Hlavní zavařovací sezonas teprve čeká, ale můžete se na ni připravit pěkně v klidu již nyní. Zavařujte pěkně podomácku a současně stylově!

Ještě nedávno bylo zavařování naprosto běžné téměř v každé domácnosti. Postupně jsme se však naučili zavařeniny kupovat v super- a hypermarketech, a tak nastal jeho útlum.

Poslední dobou si ale naštěstí lidé začínají uvědomovat, že domácí výrobky jsou prostě nejlepší. Víme, co si do nich dáme, a nemusíme se tak obávat spousty umělých přísad, které se používají v našem potravinářství. Navíc u domácího ovoce a zeleniny si můžeme být jisti jejich kvalitou. Také je skvělé, že dobře zavařené a správně skladované potraviny nám vydrží i několik let.

 

 

sklenice

 

 

A co můžeme zavařovat? Nejčastěji se zavařuje ovoce a zelenina, ale můžeme zavařit i houby, maso, uzeniny, paštiky, hotová jídla (včetně polévek)…

 

 

Čím dál víc oblíbené jsou také domácí marmelády a džemy. Mezi nejoblíbenější patří jahodové, meruňkové, rybízové, borůvkové a malinové. Výborné marmelády jsou také z pomerančů, mandarinek nebo citrónů. Nebojte se experimentovat a kombinovat. Jistě objevíte nějakou úžasnou originální příchuť, kterou si Vaše rodina zamiluje.

 

 

marmel

 

 

 

 

Další mňamkou jsou domácí sirupy. Můžete si je vyrobit z oblíbeného ovoce nebo k jejich výrobě lze použít i čerstvé bylinky. Například mátový nebo meduňkový sirup opravdu nemají chybu.

 

 

sirup

 

 

 

Aby Vás zavařování bavilo, připravili jsme pro Vás produkty oblíbené britské značky Kilner, jež je tradičním výrobcem skleněných těsnicích dóz a lahví už od roku 1842. Zákazníci firmu Kilner milují nejen pro vysokou kvalitu výrobků, ale hlavně díky ikonickému retro designu, který už přes sto let zůstává nezměněn.

Tradiční kulaté sklenice zaručí dlouhou trvanlivost potravin. Můžete je použít nejen při zavařování, ale také k nakládání sýrů či utopenců nebo v nich můžete uchovávat suché potraviny.

trad

 

 

 

Skleněná lahev je ideální na skladování domácích sirupů a šťáv, ale i na podávání ledového čaje, vody nebo mléka.

 

 

lahev

 

 

 

 

 

Pokud rádi dáváte doma vyrobené dárky, máme pro Vás tip. Použijte naši sadu sklenic a dekorací. Sklenice naplňte oblíbenými marmeládami, pod víčko umístěte papírový klobouček s květinovým vzorem, na sklenice nalepte štítek s obsahem a věnováním, umístěte je do dřevěné bedýnky a super originální dárek je na světě.

 

sada

 

 

Nebojte se zavařování. Zvládne to každý. Odměnou za práci Vám budou zdravé a výborné dobroty, na které budete moct být právem pyšní!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!