Čas na budíku se posunul o hodinu zpátky, v ranním vzduchu už je cítit zima a drobná světýlka začínají zaplňovat okna. Jestli vás právě tyto chvíle začínají svádět k myšlenkám na Vánoce a už už oprašujete vánoční playlist, jistě vás dnes potěšíme. Provedeme vás totiž letošními vánočními trendy a ukážeme vám, co při připravování sváteční výzdoby rozhodně nesmíte minout.

Ozdobit stromeček látkovými dekoracemi? S Ib Laursen žádný problém!

Jaké barvy vám letos na stromečku nesmí chybět?

S klasickými barvami, jako je zlatá nebo bílá, rozhodně neuděláte krok vedle. Pokud však toužíte po změně, letošní trendy vám k ní otevřou cestu. Podobně jako na podzim, i ve vánoční čas uvidíte spoustu zelených odstínů od šalvějově šedozelené až po nádherně tmavou smaragdovou. Aby vánoční ozdoby v zelených větvích stromečku nezanikly, je jejich součástí také netradiční textura.

Právě textury jsou dalším prvkem, který doplní vánoční stromečky podle poslední módy. Zamilujte se do hebkého veluru nebo semiše, který na baňkách vypadá nadmíru svátečně, a zároveň jim dodá útulně hřejivé kouzlo. Pokud máte raději elegantní lesk, silná vrstva třpytek nebo čirý povrch s příměsí lesklých střípků si vás jistě získá.

vánoční baňky
1. Korálková baňka 2. Zelená baňka 3. Velurová hvězda 4. Dřevěná baňka 5. Modrá hvězda 6. Semišová kapka 7. Skleněná baňka 8. Hnědá baňka 9. Šedá hvězda 10. Velurové srdce

Vánoční dekorace z papíru

Z letošních trendů je třeba vyzdvihnout i ten, který je jednoduchý, přesto však dýchá nápaditostí. Skládané papírové ozdoby umí  ve vánočním interiéru divy. Připomínají staré dobré časy zasněžených Vánoc, v současném provedení a moderních barvách si však dobudou právoplatné místo ve vašem arzenálu vánočních dekorací. Snadno je zavěsíte na stromeček, postavíte na poličku anebo je v podobě krásných hvězd umístíte do okna, kde posvítí třeba Ježíškovi na cestu.

Právě takové dekorace si pro vás letos připravila značka Bloomingville, v jejíž vánoční kolekci najdete také výše zmíněné moderní barvy, od zastřené zelené až po tmavě modrou. Do kolekce však zařadila také dekorace v neutrálních, přírodních barvách, které se s výraznějšími kousky přímo skvěle kombinují.

vánoční ozdoby Bloomingville
1. Zelená hvězda 2. Dřevěná vločka 3. Zlatý věnec 4. Umělý stromeček 5. Hnědá papírová ozdoba 6. Peříčková ozdoba 7. Keramický sob 8. Zelená papírová ozdoba 9. Modrá vločka 10. Skleněná baňka

Veselé Vánoce s veselými ozdobami

Jsou-li pro vás Vánoce spíše prostorem pro kreativitu a osobitost, neodoláte roztomile hravým ozdobám od Sass & Belle. Ať už preferujete skleněného Santu Clause ve vrtulníku nebo dáte přednost trendy plstěným zvířátkům z vlny, vaše vánoční výzdoba získá netradiční nádech, který jen tak někde jinde nenajdete.

Bláznivé vánoční ozdoby však nemusí znamenat příliš velkou divočinu. Stačí, když je zkombinujete s neutrálními doplňky, jako jsou bílé vločky nebo dřevěné hvězdičky. Děti je budou milovat a dospělým také vykouzlí úsměv na tváři hned, jak je mezi větvemi stromečku uvidí!

Ozdoby Sass & Belle
1. Sklenice na víno 2. Santasaurus 3. Santa v helikoptéře 4. Ježek 5. Baňka s pejskem 6. Myšák 7. Astronaut 8. Ovečka 9. Sob

Elegantní minimalismus s kolekcemi Bella Rose

Pokud vám srdce bije pro Vánoce ve stylu Skandinávie a raději než zvířátka si na stromeček zavěsíte minimalistické, elegantní ozdoby, uděláme vám jistě radost. I letos jsme totiž spojili síly s českou firmou Glassor a nechali si vyrobit další kolekci autorských vánočních baněk, které vnesou jedinečnou lehkost do vašeho vánočního bytí.

Snadno je zkombinujete s baňkami z předešlých kolekcí, ale také s těmi, které se u vás dědí z generace na generaci. Jejich jednoduché linie a střídmé zdobení je k tomu přímo stvořené. Součástí kolekce pro rok 2020 jsou také skleněné špičky na stromeček, které ladí s motivy na našich baňkách.

baňky Bella Rose

baňka Bella Rose
Vánoční ozdoby Bella Rose vytvoří na stromečku kouzelnou podívanou.

Dekorace na vánoční stůl

K vánočnímu hygge nepochybně patří také stolování. Nic totiž nespojuje víc než posezení u skvělé večeře a sklenky dobrého vína. Mezi dekoracemi na vánoční stůl nesmí letos chybět stylový svícen, který se postará o tu správnou hygge atmosféru. Zvlášť pak svícny určené pro vysoké svíčky budou na prostřeném stole vypadat dokonale svátečně, nehledě na to, že i svíčky do nich můžete volit v krásných vánočních barvách.

A pokud zrovna nepřipravujete štědrovečerní večeři, ale třeba jen horké kakao, kterým se zahřejete po pořádné procházce, budou se vám hodit krásné vánoční hrnečky. Z těch totiž vše chutná ještě lépe!

svícen
Svícny s ouškem vnesnou do vašeho interiéru lehké vintage kouzlo.
vánoční hrnek
Z vánočního hrnečku Bella Rose chutná skvěle kakao i svařené víno. Mňam!

Rozsviťte si domeček!

Nejen ke stolování, ale také do celkového zimního šera jsou ideálním společníkem svícny. Ke skandinávským Vánocům neodmyslitelně patří ty ve tvaru domečků, z nichž si můžete vytvořit své malinké městečko. Skrze okénka lucerniček proniká hřejivé světlo svíčky, a vytváří tak v místnosti útulnou atmosféru, která je v tomto období tolik důležitá a uklidňující.

K vánočnímu osvětlení patří také světelné LED drátky, ty však letos uvidíte spíše v podobě dlouhých závěsů. Především ty s žárovičkami ve tvaru hvězdiček budou ideální ozdobou každého okna.

lucerna domeček
Stačí vložit svíčku a už si jen užívat příjemnou atmosféru, kterou světýlko vytvoří.

Ať už si z trendů pro Vánoce 2020 vyberete kterýkoliv, doufáme, že letošní svátky pro vás budou především klidné, plné pohody, odpočinku a třeba i dekorací blízkých vašemu srdci. U nás si jistě vyberete ty pravé.

Příjemné vánoční dekorování přeje
Michaela a Bella Rose

Vaši domácnost na svátky připraví i tyto krásné vánoční dekorace:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!