Zažíváte doma klidná rána, nebo zmateně běháte po bytě, hledáte jednotlivé kousky oblečení, přemýšlíte, co nachystat dětem ke snídani a svačině a o své snídani si necháváte leda tak zdát? Pokud u Vás panuje spíš druhý případ, zkuste malou změnu.

Možná to znáte. Ráno začne protivně pípat budík, celí zmatení se ho snažíte najít a umlčet, když se Vám to konečně povede, uvědomíte si, že musíte rychle vstát z vyhřáté postele, protože potřebujete vypravit nejen sebe, ale také nachystat dětem snídani a svačinu do školy. Vám už na snídani nezbývá čas, maximálně si v rychlosti dáte hrnek kafe a utíkáte na autobus…

kafe

Je Vám to povědomé? Co takhle zkusit alespoň pár věcí udělat jinak? Jde o pár maličkostí, ale výsledek bude stát za to.

Začněte tím, že si budík nastavíte o pár minut dřív, ať nemusíte spěchat.

Svačiny dětem nachystejte večer přes spaním. Určitě Vám s tím rády pomohou a také se můžete v klidu domluvit, co by si na svačinu přály. Současně můžete nachystat svačinu i sobě do práce.

Pokud dětem svačinu připravujete Vy, můžete je překvapit lístečkem s nějakým milým vzkazem, který jim ke svačině přiložíte. Jistě tak ještě více prohloubíte Váš vztah. A co Vy víte, třeba jednou děti na oplátku překvapí svačinkou a vzkazem zase Vás. 🙂 Použít můžete například tyto úchvatné samolepicí bločky.

bločky

Díky nachystaným svačinám získáte čas na snídani a nebudete na sebe po cestě do práce přitahovat pozornost serenádou Vašeho hladového žaludku. V klidu si vychutnejte šálek kávy nebo čaje z Vašeho oblíbeného hrnečku a dopřejte si například misku domácích müsli nebo cereálie s trochou mléka či jogurtu. Ke snídani je výborný také doma upečený muffin (samozřejmě připravený den předem). Nachystáno to bude raz dva a Váš žaludek Vám bude vděčný.

Také je fajn nepřemýšlet až ráno nad tím, co si oblečete. Večer připravené hromádky oděvů na Vás trpělivě počkají do rána a opět získáte nějaký ten čas navíc.

Zkrátka, co jde, to připravte ještě večer před spaním. Uvidíte, že si na to za chvíli zvyknete a „splašená rána“ se stanou minulostí. Snídat v pohodě se dá i během pracovního týdne, není to jen víkendová záležitost.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!