Prázdniny právě začaly a s nimi i čas cestování a nových zážitků. Už máte plány nebo necháváte vše náhodě a řešíte dovolenou spontánně? My v Bella Rose jsme už od června naladění na cestovatelskou vlnu. Přemýšlíme, kam vyrazíme za dobrodružstvím, i jak si udělat co nejkrásnější atmosféru kdekoliv na cestách a zpříjemnit si každou chvilku.

Nějaké zkušenosti už máme. Na cesty se občas vydáváme, a to většinou na Sever, však nás znáte 🙂 A proto jsme si řekli, že by nás zajímaly rady a zkušenosti někoho světaznalého, kdo nevyráží „jen“ na dovolenou, ale třeba i v zahraničí žije. Proto jsme o výběr červencové cestovatelské kolekce požádali Veroniku, o které jste možná už slyšeli v souvislosti s jejím blogemYouTube kanálem Weef´s World, aby nám pomohla vybrat cestovatelské poklady, které by se vám mohly nejednou hodit. Zároveň jsme ji poprosili, jestli by nám poodhalila nějaké zážitky ze života dobrodruha a povyprávěla nám o minimalistickém životě.

Tak jdeme na to! 🙂

Seznamte se s blogerkou Veronikou Weef´s World. Její heslo zní "Míň věcí, víc zážitků".
Seznamte se s blogerkou Veronikou Weef´s World. Její heslo zní „Míň věcí, víc zážitků“. Foto: Weef´s World.

Vzhůru za dobrodružstvím

Veroniko, první otázka se nabízí skoro sama – Kam máte právě namířeno? 🙂

Za pár dní se chystám do Rumunska na plavbu po řece Dunaj. Poté mě čeká návštěva klidného místa u nás, v České republice, a hned potom zase pár dní v Itálii… Léto v plném proudu 🙂

Blogerka Veronika z blogu Weef´s World v Portugalsku
Léto je tu! Začala Veroničina nejoblíbenější sezóna, takže hurá za dobrodružstvím. Foto: Weef´s World

Podle čeho si vybíráte příští destinaci? Máte nějaký svůj seznam „places-to-visit“ a ten si postupně plníte nebo spíš vybíráte spontánně?

Je to různé… Mám jakýsi pomyslný seznam, ale je na něm v podstatě celý svět 🙂 Pocitově a podle ročního období se rozhoduju, čemu dám přednost a kam zamířím. Jako travel blogerku mě do destinací taky zvou, takže dilema výběru vyřeší za mě 🙂

Verča z blogu Weef´s World by chtěla procestovat celý svět.
Verča by chtěla procestovat celý svět. A svoje přání si pomalu plní 🙂 Foto: Weef´s World.

Jaká země se Vám zatím nejvíc dostala pod kůži?

Každá země má něco do sebe. Poslední půl rok jsem měla útočiště s přítelem v Portugalsku, tak asi to je pořád nejvíc zaryté 🙂

Portugalsko je Veroničina srdcovka
Portugalsko je Veroničina srdcovka. Foto: Weef´s World

Kde se ve Vás vlastně zrodila touha cestovat? Cestujete odmalička nebo to zlomil nějaký osudový okamžik?

Cestování mě bavilo už od mala. Dokonce nedávno jsem doma pod postelí našla svoji sbírku cestopisných článků z různých destinací. Největší zlom ale nestal před přibližně 4 lety, kdy jsem se rozhodla, že ukončím studium dřív a odjedu do zahraničí.

Blogerku cestovatelku Veroniku z blogu Weef´s Wolrld bavilo cestování už od mala
Cestování byla její srdcovka už od dětství. Foto: Weef´s World.

Co je pro Vás znamení, že právě tenhle výlet stál za to? 🙂

Každý výlet stojí za to. Každá cesta přinese buď nové zážitky, přátelství nebo poznání. Pro mě je cestování obecně to, co stojí za to! 🙂

Blogerka Weef´s World na cestě do Santiago de Compostela
Verča na pouti do Santiago de Compostela pěšky ušla 260 km a potkala spoustu zajímavých lidí. Foto: Weef´s World.

O bydlení a minimalismu

Jak často se vracíte zpátky do České republiky? Držíte si vlastně nějaké jedno „stálé“ bydlení?

S přítelem jsem ještě před pár měsíci žili pouze v batohu a kufru. Vždy jsme si pronajali byt někde ve světě, kde se nám líbilo a cestovali jsme pomalu. Dali jsme dané destinaci čas. Mohli jsme takto fungovat díky práci, oba pracujeme online. Nyní jsme ale zavítali zpět do Čech, které se pro nás teď stanou útočištěm a místem, odkud budeme vyrážet na cesty.

Blogerka Verča z Weef´s World patří mezi digitální nomády
Verča s přítelem patří mezi digitální nomády, pracují online odkudkoliv na světě. Foto: Weef´s World.

Promítají se Vaše cesty i do způsobu, jakým si zařizujete bydlení?

Určitě, postupem času jsem se víc a víc přestala na věci soustředit, tudíž mě to i v případě bydlení táhne k minimalismu. Snažím se si byt zařídit jednoduše, prakticky, ale přesto se obklopovat krásnými věcmi 🙂

Na návštěvě u Veroniky Weef´s Wolrd
Na návštěvě u Veroniky v jejich novém českém bytě, který si právě zařizují. Foto: Weef´s World.

Vznikla Vaše podpora zero waste, zodpovědného přístupu k planetě, právě díky cestám?

Cestování na tom má určitě svůj podíl. U nás, v České republice, se s odpadem celkem dobře pracuje, zdaleka ne všude ve světě tomu tak je. Hodně zemí si s odpadem neví rady a pak to podle toho vypadá. Praští vás to do očí! Byl to tedy určitě jeden z impulsů. Zároveň jsem se dostala k různým dokumentům, knihám, a jelikož ráda čtu filozofické knihy a snažím se hledat v životě „balanc“, tohle pro mě byla cesta, jak můžu já sama za sebe pomoct planetě a být změnou, kterou chci vidět.

Vaším mottem je „Míň věcí, víc zážitků“. Ale přeci některé věci jsou nepostradatelné i na cestách. Co patří do Vaší základní výbavy? 

Taková klasika je počítač, foťák, telefon, vlastní flaška na vodu, plátěnka, taštička s kosmetikou, rychloschnoucí ručník, doklady a peníze. To je vlastně to, co nikdy nechybí v mém batohu, ať jedu kamkoli.

Co všechno nesmí chybět Verče na cestách?
Jaké kousky dělají Verče společnost na cestách? 1. Stylové pero, 2. Mini peněženka, 3. Kosmetická taštička, 4. Termo lahev, 5. Smaltované kalíšky, 6. Přírodní tělový olej

A na závěr jsme si pro Verču připravili zapeklité otázky 🙂

Moře nebo hory? >> Obojí!!! 🙂

Sever nebo jih? >> Sever

Exotika nebo Evropa? >> Evropa

Pešky nebo na kole? >> Pěšky

Jóga nebo jogging? >> Jóga

Ráno nebo večer? >> Ráno

Víno nebo pivo? >> Víno

Surf nebo lyže? >> Surf

Léto nebo podzim? >> Léto

 

Tak už taky balíte kufry a přemýšlíte, jaká bude vaše příští destinace? A co si všechno vezmete s sebou? Jestli hledáte inspiraci na stylovou cestovní výbavu, mrkněte se na Verčin výběr. Chcete se inspirovat Veroničnými cestami a zero waste způsobem života? Nenechte si ujít nová videa na jejím YouTube kanále a články na jejím blogu.

Krásné léto plné zážitků vám přeje

Petra & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!