S posledními záchvěvy zimy pomalu přichází chuť oživit interiér, dodat mu trochu barev, zalít jej zkrátka přívětivější atmosférou. Nic nedokáže tuto službu udělat lépe než jarní dekorace, po kterých se jistě stýská nejedné poličce. Pojďte s námi objevit jarní doplňky ve skandinávském stylu, které rok co rok dokonale ztělesňuje dánská značka IB Laursen.

svícny ve tvaru domečku
Domečky jako od dánského přístavu Nyhavn vám posvítí na pohodové jarní večery.

Jarní dekorace s nádechem nostalgie

Novou jarní kolekci od oblíbené značky IB Laursen charakterizují především jemné veselé barvy a prvky, které mohou leckomu připomenout atmosféru starých dobrých časů. Design nových produktů je tak dokonalým vyvážením nostalgického nádechu a moderního provedení, souznícího se skandinávským životním stylem.

Nechte do své domácnosti proniknout svěží zelenou, veselou žlutou nebo moderní zastřenou růžovou barvu, která pozvedne mysl po šedivých zimních měsících a dodá vám kapku optimismu na dobu, než jaro skutečně zaklepe na dveře. IB Laursen také nezapomíná na přírodní materiály, které jsou pro jarní dekorace, stejně jako pro samotnou značku, tolik typické.

terasa

Smaltované nádobí a jeho skryté výhody

Plecháčky, džbánky, misky i mističky. To vše v krásných jarních barvách od žluté až po mentolově zelenou a především smaltované. Pokud vaší kuchyni chybí osvěžení nebo dávka osobitosti, smaltované nádobí bude rozhodně skvělou volbou nejen kvůli estetickému požitku.

Kromě stylového retro designu totiž smaltované nádobí nabízí i praktické výhody. Předně je velmi odolné, při větším nárazu se může pouze odštípnout kousek barevné vrstvy – to však nádobí dodává to pravé venkovské kouzlo. Nádobí je rovněž velmi lehké a dobře vodí teplo. Vaše smaltované kousky tak budou skvělými pomocníky při každodenním stolování.

Smaltované nádobí IB Laursen

smaltované nádobí
Smaltované nádobí od IB Laursen vás vrátí do babiččiny kuchyně.

Pozitivní nálada díky pastelovým barvám

Obklopit se veselými barvami, to je jednoznačně recept na dobrou náladu. S doplňky IB Laursen se však nemusíte bát výrazných odstínů. Naopak. Jemně světlé, přesto však přirozeně zastřené barvy skvěle korespondují s duchem skandinávského stylu a zapadnou do interiéru jako ulité. Není přitom třeba velkých změn: Parapet rozveselte pastelovým květináčem a na stoleček do obývacího pokoje postavte vázu s čerstvě nařezanými větvičkami kočiček.

malé vázičky
Pastelově barevné vázičky pro všechny drobné květiny ze zahrádky.

Bylinkově zelená keramika Mynte

Není snad více jarní barvy, nežli šťavnaté bylinkově zelené. A protože v IB Laursen dobře ví, že veselých odstínů je třeba také v kuchyni, oblékli do nové barvy i svou keramiku Mynte. Své oblíbené talíře, mističky na müsli nebo šálky najdete ve svěžím zeleném odstínu, který rozhodně probudí každou kuchyňskou poličku.

Mynte Herbal Green

jarní stolování
Svěžím jarním prvkem do kuchyně může být třeba nový hrneček na kávu. Mynte je pro vás má!

Jarní příroda doma: Důraz na přírodní materiály

Jaro je neodmyslitelně spjaté s přírodou, která se začíná probouzet a nabízet nám ten jedinečný pohled do obnovující se zeleně. Není tedy divu, že jarní dekorace bývají vyrobené nezřídka právě z přírodních materiálů, jako je dřevo, korek nebo v případě textilu – len. Ten bude navíc příjemný i ve chvíli, kdy se jaro rozvine naplno a teploty se posunou k vyšším číslům.

lněné polštáře
Žlutá není jen barva podzimu! Skvěle doplní zelené rostliny a světlé dřevo.

Přírodní prvky můžete do své domácnosti zakomponovat v podobě úložných košů, dřevěných servírovacích táců nebo třeba drobných ozdob. Pokud však preferujete přírodu v její nejčistší podobě, oživte pokoj zelenými rostlinami v nových květináčích. Anebo snad zvolíte sukulenty v teráriu?

Výhodou přírodních materiálů je, že je můžete snadno kombinovat nejen mezi sebou, ale také s dalšími kousky. Například s dalším trendem letošního jara – hliníkovými doplňky.

pletené koše

jarní doplňky
Pastelové barvy a přírodní materiály přitáhnou jaro přímo k vám domů.

Doufáme, že jsme vás naladili na jarní vlnu, přestože za okny teprve roztávají první rampouchy. Vneste si domů trochu pozitivní nálady a pusťte se do dekorování, které vás na nadcházející období náležitě naladí.

Co nejkratší čekání na první jarní paprsky vám přeje
Michaela a Bella Rose

Jarní atmosféru vám doma pomohou vykouzlit také tyto dekorace:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!