Přemýšleli jste někdy nad tím, sbalit si pár věcí do batohu a vyrazit objevovat svět? Blogerce Gabi z blogu Gabi in Wanderland se to povedlo a nyní už je se svým mužem 5 let na cestách. Nám se tento život moc líbí a inspirativní fotky na Instagramu zrovna tak, proto jsme se rozhodli, že ji pro vás vyzpovídáme! I když byl mezi námi časový posun, Gabi s manželem totiž už téměř rok žijí v Kanadě, tato sympatická a milá cestovatelka se nám podělila o její zajímavé zážitky. Můžete se také podívat, které poklady se jí u nás líbí nejvíce, Gabi je totiž tváří kolekce měsíce červenec! Načerpejte inspiraci na léto a pusťte se do čtení!

„Ahoj, jmenuji se Gabi a jsem svatební fotografka s duší romantické dobrodružky. Už dávno jsem vyměnila lodičky za bosé pobíhání po lese, nakupování oblečení z nejnovějších kolekcí za pohodlné kousky ze sekáče, luxusní hotely za život v dodávce a místo nejlepších míst v kině se dívám na výhledy z poctivě vyšlapaných kopců. S mužem jsme před pěti lety vyrazili do světa, abychom našli sami sebe a zjistili, čím se v životě chceme stát. Stali se z nás nejlepší přátelé. Prošli jsme si krásnými i těžkými chvílemi v Irsku, na Maltě, Novém Zélandu a momentálně v Kanadě pracujeme na tom, aby z nás byl ten nejsehranější foto+video tým a pomalu plánujeme návrat do Česka.“

Každá destinace má to své jedinečné kouzlo.

Prázdniny teprve začínají, jsou letní měsíce Vaším oblíbeným obdobím pro cestování?

Abych pravdu řekla, tak raději cestuji mimo ty dva hlavní prázdninové měsíce, kdy jsou příjemnější teploty a hlavně ještě nikde nejsou takové davy turistů. Léto je pro mě navíc hlavní svatební sezóna, tak svůj čas raději věnuji práci.

Prozradíte nám nějaký zajímavý zážitek z cest, na který nezapomenete?

Pro mě bylo nejzajímavější celé období na Novém Zélandu, a především ty výlety, kdy jsme se v naší dodávce vzbudili ve tři ráno a vydali se na nějaký trek, abychom stihli být na místě ve stejnou chvíli, kdy se objeví sluníčko na obzoru.

S kým nejraději cestujete?

S manželem 🙂 Jsme perfektně sehraná dvojka a málokdy se stává, že bychom se na něčem neshodli.

Kde se Vám zatím nejvíc líbilo?

Úplně jasně na Novém Zélandu, ale dá se říct, že jsem si zamilovala snad všechny místa, kde jsme kdy byli. Každá destinace má to své jedinečné kouzlo.

Kde se zrovna nacházíte?

Momentálně žijeme v malém městě Squamish na západě Kanady. Jsme tady už téměř rok, a tak pomalu střádáme plány a přemýšlíme, kdy se vrátíme do ČR.

Máte nějaké oblíbené místo v České republice, kam se ráda vracíte?

Jeeje, nejraději mám chatu na Šumavě, kam mě rodiče od malička rok, co rok, brávali na letní dovolenou a kde jsme si také s mužem před třemi lety slíbili lásku až do smrti 🙂 Je to mé nejmilejší místo uprostřed hlubokého lesa, kde se zatápí v krbu, pije se voda ze studánky, chodí se na houby a borůvky a po večerech se vypráví historky u táboráku.

Kam máte v nejbližší době namířeno?

Před měsícem jsme se vrátili z třítýdenního roadtripu po západě USA, kde jsme najezdili neuvěřitelných 8300km, tak teď plánujeme jen nějaké menší výlety po okolí, a ke konci léta bychom chtěli jet na menší roadtrip tady v Kanadě. My raději moc dopředu neplánujeme, protože se nám plány mění ze dne na den.

Jak to vypadá u Vás doma? Jde poznat, že jste duší dobrodružka?

U mě doma je pokojíček u rodičů. Právě proto, že jsme posledních pět let na cestách, nemáme žádné své vlastní místo. A to je také jedna z hlavních věcí, proč se už těšíme, až se někde zabydlíme a budeme si moct vše zařídit podle sebe. Třeba až si zboucháme nějakou knihovničku jen na naše fotoalba z cest. Nebo až si pověsíme na zeď stírací mapu světa. Takže, až budeme mít to své vlastní, určitě bude snadné poznat, že jsme dobrodruzi 🙂

Vezete si domů i nějaké suvenýry z cest, které Vám to doma ozdobí?

Suvenýry jsou to další, proč se těším na nějaké své hnízdečko. Z každé cesty si vždy něco přivezu a už se těším, až to vše najde své využití. Z každého místa mám třeba magnetku, takže si asi budeme muset pořídit nějakou velkou ledničku. Také se těším, až k nám přijde návštěva na kávu z hrníčků z různých koutů světa.

Nalákal vás tento rozhovor na nějakou dobrodružnou cestu? Nás teda určitě!

Spoustu nových objevených míst a zážitků

přeje Gabi a Bella Rose

Sbalte si s sebou do batůžku pár vychytávek ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!