Většina z vás už asi měla možnost se na e-shopu Bella Rose seznámit s anděly a figurkami Willow Tree a možná už vám dokonce doma dělají radost. Pojďme si tyhle poetické sošky, které k nám tiše promlouvají svými klidnými gesty, představit trochu blíže. Seznámíme vás s jejich autorkou a příběhem, který za touto značkou stojí.

 

Susan Lordi vdechla figurkám Willow Tree život již v roce 1999. Od té doby tato původně textilní výtvarnice ve svém studiu v Kansas City osobně navrhla a ručně vymodelovala a vyřezala originál každé z dnes již stovek figurek. Jak sama říká, její tvůrčí proces je hodně intuitivní, během modelování „skicuje“ přímo do hlíny a promítá tak do každé figurky svou individualitu, přístup k životu a pohled na svět. A právě proto jsou figurky Willow Tree tak osobité – laskavé, uklidňující, přátelské a inspirující.

 


Susan sama o své tvorbě říká:

„Myšlenky a poselství, které se snažím prostřednictvím figurek Willow Tree sdělit, vycházejí z mé vlastní životní zkušenosti, mého vlastního chápání světa kolem nás. Myslím, že aby byly pravdivé, musejí být osobní.“

 

Willow Tree – Tiše

Willow Tree – Stojíme při sobě

Susaniny figurky tak pouze prostřednictvím jednoduchých a přesto jasně srozumitelných gest sdělují pozitivní lidské emoce a pocity – lásku, něhu, blízkost, pochopení, odvahu, naději… Přitom pro každého může být sdělení trochu jiné.

 

„Snažím se ponechat interpretaci poselství Willow Tree otevřenou. Věřím, že právě proto je vždy jeho význam ryze osobní jak pro dárce, tak i obdarovaného.“


 

Ze Susaniných originálů vznikají v manufaktuře odlitky z umělé pryskyřice, která věrně napodobuje dřevo. Každá soška je pak ručně domalována a dozdobena. V průběhu let dotáhla Susan techniky ručního zdobení k dokonalosti – jemné vyřezávané vzorky a dekory na šatech andělů, detaily z tepaného kovu nebo plátkového zlata, techniky leptání a dobrušování figurky z každého úhlu tak, aby odkrývala další a další polohy svého sdělení. To vše musí vždy směřovat k jasnému výrazu a všeříkajícímu gestu.
Inspiraci i životní sílu Susan hodně čerpá z přírody, kde, jak sama uvádí, tráví hodně času pozorováním divokého života prérie.

 

„Je to místo, kde člověk nejen obdivuje samotnou přírodu, ale cítí se součástí celého toho procesu regenerace a vidí, jak se život sám znovu a znovu obnovuje. Je to můj spolehlivý způsob, jak dobít energii“.


Kdo je Susan Lordi

 

Vedle vytváření sošek pod značkou Willow Tree strávila Susan dlouhá léta textilní výtvarnou tvorbou, které se dodnes věnuje. Je absolventkou oboru Textilního designu na Kansaské universitě a její práce je součástí mnoha odborných publikací i výstav po celém světě. V současné době žije a tvoří ve svém ateliéru v Kansas City, Missouri. Více o její práci se můžete dočíst zde.

Willow Tree – Anděl přátelství

A jen tak mimochodem – pokud už začínáte pomýšlet na Vánoce, zkuste si prohlédnout Susaninu kolekci andělů, kteří budou nejen skvělým dárkem pro vaše blízké, ale i skutečně osobitou vánoční dekorací. Zkrátka a dobře – řekněte to beze slov!

 

Ivana & Bella Rose

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!