Každý podzim vytáhnete stejné dekorace, kterým vládne oranžová a další „klasické“ podzimní barvy? Zkuste to letos jinak! Podzimu lichotí tlumené přírodní odstíny a skandinávský styl – ten vypadá hlavně na podzim přímo pohádkově! I ve vašem domově budou vybrané dekorace působit jemně, vzdušně a romanticky.

Mosazné kruhy jako podzimní věnce jsou skvělou náhradou klasických věnců. Zdroj: Pinterest

Snad každý milovník svého domova se těší na podzim, až opět budou v kurzu podzimní dekorace, svíčky, světelné řetězy a domov bude překypovat útulnou hygge atmosférou. Světla je stále méně, častěji se vracíte domů za tmy a venkovních aktivit je minimum, tak je potřeba se doma cítit opravdu dobře, aby si člověk těch pár hodin, než půjde spát, doopravdy odpočinul.

Základem podzimní dekorace jsou věnce na dveře, které vás příjemně naladí ještě před vstupem domů. Výhoda věnce je ta, že může dveře zdobit po celý rok. Stačí malá obměna a z podzimního věnce je věnec připravený na Vánoce. Podle feng shui je vchod do domu jedno z nejdůležitějších míst, proto si zaslouží naši pozornost. Vnáší energii do osobního prostoru našeho života, utváří první dojem a je to první, co vidíme, než do domu vstoupíme.

Zelená barva na věnci krásně oživí interiér. Zdroj: Pinterest

Historie věnce

Ještě než se dostaneme k samotným věncům, prozradíme vám pár zajímavostí z historie. Historie aranžování věnců sahá až do pradávných dob. První zmínky jsou zaznamenány u prvních národů, kde byla podoba věnce využívána jako malé ozdoby do vlasů tanečnic v podobě věnečků. Květinové úpravy věnců byly nalezeny v Mezopotámii v královských hrobkách. Věnce také bývají často zájmem umělců. V období renesance se hojně vyskytují v dílech Rafaela Della Robia, Fra Filippo Lippi nebo Fra Angelica.

Symbolika věnce

Symbolika věnce je především v jeho tvaru, který nemá začátek ani konec. Je v něm ukryt koloběh života, růst, zánik a opětovný vznik a růst. První symbolika byla ve vztahu mezi živými a mrtvými, jako smuteční věnce. Adventní věnec je zase forma poděkování Bohu za život, přírodu a úrodu. Živé květy použité jako přízdoba věnce symbolizují život lidí a přírody.

Zelený podzimní věnec je jednoduchý, ale přitom sofistikovaně krásný. Zdroj: Pinterest

Podzimní věnce na dveře ve skandinávském stylu

Netradiční lapač snů

Lapač snů jako dekorace na dveře? Ano! Stylový lapač ve skandinávském stylu od Bloomingville lapač nepřipomíná, ale stane se úžasnou dekorací pro váš vchod. Kovový kruh doplňují střapečky s přechodem od černé po bílou. Budete nadšení!

Zinkové věnce

Romantika i originalita. Takové jsou zinkové věnce, které ozdobí vaše dveře a ty se stanou nápadnou krásou v celém sousedství. Na výběr máte z bílých lístků břečťanu s výraznou patinou, která podtrhuje vintage styl. Neméně krásný je věnec z větviček, bobulek a lístků v bílé barvě s patinou. Krásně můžete kombinovat starobylý vzhled s moderním stylem. Oba věnce lze dozdobit přesně podle vašeho gusta i zařízení domova. Na podzim šípky, na zimu smrkové větvičky a červené mašličky. Taky tu krásu máte před očima?

1. Pozinkovaný věnec 2. Lapač snů 3. Věnec ze šišek

Šišky na podzim i zimu

Krásný neutrální základ i minimalisticky skandinávský tak jak je. To je věnec z borových šišek, který můžete zavěsit ihned po vybalení z krabice, nebo ho dozdobit. Věnec je v přírodních tónech, které vévodí letošnímu podzimu. Při každém příchodu domů vás potěší jsou jemností a něžností.

Kreativní kruhy

Pro uspokojení vašeho kreativního já využijte závěsné kruhy, kterými oživíte stěny, dveře i venkovní posezení.  Mosazné kruhy od Madam Stoltz můžete zdobit květinami, větvičkami eukalyptu, smrkovými větvičkami i malými ozdobami. Pomocí hobby drátku, který koupíte i v květinářství, můžete na kruhy přidělat různé druhy rostlin a vytvořit si tak poutavou dekoraci na dveře. Zvlášť na podzim nám příroda nabízí mnoho zajímavých darů, které při procházce hravě nasbíráte.

Originální věnec na dveře
Podzimní věnec z darů přírody vytvoříte snadno.

Podzim je tu a s ním spousta darů přírody, ze kterých si snadno vytvoříte krásnou dekoraci, která se hodí do všech interiérů. A s drobnými nutnostmi od nás vytvoříte ten nejhezčí podzimní domov.

Krásný podzimní hygge čas

přeje Martina a Bella Rose.

 

 

Inspirujte se podzimními dekoracemi, které ozdobí nejen vaše dveře

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!