Už se pomalu chystáte připravit své bydlení na podzim? V tom případě máme pár tipů, které vám pomohou si domov vyladit podle nejnovějších trendů. Jaké barvy letos frčí? Který materiál se vrací na výsluní? A jaké prvky byste rozhodně měli do svého interiéru zakomponovat? Podívejte se na největší podzimní trendy 2018 a inspirujte se s námi!

Barevné podzimní trendy: vsaďte na námořnickou modrou!

Základem trendů ve všech možných odvětvích jsou jednoznačně barvy. V rámci bydlení pořád frčí některé odstíny, které známe už z minulého roku. Jmenovitě máme na mysli hlavně vínovou, tmavě fialovou nebo temně zelenou. Teď na podzim jsou ale hodně v kurzu také zemité barvy, jako je okrová, hořčicová, rezavě oranžová nebo již zmíněná cihlově červená.

Zemité barvy v podání Madam Stoltz. Nádhera!
Zemité barvy v podání Madam Stoltz. Nádhera!

Oproti loňsku tu ale máme jednu novinku. A tou je námořnická modrá. Modrá je jedna z barev, které snad nikdy nevyjdou z módy (své vám o tom poví i naše kolegyně Lůca ve speciálním “modrém” článku). A protože patří mezi letošní hlavní podzimní trendy, najdeme ji nejen na stěnách, ale i na dekoracích, bytovém textilu a třeba i na nádobí.

Námořnická modrá je letos na podzim rozhodně v kurzu
Námořnická modrá je letos na podzim rozhodně v kurzu.

Tmavě modrá si krásně rozumí s přírodní barvou dřeva. Proto tuto kombinaci najdeme letos na podzim v hojném zastoupení snad u všech velkých designových značek. No řekněte sami, není kombinace modré barvy a tmavého dřeva prostě dokonalá?

Jestli si modrá barva s něčím opravdu rozumí, tak je to dřevo
Jestli si modrá barva s něčím opravdu rozumí, tak je to dřevo.

Jaké zvolit materiály? Nejvíc frčí samet!

Když už je řeč o dřevu, je potřeba zmínit, že dřevo společně s dalšími přírodními materiály hraje letos na podzim velkou roli. Většina značek proto ve svých podzimních kolekcích hojně používá přírodní materiály, jako juta, kožešiny, vodní hyacint a dubové dřevo. Vsaďte na ně i vy a vtiskněte tak svému domovu trochu divokosti přírody!

Přírodní materiály jsou nadčasová klasika, která patří i mezi největší podzimní trendy 2018
Přírodní materiály jsou nadčasová klasika, která patří i mezi největší podzimní trendy 2018.

Jednoznačně na prvním místě je ale z hlediska materiálů samet. Ano, samet byl v kurzu už loni, ale teprve letos zažívá opravdový boom. Tento na první pohled luxusní materiál najdeme snad na všem. V kolekcích designérských značek nesmějí chybět sametové povlaky na polštářky, sametové taburety a dokonce ani sametové lampy nebo sametové baňky na vánoční stromeček. Je to tak, samet se právem řadí mezi největší podzimní trendy 2018.

Samet letos patří mezi největší podzimní trendy. Na čemkoliv!
Samet letos patří mezi největší podzimní trendy. Na čemkoliv!

Za zmínku rozhodně stojí také materiál, který vévodí všem kovům. A tím je mosaz. Nebo minimálně zlatá/mosazná barva. Najdeme ji na dekoracích, na doplňcích, na bytovém textilu, nábytku i na nádobí. Vsaďte na mosaz a zlatou barvu i vy a uvidíte, že si budete připadat jako na zámku!

Mosaz je trendy v jakémkoliv provedení, nemyslíte?
Mosaz je trendy v jakémkoliv provedení, nemyslíte?

A jak je to se vzory a styly?

Stejně jako minulý rok i letos jsou v kurzu výrazné bohémské prvky a hodně jde cítit i přítomnost retra. Tyto znaky najdeme u všech předních značek v oblasti interiérového designu – a nejlíp skloubené pěkně dohromady, jako je to například u Madam Stoltz. No řekněte sami, nevypadá kombinace námořnicky modré stěny, retro sametového křesla a bohémských svícnů ve tvaru palmy zkrátka úžasně? Podle nás jednoznačně ano!

Madam Stoltz umí podzimní trendy úžasně zkombinovat
Madam Stoltz umí podzimní trendy úžasně zkombinovat.

Čím dál víc jsou v kurzu taky “těžkopádné” květinové vzory. A zároveň platí pravidlo: čím větší, tím lepší. I tradičně romantická značka Green Gate si bere aktuální podzimní trendy k srdci a proto už v jejích kolekcích nenajdeme jen drobounké pastelové kvítky, ale i větší květinové vzory. Ty navíc netradičně kombinuje s černou barvou. Podívejte se například na novou letošní kolekci nesoucí jméno Jolie Black. Kombinace elegantních oranžových květin na černém pozadí je naprosto dokonalá!

Kolekce Jolie Black od Green Gate je zkrátka okouzlující
Kolekce Jolie Black od Green Gate je zkrátka okouzlující.

Zaujaly vás letošní podzimní trendy? V tom případě neváhejte a prohlédněte si naše podzimní novinky, se kterými svůj domov připravíte na podzim jak se patří! Krásný domov překypující útulnou atmosférou je totiž jedna z věcí, co nám i v pochmurné podzimní dny dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Krásné babí léto plné kouzelných okamžiků přeje

Aneta & Bella Rose

 

 

Prozkoumejte naše podzimní novinky!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!