I když do kalendářního začátku podzimu je ještě čas, ten pravý podzim už se bezpochyby dostavil. Ptáte se, co je letos pro nejbarevnější roční období v kurzu? Jaké barvy a doplňky letos nesmíte vynechat? Připravili jsme si pro vás výčet těch největších podzimních trendů pro rok 2017. Tak se pojďte s námi inspirovat!

„Dark nordic“, hlavní téma letošního podzimu

Jistě, pojem „dark nordic“ zní poněkud temně a pochmurně. To ale k podzimu přece patří! Ale co přesně si pod ním představit? Základem jsou samozřejmě barvy. Konkrétně temné barvy. Tmavé odstíny červené, žluté, oranžové a zelené letošnímu podzimu jednoznačně kralují. A není to jen tak pro nic za nic – vždyť přesně to jsou odstíny spadeného listí. A jak to vypadá v praxi? Madam Stoltz sází na cihlově červenou, Bloomingville na vínovou, zlatou, hořčicovou a tmavě zelenou. Nesmíme ale opomíjet ani fialovou barvu, kterou letos hojně najdeme v kolekci Green Gate. Stačí jediný pohled na švestkově fialovou řadu Kallia plum a už nebudete chtít nic jiného!

Okouzlující kolekce Kallia plum
Okouzlující kolekce Kallia plum

Největší podzimní trendy? Boho a orient!

Co se týče konkrétních stylů, snad u všech předních značek v oblasti interiérového designu najdeme alespoň malý náznak bohémského stylu. Naprostou špičkou je z tohoto hlediska Bloomingville. Ten ve své podzimní kolekci sází na boho, luxus a extravaganci. Napadlo by vás nakombinovat vínovou kožešinu, zlatou porcelánovou třešeňpolštářek s třásněmi ve stylu 20. let? Nás také ne. Ale výsledek je naprosto geniální.

Bloomingville sází na luxus a extravaganci
Bloomingville sází na luxus a extravaganci

Madam Stoltz, která letos slaví 20. let od svého vzniku, se přiklání spíš kombinaci bohoorientálního stylu. Aby také ne, vždyť celý její koncept vznikl až v daleké Indii. Cihlově červené tóny zkombinované s nordic prvky, jako jsou například chlupaté vlněné polštářky nebo doplňky z přírodních materiálů, působí naprosto úchvatně. Hned bychom se do takového útulného koutku usadili a užili si svou chvilku odpočinku s knihou v ruce. A možná i se sklenkou něčeho ostřejšího v té druhé…

Cihlová barva je letos v kurzu
Cihlová barva je letos v kurzu

Ani vintage stálice Green Gate nezůstala pozadu. A zároveň je ukázkovým případem toho, jak snadno se dají kombinovat na první pohled protikladné styly. Splynutí romantického, nordic a bohémského stylu nikdy nemohlo být působivější. Přesvědčte se sami!

Dokonalá kombinace různých stylů
Dokonalá kombinace různých stylů

Samet se vrací na výsluní

Když už je řeč o luxusu a bohémství, nesmíme zapomenout zmínit ani materiál, který podzimním trendům 2017 vévodí v oblasti textilu. Tím materiálem je samet. Sametové polštářky, sedáky nebo taštičky najdeme v kolekci snad každé přední značky. Nejen že jsou sametové doplňky hebké na dotek, ale také dost dobře a luxusně vypadají. Pořiďte si takový sametový polštářek do svého odpočinkového koutku a uvidíte, že si budete připadat jak v pohádce!

Obklopte se měkkými polštářky!
Obklopte se měkkými polštářky!

Okouzlující podzimní dekorace

Podzimní dekorace nemusí být jenom kaštany, suché listy, šípky a dýně. Dekorativnímu účelu dost dobře poslouží také bytové doplňky v těch správných barvách. Například červená skleněná váza od Bloomingville. Už sama vypadá úžasně, ale když do ní ještě přidáte větvičku s šípkem, získáte dechberoucí kombinaci.

Podzimní kolekce Bloomingville
Podzimní kolekce Bloomingville

Další podzimní dekorace, které jsou letos v kurzu, jsou také přesýpací hodiny, dřevěné svícny nebo textilní dekorace na zeď. A zapomínat nesmíme ani na pohodlné polštářky v uklidňujících barvách, které nejen že skvěle fungují jako dekorace interiéru, ale také se postarají o vaše pohodlí.

Přesýpací hodiny jsou v kurzu!
Přesýpací hodiny jsou v kurzu!

Už jste načerpali dostatek inspirace? V tom případě neváhejte a prohlédněte si naše podzimní novinky, které k vám domů vnesou tu nejútulnější atmosféru a zahřejí vás, i když za okny zrovna bude lít jako z konve.

Krásný barevný podzim plný kouzelných okamžiků přeje Aneta & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!