„Za dobré vysvědčení knihu!“ tradovalo se dříve a není důvod, aby tahle odměna nebyla atraktivním oceněním půlročního školního snažení vašich menších i větších školáků i nyní. Možná ale že vaše děti dostaly spoustu knížek pod vánoční stromeček anebo zkrátka prozatím nepatří k vášnivým čtenářům. A vy si trošku lámete hlavu, čím je v pololetí za vysvědčení odměnit. A nejen za to dobré – myšleno se samými jedničkami. Dobře se učit dá někdy pěknou fušku, a proto i sebemenší snaha si zaslouží alespoň malou odměnu. Nemluvě o pozitivní motivaci, kterou příslib dárku za pěkné známky určitě je…
A nezapomeňte odměnit ani sebe – copak to nejste právě vy, kdo se svým školákům i studentům stará o přísun energie ve formě školních svačinek, podepisuje žákovskou, pomáhá vymýšlet slohovky a čtenářské deníky a oprašuje zbytky svých znalostí z fyziky a chemie?

Škála dárků za vysvědčení může být docela pestrá. Obvykle brzy po skončení vánočních svátků začínají děti vymýšlet další seznamy, co nutně potřebují nebo co se jim líbí, protože to viděly u kamarádů. A tady je skvělá příležitost pro nás rodiče k motivační větě typu: „Uvidíme, když budou hezké známky, možná…“ nebo „Počkáme do konce ledna, souhlasíš?“
Mezitím máme dost času na průzkum terénu a 31. ledna jsme připraveni. A pokud se vám náhodou vaše ratolesti se svými přáními odmítají svěřit nebo snad (světe, div se!) žádná nemají, zkuste je překvapit. Máme pro vás pár tipů na dárky za vysvědčení, kterými děti určitě potěšíte.
Tuhle větu od vás snad děti nad pololetním vysvědčením neuslyší, můžete jim ale jemně naznačit, že pro pěkné vysvědčení je třeba brát školu trochu vážně, alespoň občas 🙂

1. Pro prvňáky

Premiérové školní vysvědčení si zaslouží určitě velkou odměnu. A protože malí školáci tráví ještě spoustu volného času hraním, jistě je potěší měkounký parťák z rodiny textilních zvířecích kamarádů od Mailegmaxi velikosti. Srnka Bambi, králičí slečna nebo zaječí kluk budou dělat vašim dětem milou společnost při psaní úkolů i při usínání. Skvělou vychytávkou jsou i speciální oblečky, ušité zvířátkům přesně na míru. Zvláště malé slečny si určitě oblíbí hry na módní přehlídku svých plyšových kamarádů.
Králičí rodinka od Maileg ráda přijme pozvání k oslavě pěkného vysvědčení
Prvňáčci už se za první půlrok naučili pár nových písmenek a tak jim jako ocenění jejich pokroků můžete věnovat polštářek ve tvaru jejich oblíbeného nebo naopak hůře zapamatovatelného písmena. Budou-li s ním každý večer usínat, určitě se z nich brzy stanou zdatní čtenáři:-)
Látková písmena ozdobí dětský pokojík a dětem pomohou s abecedou

 

2. Dárek s pochvalou

Chvály není nikdy dost a při příležitosti pololetního vysvědčení je určitě na místě. Oceňte snahu svých školáků originálně! S hrníčkem, talířky a svačinovými boxy s motivem hvězdiček jim budete stále připomínat „Jsi hvězda!“, s originálním polštářkem „sovičkou“ jim dáte najevo, jak ve škole zmoudřeli a taška s potiskem bystré lišky jim bude tuhle vlastnost připomínat i cestou na kroužek.
A že má vaše dítě tak trochu hlavu v oblacích a občas na své školní povinnosti zapomíná? Berte to s nadhledem a na rozvrh hodin a seznam úkolů mu do pokojíčku pořiďte tematickou nástěnku ve tvaru obláčku.
Dětské nádobí Star od Rice
Moudrá sova pro šikovné děti od Hübsch

3. Úkolníčky, sešitky a spol.

Malí i větší školáci se dají rozdělit do dvou kategorií. V té první jsou děti (obvykle holčičky, ale znáte to – výjimka potvrzuje pravidlo), které se s nástupem do školy mění v neuvěřitelně zodpovědné bytosti a velmi záhy se stanou odborníky na sepisování seznamů úkolů a jejich plnění. Zní vám to jako utopie? Pak asi vaše ratolest spadá do druhé, pravděpodobně početnější kategorie dětiček, za které obvykle myslí jejich rodiče a je nejvyšší čas s tím něco udělat.
Svěřte zodpovědnost za školní povinnosti do rukou svým dětem – uděláte pro ně to nejlepší!
V obou případech je vaším cílem pro výběr dárku za vysvědčení kategorie papírnictví. Notýsky k sepisování úkolů a nápadů, plánovačediáře k rozdělení času na učení a zábavu, lepítka k označení sešitů a učebnic a zlatý hřeb – vlastní stolní kalendář s krásnými ilustracemi v miniprovedení, tak akorát na dětský pracovní stůl. Doplňte sadou pěkných tužek, ty se hodí vždycky.
1 / 2 / 3
4 / 5 / 6

4. Drobnosti pro vaše (i jejich) miláčky

Starší děti si často přeji za vysvědčení finanční příspěvek do kasičky. Proč ne, i finanční gramotnost patří k základnímu vzdělávání, navíc babičky, které si často s odměnou nevědí rady, určitě tuhle variantu uvítají. Peníze můžete vložit do malé ozdobné krabičky, která pak dětem zůstane na památku a určitě ji využijí třeba na své tajné poklady. Nebo vložte bankovku do stylového kalíšku – ten se zase bude hodit jako stojánek na tužky.
1 /
4 / 5 / 6
Žadoní váš školák o nový mobil nebo tablet? Stanovte mu tenhle ne zrovna levný dárek jako cílovou metu konce školního roku a v pololetí mu pořiďte pro jeho stávajícího elektronického miláčka stylový kabátek.
1 / 2 / 3

5. Něco pro parádnice

Ano, ano, my víme. Teď trochu diskriminujeme všechny šikovné kluky, ale ruku na srdce – jim se asi příliš měkkými dárky nezavděčíme. Zato malé (i větší) školačky si určitě nenechají ujít příležitost pořídit si do školy něco pěkného na sebe
Svetříky a halenky od Creamie budou holčičkám určitě moc slušet
Ale aby to klukům přece jen nebylo líto – co třeba nový batůžek na nadcházející jarní výlety?
1 / 2 / 3
4 / 5 / 6

6. Oslavte to společně

Úspěšné zakončení školního pololetí se zaslouží oslavit. Máte nějaké zaběhnuté rituály? Chodíte třeba do cukrárny, do kina, na rodinnou večeři? A co uspořádat malou oslavu doma?

 

Co takhle k vysvědčení upéct dětem domácí sušenky s hvězdičkami?


Upečte dětem nějakou dobrotu, naservírujte voňavý čaj nebo horkou čokoládu a udělejte si hezké odpoledne. Třeba s pěkným filmem a popcornem. Tenhle dárek bude určitě patřit k těm nejoblíbenějším – děti od vás totiž dostanou trochu vašeho drahocenného času!
Muffiny, čaj a dárky – domácí oslava pololetního vysvědčení může začít!
Přejeme dětem i vám hodně radosti z krásného vysvědčení i ze zasloužené odměny!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!