Určitě jste si všimli, že vám tu každý měsíc představujeme jednu zajímavou osobnost, která nás, ať už svými aktivitami, myšlením nebo zařízením bytu, chytla za srdce. Pro měsíc srpen je tou osobností velmi sympatická Kristýna Dolejšová, která vystupuje jako blogerka Hello Christie. V dnešním rozhovoru se s vámi podělí o to, proč založila úspěšný projekt „Za Normální Holky“ anebo i o to, jak to vypadá u ní doma. Pojďte na návštěvu, poznejte jednu skvělou osobnost a inspirujte se jejím výběrem bohémských produktů.

blogerka hello christie

Představte nám Váš projekt “Za normální holky”

Projekt „#ZaNormalniHolky” byl založen před dvěma a půl lety s cílem mluvit o ženské sebedůvěře, o vlivu sociálních sítí na naši generaci, o bezpečnosti na internetu a kritickém myšlení dívek a žen v souvislosti s dietami, pohybem, fotkami na sociálních sítích atd.

Co bylo impulsem k jeho založení?

Určitě má osobní zkušenost. To, že jsem díky nízké sebedůvěře celý život bojovala s váhou a jídlem, strávila tři roky v toxickém vztahu a prezentovala se přitom jako velice šťastný člověk.

blogerka-hello-christie-na-bali

Váš projekt sleduje a podporuje mnoho žen. Jedná se o mladší ženy, nebo se mezi nimi najdou i starší, které u Vás hledají podporu?

Najdou se tam skutečně všechny věkové kategorie. Od třináctiletých slečen, které objevily sociální sítě, až po jejich maminky a babičky, které jsou vděčné za mou knihu a práci, právě kvůli vnučkám, které mají problémy s jídlem a odmítají jíst. A nejsou to jen ženy, píše mi i dost tatínků, co neví, co s dcerami.

Jaké máte na projekt ohlasy?

Kladné i záporné, a to je v pořádku. Záporné ohlasy jsou často z důvodu nepochopení hlavní myšlenky projektu, kdy si lidé myslí, že podporuji dívky v obezitě a lenosti. Tak to ale rozhodně není a mrzí mě, když to takto někdo vnímá. Z 99% jsou ale ohlasy krásné a ty negativní bývají konstruktivní kritika, kterou vždy uvítám.

Napsala jste knihu Bez filtru. O čem je?

Je o mém příběhu od dětství až po současnost. O tom, co ovlivnilo vnímání sebe samé, jak jsem si sebe nevážila a ubližovala si, fyzicky i psychicky, a také o tom, jak jsem se z toho dostala. Je v ní také příběh celého projektu, jak vznikl a jak se stal tak rychle tak známým. Jsou v něm výsledky mého vlastního dotazníku pro dívky v ČR a na Slovensku na téma zdravá sebedůvěra, a pak mé osobní životní pilíře, kterých se držím, když cítím, že mám tendenci sklouznout ke smutku ze sebe samé. 🙂

Prostřednictvím Vašeho projektu pomáháte druhým, najdete si chvilku i na sebe? Dokážete si takovou chvilku užít naplno?

Dnes už ano. Dva roky jsem do projektu dávala každou vteřinu svého času, až mě to skolilo a musela jsem si od něj odpočinout. Dnes se mu věnuji offline, jezdím po konferencích a školách a mluvíme na různá témata od poruch příjmu potravy až po kyberšikanu, pořádám sportovní akce a tréninky a moc mě to baví. Na sebe si dnes čas udělám a moc ráda.

fotky-hello-christie

Co Vám pomůže vypnout od starostí všedních dnů?

V poslední době čím dál častěji vyrážím do přírody, do lesa, spím pod širákem, vypínám telefon a jen si tak jsem. :)) Pomáhá mi ticho, knihy a pár blízkých, se kterými je mi krásně.

Co děláte, když zrovna nepomáháte druhým?

Předělávám svůj byt. 😀 Jsem blázen do interier designu a nestále něco vylepšuji. Čtu si při svíčce, medituji u jogy, vařím něco zdravého a chutného, jdu si zaběhat. Poslední dobou jsem “přezážitkovaná” kvůli pracovním cestám do zahraničí, a tak jsem vděčná za kousek pohody českého léta. 🙂

čtecí koutek hello christie

Jste duší bohém, odpovídá tomu i Vaše bydlení? Tíhla jste vždycky k tomuto stylu nebo se to vyvinulo až časem?

Myslím, že jsem vždy byla bohém. Neučesané vlasy, příroda, chůze naboso, korálky, rádoby umělec… to vše se odvíjí i v mém domově, ale je pravda, že mi k tomu ještě víc pomohla Austrálie, kde jsem žila pět let, a bohém je tam téměř každý. :)) Miluji polštáře, přírodní materiály, svíčky, vůně, světýlka, lapače snů, koberce… cítím se v tom nádherně.

Který kousek máte u sebe doma úplně nejraději a proč?

Myslím, že jsem naprosto zamilovaná do všech svých květin, protože můj byt oživí, zvlhčí a vyčistí vzduch a tvoří u mě nádhernou atmosféru urban jungle. Nicméně nedám dopustit ani na můj lapač snů, který jsem si dovezla z Bali, a který mi visí nad postelí.

A poslední otázka na závěr. Jaké te plány na zbytek léta?

Nejsem plánovací typ, vždy se spontánně rozhodnu, že něco podniknu. 🙂 Ráda bych ale ještě stihla nějaký výlet, oheň a pozorování hvězd. Přiznám se ale, že se každý den těším na můj milovaný podzim.

Když budete mít chvilku, mrkněte i na Instagram ZaNormalniHolky nebo na soukromý profil Kristýny Hello Christie a načerpejte inspiraci ♥

Krásné léto přeje

Michaela a Bella Rose

Učaroval vám bohémský styl? Tohle vám možná padne do oka ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!