Přichází období, kdy už nebudeme mít potřebu se opalovat na sluníčku, ale bude nás to čím dál víc lákat se zachumlat do deky s oblíbenou knihou a šálkem čaje. Zklidnit se, užít si chladnější vzduch a netrpělivě vyhlížet, až spadne první list ze stromu. Podzim je tady a my jsme prošli katalogy našich severských dodavatelů, abychom vám mohli přinést inspiraci na podzimní trendy roku 2023. Pohodlně se usaďte a pojďte se začíst.

1/ BARVY PODZIMU

V severských interiérech toto období kraluje barva podzimních bobulí, usychajícího listí a noční oblohy. Nebojte se výrazných barev, stačí jeden výraznější doplněk a uvidíte, jak se váš interiér promění do podzimní nálady. Nebo je můžete nakombinovat všechny! Barva jako je okrová, fialovo-vínová nebo tmavě modrá totiž spolu dokonale ladí.

OKROVÁ


Okrová barva k podzimu patří už dlouhá léta. A aby ne! Vídáme ji totiž v přírodě samotné. Popadané listí, dýňové pole, vše žloutne a zbarvuje se do tmavších tónů. Dopřejte si kousek přírody i u vás doma a sáhněte po okrových doplňcích, které pomohou celý interiér naplnit hřejivou a útulnou atmosférou. Takovou, jakou bychom se právě na podzim chtěli obklopovat.

FIALOVO-VÍNOVÁ

Dalším barevným trendem je fialovo-vínová barva. Barva zralých fíků, ostružin, malin a červeného vína je v období babího léta a podzimu velmi oblíbená. Najdete ji na polštářcích, svíčkách, kosmetice nebo třeba nádobí. Stejně jako okrová barva, dokáže i tato prostor zútulnit a připravit na chladnější počasí, kdy se unavení z práce chcete zachumlat a vychutnat si sklenku červeného.

TMAVĚ MODRÁ

Ultramarínová, nebeská modř nebo kobaltová. Zahalte své bydlení do odstínů tmavě modrých barev, které provází podzimním obdobím. Tmavě modrá barva se bude skvěle doplňovat jak se skandinávsky laděným interiérem, tak i s romantičtějším a rozhodně s ní zaujmete jakoukoliv návštěvu. Je smyslná, tajemná a na první pohled si ji zamilujete v jakémkoliv doplňku, který v tomto odstínu zvolíte. My doporučujeme například polštářky, konvičku na čaj, plakáty nebo hřejivý pléd. Odvažte se a zkuste tento podzim modrou, nebudete litovat.

2/ VZOR, KTERÝ OVLÁDNE PODZIM

V katalozích dodavatelů na nás vykukuje jeden opakující se vzor, který naleznete především na textilu. Jedná se o károvaný vzor, který po letech opět přišel na scénu a je letos neskutečně trendy! Ve spojení s kvalitním materiálem a barvami bude v interiéru působit jako krásný doplněk. Poslední dobou jsou geometrické tvary a jednoduché linie čím dál oblíbenější, proto není divu, že se káro tak uchytilo.

3/ BAREVNÉ SKLO

Dalším podzimním trendem, který vídáme čím dál častěji, je barevné sklo. Objevuje se nejen na nádobí, ale také v podobě váz, svícnů a nejrůznějších ozdob. Sklo je samo o sobě jemné, čisté, ale stačí, když svoje skleničky doplníte o nějaké barevnější a hned bude stolování více hravé a útulnější. Doporučujeme začít například se svícny značky Tine K Home a nebo skleničkami značky OYOY či Broste.

4/ TMAVÉ DŘEVO

Pokud se zajímáte o trendy v bydlení, určitě vám nesmí uniknout typ od naší ambasadorky, bytové designérky Márie. Kromě barev, jako je vínová, fialová nebo starorůžová, jde během letošního podzimu do popředí také tmavé dřevo. A ideálně v organických tvarech. Nechte se inspirovat a nakombinujte ho s podzimními barvami, které k němu sednou dokonale.

Přivítejte podzim s otevřenou náručí a oživte svůj interiér novým doplňkem, který vám bude dělat radost až do zimy.

MichaelaBella Rose

 

Těmto doplňkům možná neodoláte ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!