Cítíte ve vzduchu ten chladný vánek? Listí se zbarvilo do oranžových a červených tónů a pomaličku opadává, až nám na procházce šustí pod nohami. No a při jedné takové procházce nás napadlo, že bychom si mohli vyrobit pár dekorací, které nám pomůžou vytvořit doma dokonalé hygge. V dnešním článku vám ukážeme pár jednoduchých návodů na podzimní tvoření, které nás zaujalo, a které můžete zkusit třeba o následujícím víkendu.

Podzimní žaludy trochu jinak

podzimní tvoření
Žaludy z plastových vajíček. Zdroj: Pinterest

Tento návod na nás vykoukl jako první a natolik se nám líbil, že ho sdílíme i s vámi. K výrobě můžete samozřejmě použít i pár popadaných ukázkových žaludů, které poté natřete, ale my jsme se chtěli držet originálního postupu. Doporučujeme brát toto tvoření jako zpříjemnění a zrelaxování, proto vytáhněte oblíbený hrneček, uvařte si do něj čaj nebo kávu, pár zákusků naskládejte na talířek a hurá na to!

Budete potřebovat:

  • plastová vajíčka
  • motouz
  • šišky
  • tekutou barvu
  • štětec
  • univerzální lepidlo
žaludy
Další inspirace na žaludy s motouzem. Zdroj: Pinterest.

Výroba je velmi jednoduchá. Plastová vajíčka nabarvěte pomocí štětečku a barvy a pokud jeden nátěr nebude stačit a bude prosvítat původní barva, klidně je po zaschnutí přetřete ještě jednou. Až bude barva zaschlá, téměř do půlky natřete vejce lepidlem a omotejte kouskem motouzu. Zručnější z vás si mohou půlku vejce ozdobit i kouskem šišky. Pak už je stačí naaranžovat na tácek doprostřed stolu nebo na komodu, přidat pár mini dýní a stylová dekorace je na světě!

Podzimní světelný řetěz z listí

podzimní výzdoba
No nevypadá to krásně? Zdroj: Pinterest

Světýlka milujeme nejen v zimním období, ale vytahujeme je právě už na podzim, kdy se dny začínají zkracovat a zamračené počasí se objevuje častěji než sluníčko. Vyrazte s dětmi na procházku a nasbírejte po cestě pár rovných a barevných lístečků, budou se vám hodit na tento super jednoduchý a rychlý návod, který dodá krásnou a uklidňující atmosféru podzimním dnům.

Budete potřebovat:

  • hrst lístečků
  • voskový papír
  • univerzální lepidlo
  • světelný drátek
světelný řetěz
Na okno nebo kamkoliv do prostoru. Zdroj: Pinterest

Lístečky vybírejte pečlivě a co nejrovnější, aby se vám při manipulaci nezlomily. Aby vám déle vydržely, přežehlete na střední teplotu každý list mezi dvěma voskovými papíry. Jakmile bude list pokrytý, je připravený k použití. Teď už jen stačí každý lísteček přilepit ke světýlku a zavěsit nejlépe do okna, na komodu, nebo tam, kde vám bude dělat největší radost.

Když teď opět trávíme spoustu času doma, je na podzimní tvoření ideální doba. U něj vypnete, zapomenete na všechny starosti a ještě si to doma vyzdobíte, aby vám tam bylo co nejpříjemněji. Zapojte i své malé ratolesti, jistě je to bude bavit a něco kreativního se přiučí. Pokud i vy sami doma vyrábíte dekorace, pochlubte se nám do komentářů, rádi se necháme inspirovat.

Příjemné kreativní podzimní dny

přeje MichaelaBella Rose

 

K tvoření se vám bude hodit těchto pár maličkostí

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!