Rok se přehoupl do další čtvrtiny a své vlády se ujal podzim. Zanedlouho nám dopřeje úžasnou podívanou na pestrobarevné listí stromů a nádherně zbarvené plody šípků a jeřabin. Přivítejte podzim i u sebe doma stylovou podzimní výzdobou.

Podzimní dekorace jsou nedílnou součástí nejen interiéru, ale stále častěji se objevují také venku. Pro podzim jsou kromě dýní typické především věnce na dveře, které na vás dýchnou pravou podzimní atmosféru, ještě než překročíte práh svého domova.

Podzimní dekoraci v podobě věnce si sice můžete jednoduše koupit v obchodě, ale vlastnoručně vyrobený potěší mnohem více. A budete to mít během chviličky. Můžete si také k výrobě přizvat malé pomocníky, které to jistě bude bavit také.

podzimní věnec

Co říkáte, jdete do toho? 🙂 Pokud ano, tak si nejprve připravte vše potřebné.

Budete potřebovat…

1. Základna

Nejdůležitější je základ věnce, který budete následně zdobit typickými podzimními dekoracemi. Základní kruh si můžete koupit nebo sami vyrobit. Pokud se rozhodnete pro vlastní výrobu, ideálně se k tomu hodí např. větvičky z vrby, které jsou pružné a snadno je stočíte do tvaru věnce a spojíte drátkem.

Jestli dáte přednost kupovanému, můžete se poohlédnout třeba po věnci ze slámy nebo z proutí, originálně bude vypadat i mosazný kruh. Lze si také koupit obyčejný polystyrenový kruh a doma jej jednoduše obalit pytlovinou nebo omotat stuhou či jutovým provázkem. My osobně dáváme přednost tomu mosaznému, který dodá dekoraci kapku elegance.

mosazný kruh

2. Drobné podzimní dekorace

Další důležitou věcí jsou dekorace na dozdobení. Ideálně se k tomu hodí vlastnoručně nasbírané dary přírody jako šišky, hlavičky máků, ořechy, žaludy, kaštany, plody šípku a mochyně, chmel, sláma, traviny, různobarevné listy, klacíky a spousta dalších.

Nachystejte si čaj do termosky a vyrazte na procházku. Podzimní příroda nabízí spoustu materiálu pro kreativní tvorbu. Jdete-li na procházku jako rodina, můžete si dát malou soutěž, kdo najde nejhezčí dary přírody.

podzimní věnec ze šišek

3. Další užiteční pomocníci

Ještě budete potřebovat tenký drátek a tavnou pistoli, s jejichž pomocí dekorace na věnec připevníte, a provázek nebo stuhu na zavěšení (stuhu můžete použít i k dekorování).

Kouzelná atmosféra

Ještě než se pustíte do samotného tvoření, je důležité si to kolem sebe zútulnit a navnadit se na pořádnou podzimní atmosféru. Do výroby věnce se může zapojit celá rodina a užijete si tak příjemné chvíle, které vám nikdy nikdo nevezme. Zpříjemněte si tento společný čas co nejvíce. Hotové divy dokáže zapálená vonná svíčka, která nádherně provoní prostor kolem vás a potěší vaše smysly, a konvice lahodného voňavého čaje. A nezapomeňte na něco malého k zakousnutí, hlavně v případě, že s vámi budou tvořit i menší děti.

věnec na podzim

Pokud s vámi členové vaší rodiny nesdílí vaše kreativní nadšení, nezoufejte. Pozvěte své kamarádky, uvařte si voňavé kafíčko nebo otevřete láhev kvalitního vína a místo draní peří můžete společně vyrábět krásné podzimní dekorace a povídat si o životě. Zkrátka příjemná a pohodová atmosféra je velice důležitá a neměli bychom na ni zapomínat.

Dekorativní věnec pro každé roční období

Stejným způsobem se dají vyrobit věnce pro každé roční období. Stačí jen zvolit vhodné dekorace na jejich dozdobení, typické pro konkrétní měsíce.

vánoční věnec na dveře

Věříme, že si tuto kreativní činnost zamilujete a jen co pověsíte hotový podzimní věnec na dveře, budete se těšit na výrobu věnce vánočního.

Přejeme vám spoustu pohodové atmosféry při tvoření podzimních dekorací.

Michaela & Bella Rose

 

Při výrobě se vám určitě bude hodit pár drobností ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!