Přichází krásný čas, kdy se příroda kolem nás zbarví do odstínů žluté, červené a oranžové. Slunné podvečery s vůní Prosecca se změní na šero prosvětlené svitem svíček, chutí a vůní čaje s medem, hebkého plédu a krásných hygge okamžiků v náruči domova. Konečně nastane hravý čas plný nádherných dekorací a chvilek trávených doma s nejbližšími.

Spolu s krásou podzimu přichází také jeho odvrácená tvář spojená s nedostatkem světla a slunečních paprsků. Stres. Během podzimu a zimy jsme mnohem náchylnější propadnout stresovým situacím. Přichází nepozorovaně, klidně v době kdy se nic neděje a vy máte pocit, že je vše v pořádku. I když nejde o depresi v pravém slova smyslu, dokáže stres a únava stejně potrápit. Rad, jak se zbavit stresu, je celá řada, ale my se zaměříme na základní bod našeho života. Na domov ♥

Ranní hygge momenty
Není nad hrnek oblíbeného horkého nápoje.

Jak se doma zbavit stresu snadno a rychle

Úklid

Jestli vám už při čtení slova „úklid“ běhá mráz po zádech vězte, že pořádek doma má přímou souvislost se schopností uspořádávat myšlenky a lépe se soustředit. Řád, který pomocí úklidu vnesete do skříní a zásuvek, si osvojíte i do vlastního života. Navíc uklizený domov působí volnějším dojmem a budete se v něm cítit příjemněji. Osobně vyzkoušeno! Všechny tyto pocity se příznivě odrazí v pracovním i partnerském životě.

Nejkrásnější zemité polštáře
Letošní podzim bude v zemitých barvách.

Hygge momenty

Stačí chvilka doma, která má velký terapeutický efekt. Je jedno jestli z toho uděláte celé odpoledne, hodinu, nebo jen 10 minut. Pusťte si oblíbenou hudbu, zapalte svíčky, dejte si něco dobrého a klidně si vlezte do postele. Výbornou relaxační pomůckou jsou hebké deky a plédy, ve kterých se budete cítit jako v bavlnce. Začtěte se do zajímavé knihy, vybarvujte omalovánky, nebo sledujte milý film. Takové jednoduché okamžiky, na které se často v běžném shonu zapomíná, mají veliký vliv na psychickou pohodu.

Levné led drátky
Jednoduchá podzimní dekorace přidá na atmosféře.

Aromaterapie

Určitá vůně nám může připomenout konkrétní vzpomínku, milovanou osobu nebo třeba dovolenou. Ale vůně toho umí mnohem víc. Třeba zahnat úzkost, posílit optimismus i kreativitu a dodat dobrou náladu. Věděli jste, že přírodní éterické oleje zvyšují odolnost proti stresu? Začít můžete u běžné činnosti, jako je například mytí rukou. Mýdlo s citrónovou trávou je z čistě přírodních, organických olejů – vůně citrusů zvyšuje koncentraci a pomáhá od bolesti hlavy. Sáhnout můžete i po vonných svíčkách a bytových vůních, které nejen krásně voní, ale umí navodit tu správnou hygge atmosféru.

Krásné svíčky a svícny
Světlo svíček nahradí chybějící sluníčko.

Začněte ráno jinak

Nařiďte si budík o pár minut dřív, než jste byli zvyklí a tento čas využijte k tomu, abyste si ještě pár minut poleželi v posteli a pořádně se protáhli. Pomůže vám to správně nastartovat den. Každé ráno si také zapište seznam úkolů, které je potřeba ten den vyřídit. K tomuto účelu se hodí například originální zápisník, který v běžném papírnictví neseženete. Zapisování se stane zábavou a až si všechny úkoly sepíšete na papír, uleví se vám.

Dekorování

Společně s úklidem a organizací vašeho domova, se zaměřte i na výběr dekorací, který je stejně důležitý. Dekorace pomáhají vytvářet útulnou atmosféru a zvelebit dům. A protože se blíží podzim, volte kožešiny, pletené plédy, hebké a chlupaté polštáře a zemité barvy. Dekorace podle hygge jsou hlavně o hřejivé atmosféře, proto se obklopte vším, co vám ji bude připomínat – polštáři, přikrývkami, svíčkami a světelnými řetězy. Stejně jako v Dánsku, ale také u nás, kde není v zimě dostatek světla, budou svíčky a světelné řetězy úžasnou náhradou. Udělejte si zásobu!

Luxusní zlatý svícen
Zlatá barva přidá na luxusu.

Podzimní nákupy

Nedejte podzimním depresím šanci a pořiďte si domů nové kousky, které vám budou dělat radost. Stačí začít jednou místností, do které koupíte pár drobností. Můžete začít třeba sadou svíček, které dáte na kulatý podnos nebo jinou vhodnou podložku. Na podzim stačí dát mezi tyto svíčky krásně zbarvené listí, na zimu smrkové větvičky, apod. Aby bylo ráno ještě hezčí, kupte si nový šálek na ranní kávu. Už cítíte tu pohodou atmosféru? Jste tu jen vy a vaše chvilka, s vaším novým oblíbeným hrníčkem.

Originální hrnky a šálky
Už máte svůj oblíbený hrnek? U nás je najdete!

Podzim je pro krásné nákupy jako stvořený. S novými radostmi hravě přečkáte zimu, nedáte splínu šanci a může přijít i nový životní hygge styl. Jen do toho!

Krásný podzim přeje Martina a Bella Rose.

Podzimní nutnosti, které musíte mít!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!