něco! Manifest byl zároveň moje „labutí píseň“ před nástupem na mateřskou dovolenou, kdy jsem spíš pomohla celou kolekci rozjet a zbytek už sledovala zpovzdálí. Na všechny nápady tím pádem nestihlo dojít, i když pořád doufám, že minimálně na jeden z nich v příštím roce dojde. Co by to mělo být ale neprozradím, ať to nezakřiknu.

almara soap
Almara soap

Hygge manifest

Jako první se zrodil náš plakát, samolepky a pohlednice s motivem hygge! Plakát lze zarámovat nebo si jej přilepit na zeď pomocí papírové lepicí pásky. Pohlednici můžete zaslat své kamarádce nebo na ni připsat vzkaz do narozeninového balíčku a naše samolepky? Těmi si vyzdobte diář, kuchařku nebo třeba svůj vlastní počítač. A protože jsme se už na jaře těšili na naši nejoblíbenější část roku, rozhodli jsme se poprosit Myynu ještě o vánoční edici obrázků, se kterou jsme teprve začali kouzlit!

autorske washi pásky
Autorské washi pásky

Jak naše Anička poznamenala, nápadů máme spousty, vánoční papírové lepicí pásky washi a balicí papíry na sebe nenechaly dlouho čekat! Pomocí vánočních washi ozdobte vánoční balíčky s jednoduchým dekorem nebo si s nimi přilepte na lednici přáníčka a fotky z Mikulášských besídek vašich ratolestí. S balicími papíry vám asi příliš radit nemusíme, ale je dobré zmínit, že se všemi nápisy nám pomohla Zuzka s instagramovým profilem @flatwhite_lettering, které dodaly celé kolekci tu poslední pomyslnou třešničku na dortu!

autorské balicí papíry
Autorské balicí papíry

Hrnky, hrnečky a plecháčky!

Kdo by nemiloval pohled na zasněžené kopce z pohodlí domova se svým neoblíbenějším zimním nápojem! Horká čokoláda, koledy, vánoční stromeček a spousta světýlek, pro nás je to zhmotnění té pravé atmosféry, kterou si užíváme každý rok plnými doušky. Z naší spolupráce s Myynou a Zuzkou vznikla i naše autorská kolekce vánočních hrnečků, které u vás mají obrovský úspěch! Celou řadu tvoří kvalitní porcelánové hrnky a stylové plecháčky, které si s sebou můžete vzít i na silvestrovský výšlap na Ještěd, aniž byste se báli, že se rozbijí. Kromě plecháčků si s sebou na silvestrovské slavení můžete přibalit i naše skleničky Bad day nebo Prosecco Queen, které se hodí i jako stylový dárek pro kamarádku nebo kolegyni v práci.

vánoční hrnky
Vánoční hrnky

Že už by stačilo? Ani náhodou!

Poslední novinka, se kterou bychom vás chtěli seznámit, jsou naše vánoční ozdoby, které vznikly ve spolupráci s rodinnou firmou Glassor, která s námi spolupracuje již od roku 2018, kdy vznikla naše první kolekce. Té letošní jsme dali název Crystal Clear, protože byla inspirována zmrzlými rampouchy a zasněženou krajinou v divoké přírodě. Baňky z této kolekce lze libovolně kombinovat s naší předchozí kolekcí i s těmi, co máte doma schované po babičce. Díky trendy zdobení, čistým liniím a jednoduchým kombinacím se budou hodit do každého interiéru.

vánoční ozdoby Glassor
Glassor
vánoční ozdoby Glassor
Glassor

Tak co říkáte našim novým drobnostem? My se jich nemůžeme nabažit a děláme všechno proto, aby vám mohly dělat radost stejně jako nám! Co se vám líbí nejvíc? Nebo už jste si udělali radost? Pochlubte se nám do komentářů dole pod článkem nebo pomocí #bellarosecz na instagramu. Prozraďte nám, který kousek je vaše srdcovka a proč!

My z Bella Rose vám přejeme ty nejkrásnější, ničím nerušené svátky! Spoustu rodinné pohody, skvělých zážitků a abyste každý den, alespoň na chvíli, zažili tu pravou vánoční atmosféru, to pravé hygge!

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

Objevovat naše srdcovky můžete zde

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!