Podzim je tady. Konečně. My u nás v Bella Rose si jej moc rádi užíváme jak venku, tak v pohodlí našeho domova, který bude po následující část roku naším hlavním útočištěm před kapkami deště a chladným počasím. A proto si jej bereme zas a znova do parády, samozřejmě inspirovaní tím nejlepším, co podzimní trendy nabízí. Jaké to jsou? Pojďte je s námi objevit a zjistit, co se teď nosí ve světě interiérového designu!

podzimní IB Laursen

Návrat do minulosti, přesto krok kupředu

Hlavním nosným prvkem, který spojuje kolekce napříč značkami, je rozhodně návrat ke starým dobrým časům. Značky se obrací zpět k tomu, co už jsme jednou milovali, a směle to oblékají do nového kabátku. V interiérech tak uvidíte kousky inspirované vintage a antik stylem, ale také hravými sedmdesátkami, které se jen hemžily barvami a vzory.

Ve spojení se současností, kdy se těší oblibě organické tvary, žíhaná glazura nebo ladění do zastřených barev, vyvstává na povrch nádherný rám, který drží pohromadě rozmanité podzimní trendy a udává jim ten správný tvar.

podzimní trendy

antik interiér
Ohlédnutí do minulosti inspirovalo na podzim spoustu značek, mezi nimi i IB Laursen.

Zastřené barvy, které vzájemně souzní

Co se týče barev, odstíny i nadále zůstávají v zastřených, zemitých tónech, mnohdy až zdánlivě vybledlých. I zde je patrný vliv vintage. Na těchto barvách je skvělé, že se dají vzájemně kombinovat, aniž by se mezi sebou bily. Krásná zastřeně hořčicová v kombinaci s bledou indigo vytvoří příjemný kontrast, stejně jako cihlově oranžová se zelenou.

V případě zelené barvy se dívejte po odstínu sage (šalvějově zelená), který přesně splňuje definici zastřeného odstínu. Jeho uklidňující vlastnosti oceníte zejména na bytovém textilu, jako jsou polštářky a plédy, ale také závěsy. Oblíbenosti se těší rovněž béžová, která je příjemná na nádobí i vázách.

zastřené barvypodzimní barvy 2021

sage zelená

Ratan a kov: Kontrastní materiály s velkým potenciálem

Přírodní materiály se v interiérech i kolekcích značek drží již několik let. A není divu, dřevo, stejně jako len nebo kámen, má v našich domovech své právoplatné místo už jen díky tomu, jak dobře se tyto materiály vzájemně doplňují.

Mezi podzimní trendy letošního roku však musíme zařadit zejména ratan, který nabývá mnohem více podob, než je jen zahradního nábytku. Najdete jej v podobě nádherných košů, úložných boxů nebo luceren. Doplňky z ratanu navíc dlouho vydrží, jelikož materiál je odolný a pevný. Zkrátka trend, který vám nesmí uniknout!

ratanové doplňky
Ratanové nemusí být jen koše. Své drobnosti nebo plédy stejně dobře schováte v ratanové truhle.

Kovové doplňky na vzestupu

Proti neutrálnímu ratanu stojí o kousek výraznější materiál, který se stále více objevuje v podobě doplňků, ale také menšího nábytku. Kov na všechny způsoby se opět dostává do popředí, avšak tentokrát ne v jeho industriální a minimaslitcké podobě, avšak spíše s antik nádechem a mosaznou barvou.

Tento trend se usadil zejména mezi produkty dánské značky IB Laursen, jejíž podzimní kolekce se antik stylem inspirovala a umně jej kombinuje se skandinávskými prvky. Posuďte sami!

kovové antik doplňky
Mosazná a měděná barva vévodí kovovým doplňkům. Ideálně s jemnou patinou!

Organické tvary na nových místech

O tom, že zaoblené tvary se v interiérech po celém světě usadily už před pár lety, jsme vám psali třeba zrovna minulý rok. Světe div se, jednoduché křivky lahodí oku zřejmě natolik, že už se jim z domácností zkrátka nechce.

Přeci jen jsme se však dočkali mírné změny, a to především mezi druhy doplňků, které těchto tvarů nabývají. Kromě váz a svícnů se z pravidelného rámu vymanila například designová zrcadla, která budou skutečnou ozdobou každé místnosti, ať už půjde o předsíň nebo ložnici.

A když už jsme u křivek, velké oblibě se těší také svícny, vázy nebo svíčky v ženských tvarech. Věstonická venuše by byla pyšná!

designové zrcadlo Ferm
Zrcadlo Pond od luxusní značky Ferm Living bude lahodit oku i interiéru.

Sušené květiny a traviny jsou nové pokojovky

Tedy, ne že bychom našim milovaným pokojovým rostlinám dávali sbohem. Ty od nás jen tak nějaký trend nedostane. Bohémské traviny a sušené květy však nabyly na oblíbenosti natolik, že se v interiérech objevují s podobnou četností, jako v současnosti tolik oblíbené monstery.

A má to bezesporu svůj důvod. Co se týká péče, jsou mnohem snazší na údržbu a není třeba se obávat, že vám jednoho dne zkrátka uvadnou. Stejně jako v létě, i na podzim s béžovými travinami vykouzlíte krásné zátiší se svíčkami nebo tácem s dýněmi. Jen pozor na plamínek!

sušené dekorace
Béžové nebo oranžové? Vysoké traviny dodají podzimní boho atmosféru každé místnosti.

To jsou podzimní trendy pro rok 2021, které nás v kolekcích značek zaujaly. Padl vám také některý do oka? Pokud už si na některý brousíte zuby, u nás jej rozhodně najdete. Udělejte si radost a rozzařte interiér některou z trendy barev nebo uložte deky z gauče do krásného, ratanového koše. Uvidíte, že podzimní pochmurno se vám bude doma trávit zase o kapku příjemněji!

Příjemné podzimní dny plné útulna přeje
Michaela & Bella Rose

Co říkáte, chtělo by to něco nového do podzimní výzdoby? Mrkněte k nám!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!