Rok se přehoupl do další čtvrtiny a své vlády se ujal podzim. Zanedlouho nám dopřeje úžasnou podívanou na pestrobarevné listí stromů a nádherně zbarvené plody šípků a jeřabin. Přivítejte podzim i u sebe doma stylovou podzimní výzdobou.

Podzimní dekorace jsou nedílnou součástí nejen interiéru, ale stále častěji se objevují také venku. Pro podzim jsou kromě dýní typické především věnce na dveře, které na vás dýchnou pravou podzimní atmosféru, ještě než překročíte práh svého domova.

Podzimní dekoraci v podobě věnce si sice můžete jednoduše koupit v obchodě, ale vlastnoručně vyrobený potěší mnohem více. A není to vůbec složité.

Červený věnec
Že je červená barvou spíše Vánoc? Vůbec ne! Červené bobule jako jsou šípky, brusinky nebo jeřabiny se na podzimní věnec skvěle hodí budou kontrastovat se zelenými větvičkami. Zdroj: Pinterest

Co říkáte, jdete do toho? 🙂 Pokud ano, tak si nejprve připravte vše potřebné.

Budete potřebovat…

1. Základ věnce

Nejdůležitější je základ věnce, který budete následně zdobit typickými podzimními dekoracemi. Základní věnec si můžete koupit nebo sami vyrobit. Pokud se rozhodnete pro vlastní výrobu, ideálně se k tomu hodí např. větvičky z vrby, které jsou pružné a snadno je stočíte do tvaru věnce a spojíte drátkem.

Jestli dáte přednost kupovanému, můžete se poohlédnout třeba po věnci ze slámy nebo z proutí, originálně bude vypadat i mosazný kruh. Lze si také koupit obyčejný polystyrenový kruh a doma jej jednoduše obalit pytlovinou nebo omotat stuhou či jutovým provázkem.

Skandinávský kruh s podzimní ozdobou
Vsaďte na originalitu a zkuste si letos vyrobit podzimní věnec netradičně s mosazným kruhem ve skandinávském stylu! Zdroj: Pinterest

2. Drobné podzimní dekorace

Další důležitou věcí jsou dekorace na dozdobení. Ideálně se k tomu hodí vlastnoručně nasbírané dary přírody jako šišky, hlavičky máků, ořechy, žaludy, kaštany, plody šípku a mochyně, chmel, sláma, traviny, různobarevné listy, klacíky a spousta dalších.

Vydejte se tedy na odpolední procházku s cílem nasbírat přírodniny na váš podzimní věnec a dívejte se kolem sebe s opravdu otevřenýma očima. Podzimní příroda nabízí spoustu materiálu pro kreativní tvorbu. Jdete-li na procházku jako rodina, můžete si dát malou soutěž, kdo najde nejhezčí dary přírody.

Věnec s dýněmi
Nebojte se použít to, co nám příroda nabízí a kombinujte například s umělými dýněmi, které věnec tolik nezatíží. Zdroj: By Stephanie Lynn

3. Další užiteční pomocníci

Ještě budete potřebovat tenký drátek a tavnou pistoli, s jejichž pomocí dekorace na věnec připevníte, a provázek nebo stuhu na zavěšení (stuhu můžete použít i k dekorování).

Kouzelná atmosféra

Máte vše potřebné? Tak to je skvělé! Je tady však ještě jedna neméně důležitá věc, a tou je příjemné prostředí pro vaše tvoření. Nejde jen o dostatek místa na stole, ale především o pohodovou atmosféru.

Do výroby věnce se může zapojit celá rodina a užijete si tak příjemné chvíle, které vám nikdy nikdo nevezme. Zpříjemněte si tento společný čas co nejvíce. Hotové divy dokáže zapálená vonná svíčka, která nádherně provoní prostor kolem vás a potěší vaše smysly, a konvice lahodného voňavého čaje. A nezapomeňte na něco malého k zakousnutí, hlavně v případě, že s vámi budou tvořit i menší děti.

Podzimní věnec
Vydejte se na podzimní procházku a nasbírejte si přírodní dekorace na svůj věnec. Zdroj: Pinterest

Pokud s vámi členové vaší rodiny nesdílí vaše kreativní nadšení, nezoufejte. Pozvěte své kamarádky, uvařte si voňavé kafíčko nebo otevřete láhev kvalitního vína a místo draní peří můžete společně vyrábět krásné podzimní dekorace a povídat si o životě.

Zkrátka příjemná a pohodová atmosféra je velice důležitá a neměli bychom na ni zapomínat.

Vzhůru do tvoření!

Tak teď už s chutí do díla!

Podzimní věnec vám bude dělat společnost až do adventu a každý pohled na něj vám připomene kouzelné chvilky strávené při jeho výrobě.

Dekorativní věnec pro každé roční období

Stejným způsobem se dají vyrobit věnce pro každé roční období. Stačí jen zvolit vhodné dekorace na jejich dozdobení, typické pro konkrétní měsíce.

Věříme, že si tuto kreativní činnost zamilujete a jen co pověsíte hotový podzimní věnec na dveře, budete se těšit na výrobu věnce vánočního.

Vánoční věnec
Vánoce jsou za rohem, proto už teď můžete přemýšlet, čím asi ozdobíte ten letošní vánoční věnec. Co třeba světýlky? Zdroj: Avdri

Přejeme vám spoustu pohodové atmosféry při tvoření podzimních dekorací.

Lenka & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!